E. L. JAMES

Eeljames1. L. James, vlastním jménem Erika Mitchell (provdána Erika Leonard) se narodila 7. března 1963 v Londýně. Je dcerou chilské matky a skotského otce – kameramana BBC. Vyrůstala v Buckinghamshire a studovala historii na univerzitě v Kentu a po studiích pracovala ve vedení televize.

Je autorkou velice známé erotické trilogie Padesát odstínů, které se na světe prodalo více jak 100 milionů. E.L. James si navíc drží v prvenství v tom, že tato série se stala nejrychleji prodávaným paperbackem všech dob. E.L. James byla rovněž v roce 2012 zařazena časopisem Time mezi 100 nejvlivnějších lidí na světě.

S psaním začala v lednu 2009 na Twilight fanfiction pod pseudonymem „Snowqueens Icedragon.“ Sama říká, že si tím kompenzovala krizi středního věku a do příběhu vtělila všechny své fantazie. O tom, že jednou napíše příběh, který si čtenáři zamilují, snila již odmala, ale až nedávno se jí toto podařilo zrealizovat a dle celosvětového ohlasu, opravdu famózně. V současné době plánuje napsat další příběh – opět pro dospělé a opět plný erotiky i provokativní romantiky…

V současné době žije s manželem a dvěma dospívajícími syny v západním Londýně.

Její webovky můžete okouknout zde.  

Série Padesát odstínů:

  1. Padesát odstínů šedi
  2. Padesát odstínů temnoty
  3. Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů z pohledu Christiana:

  1. Grey
  2. Darker (vyjde 10. 10. 2018)

(zdroj bia volně http://en.wikipedia.org/wiki/E._L._James
a http://www.eljamesauthor.com/ , zdroj obrázku www.businessinsider.com)

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 10.2.2014 v 23:15 a je zařazený do rubriky JAMES E.L. *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. Můžete článek také sami OKOMENTOVAT, nebo využít trackback z vlastních stánek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*