NEVĚSTA VĚTRU

Shannon DRAKE

v originále BRIDE OF THE WIND

vydalo Domino 2002, 2008

Drake: Nevěsta větruVláda krále Karla II. Stuarta, Anglie

Anotace:

Rosa Woodbinová, dcera bohatého amerického plantážníka, proklíná osud, který ji přivedl ke dvoru prostopášného anglického krále Karla II. Tam se musela nedobrovolně provdat za lorda Pierse DeForta, který je sice velmi atraktivní, ale provází ho děsivá pověst a navíc jeho city patří okouzlující lady Anně.
Dvorské intriky donutí Pierse uprchnout. Jako psanec se stává pirátem a žije pouze pro pomstu těm, kteří ho zradili… včetně jeho krásné manželky. Zakrátko však osud zasáhne znovu – mořská bouře svede jejich cesty dohromady a z Rosy se stává vězeňkyně pověstmi opředeného piráta, kterého kdysi pojala za zákonného manžela. On se mylně domnívá, že ho zradila, jí se příčí postavení zajatkyně. Mohla by mezi nimi i po tom všem vzklíčit láska?

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Knížku považuji za jednu z lepších od S.D. Bohužel mám pocit, že poslední dobou její hvězda poněkud zapadá za horizont slávy. Její poslední trilogie mě spíš odradila. Ale ke starším knížkám se vracím ráda, a tohle je jedna z nich.

Rosa Woodbinová je hlavně celkem rozmazlená tatínkova holčička s pěkně tvrdou palicí. Takže otcovo rozhodnutí ji provdat je pro ni rozčarováním, a snaží se ho všemožně bojkotovat. Jenže dvorské intriky jsou silnější, a padouchům se naopak velmi hodí, aby se za Pierse provdala. Pierse je atraktivní, navíc bohatý, a králův oblíbenec. O tom, že by měl děsivou pověst tedy nic nevím. Ovšem Rosa si o něm nic moc dobrého nemyslí. Neuvěřitelně ji vytáčí. Ani on se do manželství s Rosou moc nežene, protože už přeci má Annu. Jenže pak zasáhnou padouši.

Pierse je záhy obviněn právě z Anniny vraždy a musí uprchnout, protože z toho by ho ani král nevysekal. A pak je čas na pomstu…

Mezi hrdiny to od začátku jiskří. Oba jsou pyšní a svéhlaví, takže chvíli trvá, než zjistí co jeden pro druhého znamenají. Ale pak nic nebrání tomu potrestat zlo a žít šťastně až do smrti.

Knížka začíná vlastně téměř koncem, tuhle fintu „fň“ S.D. již několikrát použila. Mě to nutí k tomu nalistovat konec, přečíst si, jak to dopadne a pak se zanořit do příběhu. Ale vy to nedělejte. Mohli by jste si totiž pokazit překvapení.

Celkový verdikt: máte rádi hrdiny, kteří spolu vášnivě bojují a pak si vášnivě podléhají? Čtěte. Tahle knížka si druhý dotisk zaslouží.

(zdroj anotace a obrázku: Domino)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,57 (82 x)

Loading...

8 komentářů u „NEVĚSTA VĚTRU

 1. Tuhle knihu už jsem jednou četla v roce 2008, ale úplně jsem na ni zapomněla, takže jsem se rozhodla, že si ji přečtu ještě jednou. Malé plus musím dát za pěknou barvu obálky – mám ráda modrou…

  Začátek knížky byl velice povedený – hlavně tedy ta „koupel“. Vážně nechápu, jak jsem na tuto knížku mohla zapomenout, protože je to určitě jedno z těch lepších dílek, které S. Drake napsala…

  Nevím, kolik hvězdiček bych této knížce dala před lety, ale právě teď, to vidím na čtyři a půl…

 2. Pěkná knížka. Na několika stránkách mi připomněla Leoparda a orchidej.

 3. Po hodně dlouhé době jsem zase přečetla knížku od S. Drake a musím říct, že Nevěsta větru si mě získala. Pro mě to byla zatím asi nejhezčí knížka od spisovatelky. Dávám 5 hvězdiček a už se těším, až si knížku zase někdy přečtu.

 4. Srandovní je, že výhradní distributor Domina – Euromedia Group tuhle knížku (cca 150 ks) někam založil, a není schopný ji najít. hahaha. Už se ji snažím vymámit dobrý měsíc. Tomu říkám opravdu kvalitní výhradně distributorské služby 😀 😆

 5. Tak Jěžíšek mi nadělil tuto knihu pod stromeček a tím změnil můj názor na S. Drake. Moje první setkání s touto autorkou nedopadlo moc úspěšně, jelikož první knihu, kterou jsem četla byla Divoká srdce. Kniha Nevěsta větru je úplně jiná, je v ní vše, co má ve správné historické romanci být. Příběh je vtipný, je tam napětí a hlavně velmi zamotaná cesta hlavních hrdinů k tomu, aby poznali, že jsou si souzeni. Takže moje mínění je změněno a já dám této autorce jěště šanci. Knihu doporučuji ke čtení a dávám čtyři hvězdy.

 6. Já bych taky dala 4*, jelikož je to opravdu moc pěkná romance a na rozdíl od jiných dílek autorky není dějově přeplácaná, i když i tady jde jednomu a druhému střídavě o život. Další její povedená kniha je podle mého Ďáblova milenka, která taky nepatří do žádné série, ale ta má takový hodně temný podtón (odehrává se během honů na čarodejnice) a vztah hrdinů se zdá být skoro nemožný, a proto se mi Nevěsta líbila o chloupek víc. Určitě čtěte.

 7. Jedna z nejlepších od S.D. Ikdyž jsem se celou dobu bála jak to dopadne!!Dávám 5*

 8. Zrovna minulý týden jsem ji podruhé přečetla. Takže dojmy jsou čerstvé. Hodnotím ****

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..