LETNÍ ZÁVRAŤ

Elizabeth LOWELL

v originále REMEMBER SUMMER

vydal Alpress 2011

letni-zavratLéto 1984, USA

Anotace:

Raine má před sebou vrcholnou soutěž své jezdecké kariéry, které podřídila celý život. Její otec, jeden z nejmocnějších mužů Ameriky, pověří agenta Elliota, aby Raine po celou dobu nespustil z očí. Má totiž obavy, aby se nestala obětí únosu. Raine propadne osobnímu kouzlu svého ochránce. O to víc je zklamaná, když Elliot bez varování zmizí…

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Tajný agent Cord Elliot se snaží dopadnout proslulého teroristu přezdívaného Barakuda. Objevuje se teorie, že by ho z jeho doupěte mohly vylákat olympijské hry ve Spojených státech amerických. Třídenního jezdeckého závodu ve všestrannosti se účastní Baby Lorraine Chandler-Smithová, jejíž otec Justin, přezdívaný Blue, patří mezi šedé eminence americké vnitřní i vnější politiky. Cord je přesvědčený, že Barakuda si nenechá utéct možnost zabít Justina nebo alespoň jeho dceru Raine.

Co udělá zkušený agent, když uvidí ženskou, jak se hrabe v mezi nedaleko jezdecké trati? Správně. Zneškodní ji, protože je to určitě teroristka. A provede její výslech. Nakonec se ukazuje, že dívka je Raine, dcera jeho nadřízeného, kterou pěkně vyděsil. Správně. Magoři, vlastně agenti, s profesní deformací mohou být mnohokrát nebezpečnější než banda teroristů. Mezi Cordem a Raine přeskočí jiskra, ale jejich vztah sebou nese řadu komplikací.

Jeden se nepřestává divit, že teroristi nevyhladili všechny účastníky jezdecké soutěže, když Cord, jenž měl na starosti bezpečnost, trávil většinu času hraním si na hlídací kvočnu Baby Lorraine nebo využíváním svých znalostí zaříkávače koní, aby se dostával do přízně hřebce Devlina Waterloo.

Letní závrať patří mezi nenáročnou odpočinkovou četbu. Hrdinové tokají, nad jejich rájem se vznáší mráček nebezpečí a nic moc kromě LOH se neděje. Anotace shrnula skoro celou knížku. Chybí v ní pouze informace, jak to celé nakonec dopadne. Relativně nudné čtení, kde nejakčnější sekvence si pro sebe urval Devlin Waterloo. Taková nemastná neslaná letní láska s průměrnými postavami, jež neuvíznou v paměti na delší dobu.

Elizabeth Lowell umí spát dynamičtější a romantičtější příběhy s postavami, na než se nedá zapomenout. Letní závrať bohužel není jeden z těchto příběhů.

(Zdroj anotace vč. obrázku Alpress)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,20 (5 x)

Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..