PIRÁTSKÁ NEVĚSTA

Johanna LINDSEY

V originále CAPTIVE OF MY DESIRES,

vydalo Ikar 2007.

piratska-nevesta.jpgAnotace:

Osmnáctiletá Gabrielle Brooksová, jíž před časem zemřela matka, se rozhodne odplout z Anglie na karibský ostrov, kde chce najít svého otce. Myslí si, že je kapitánem na obchodní lodi, a proto ji překvapí, když zjistí, že se z něj stal pirát. Poté, co s ním na moři stráví tři roky, ji otec požádá, aby se vrátila do Londýna a tam si našla vhodného manžela. Do společnosti má Gabrielle uvést otcův starý přítel James Malory.
V Londýně Gabrielle doprovází na společenské akce žena Jamese Maloryho Georgiana a její bratr Drew, okouzlující americký námořní kapitán. Přestože Drewa krásná Gabrielle přitahuje, nechce s ní mít nic společného. Vdavekchtivým ženám se zdaleka vyhýbá. Gabrille se dotkne Drewův nezájem a rozhodne se ho získat. Večer před svým odjezdem ji ale Drew zaplete do skandálu a Gabrielle se chce pomstít. Otcovi pirátští kamarádí jí pomohou zajmout Drewovu loď a mladý kapitán se tak stane Gabrielliným vězněm. Po čase však přestává být jasné, kdo z těch dvou je žalářník a kdo vězeň.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a 1/2

Tak… poslední romantický počin Ikaru tohoto roku je s největší pravděpodobností venku. A jedná se o další, pokud vím zatím poslední, z řady příběhů Maloryových. I když Drew není přímo z rodiny, je jen švagr.

Nicméně je to údajně krasavec a donchuán. A když otec Gabby pošle k Maloryům na sezonu, hned se nedopatřením dozví, že je dcerou piráta. A fakt, že pirátky nemají čest ani panenství se Drewovi velmi hodí. Jenže Gabby pirátka není. A nespolupracuje. A Drew, ten prevít, nezkrotí svůj jazyk a tím zničí všechny Gabbyiny vyhlídky na sňatek. Tak Gabby vymyslí vypečenou pomstu.

No… Příběh mě nijak zvlášť nezaujal. Může to být i tím, že já příběhy o pirátech moc nemusím. Ale tak nějak to bylo celé divné. A Drew s Gabby na sebe od začátku štěkají jak vzteklí psi. Oběma jejich chování ke cti moc nebylo. Mou oblíbenou postavou se stala tudíž Slečna Carla. A taky Robert… Hmmmm. Tajemný chlapík, doufám, že když ho J.L. nakousla, tak mu dopíše nějaký vlastní příběh. Ale zatím o žádném takovém nevím.

Poněkud mě zaskočily některé popisované anatomické polohy. Pro ilustraci na str. 225: „Aby se trochu vzpamatovala, odvrátila se. … (tzn. že je k němu zády, ne?) … V tu chvíli ji ale objal kolem ramen a krku, takže se jeho prsty mohly něžně dotýkat její tváře.“. Zkoušela jsem si to představit, ale nejde mi to. Kdybyste mi to někdo nakreslil, budu ráda.

(zdroj vč. obr: www.knizniweb.cz)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,23 (83 x)
Loading...

15 komentářů u „PIRÁTSKÁ NEVĚSTA

  1. chcem len informovať, že vyšla ďalšia knižka o Maloryovcov, síce s nimi priamo nesúvisí ale dosť sa to motá okolo nich. v ikare na slovensku to vyšlo pod názvom: Niekto dokonalý

  2. Ságu Maloryových mám moc ráda, ale tentokrát dávám jen tři hvězdy (a s odřenýma ušima). Hlavní hrdinka mi přišla na můj vkus příliš „nepevných zásad“. A Drew se mi líbil víc v jiných dílech. Příběh není špatný, ale neseděl mi styl. Spoustu zbytečných nebo rozvleklých rozhovorů. A moc jsem Drewovi nevěřila, že se zamiloval.

  3. nie vždy to tak ale je – tak napr. Julia Quinn a jej Bridgertonovci, u vás všetky – u nás 3 knižky (z 8!!!), taktiež Shannon Drake – na Slovensku len 3 knižky… atď, atď… je pravda, že Johanna Lindsey u nás vychádza skôr, ale takých autoriek je veľmi málo…

  4. Sakra, Ikar mě štve. Jdu stvořit petici proti znevýhodňování českých čtenářů oproti slovenských. Nnic proti vám slovenským čtenářům samozřejmě nemám, ale požaduji stejné datum vydání knihy tady i u vás.

    Očekávejte ji do konce týdne!

  5. Tak podle slovenských vydavatelů, kteří vydávají další pokračovaní rodiny Maloryů se novinka v hlavní roli s Boydem Andersonem jmenuje Neodolatelně svůdná, už se nemůžu dočkat až vyjde také u nás…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..