GENTLEMANOVY TAJNÉ TOUHY

Laura LEE GUHRKE

v originále SECRET DESIRES OF A GENTLEMAN

vydalo Domino 2013

gentlemanovy_tajne_touhyAnglie 1895

Věděl, co je jeho rodová povinnost. Ale nemohl popřít, co cítí…

Marie Martingaleová vyrůstala jako dcera kuchaře na panském sídle, vždy srozuměna s tím, do jaké společenské vrstvy patří a jaký život ji čeká. Nemohla tušit, že v sedmnácti se do ní zamiluje mladší syn domácího pána! Tajný sňatek je už na spadnutí, ale v té chvíli zakročí starší bratr Filip. Přece si kuchařova dcera nemůže vzít šlechtice! Přesvědčen o své pravdě Filip chystaný sňatek překazí.

Uplyne dlouhých dvanáct let a Marie hledá místo, kde by si mohla zřídit vlastní pekárnu. Náhoda tomu chtěla, aby zvolila prostory v sousedství Filipova domu. Po letech se nečekaně potkávají – ona, které zhatil štěstí, a on, který… který v ní nachází zalíbení. Filip si to ale odmítá připustit: takový nerovný vztah, co by tomu řekli ostatní?

Jak ale plyne čas, ve Filipově srdci začnou převažovat city nad smyslem pro rodovou povinnost. Podléhá Mariinu kouzlu stále víc a jednoho dne ji požádá o ruku. K jeho úžasu však Marie odmítá – a Filip pochopí, že ji bude muset o upřímnosti své lásky přesvědčit způsobem, jaký by mu byl ještě nedávno zcela proti mysli…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Marie si léta touží splnit sen – otevřít si vlastní cukrářství, a tak díky finanční podpoře od své kamarádky Prudence, si najde naprosto úžasné prostory pro svou budoucí cukrárnu. Marie je nadšená, že našla přesně to, co hledala, ale když zasněná prochází ulicí, do někoho narazí. Tím někým není nikdo jiný, než Filip Hawthorne, markýz z Kentu. Ten Filip, s nímž a jeho bratrem Lawrencem, Marie vyrůstala, ten Filip, který jí v 17 letech poté, co jí zemřel otec a ona prožívala platonický románek s Lawrencem, donutil přijmout peníze za to, že nechá Lawrence na pokoji a zmizí z jejich životů a je to ten samý Filip, jehož společnost vlastní dům, v němž se její obchod snů nachází.

Ačkoli je to už dlouhých dvanáct let, Filip samozřejmě nechce, aby si Marie obchod pronajala, protože nedávno se vrátil z Ameriky Lawrence i se svou snoubenkou a Filip má strach, že setkání Lawrence s Marií by mohlo vzkřísit starou náklonnost.

Jenže Marie se tohoto obchodu vzdát nehodlá. To ale Filipovi nezabrání v tom, dát Marii z nájmu okamžitou výpověď. A tak začne boj mezi Marií a Filipem o to, kdo s koho.

Marie se mi líbila, jak si šla za svým a jak za použití ženských zbraní si poradila s nepříjemným, povýšeným a arogantním Filipem.

Filip ujde docela dlouhou cestu od studeného anglického gentlemana, po muže, který poslechne své tajné touhy, opustí své předsudky a nakonec projeví i tu lásku. 😉  

Ano, byla to chvílemi pohádka, ale příjemná a klasicky romantická, takže odpouštím i ten na můj vkus přeslazený závěr a dávám čtyři hvězdičky.

(zdroj anotace vč. obrázku www.dominoknihy.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,42 (12 x)
Loading...

2 komentáře u „GENTLEMANOVY TAJNÉ TOUHY

  1. Moc jsem se na tenhle díl těšila a pak se mi nějak nelíbil, ani nevím proč, nesedl mi.

  2. O.M.G.! Jsem naprosto a totálně unešená. Podle mě byl tohle nejlepší díl celé série (A pak ji políbil byl skvělý, ale tohle ho prostě trumfne). Je akt, že je tam toho hodně z Pýchy a předsudku, ale příběh se v mnoha ohledech liší, takže to možná ani nezaregistrujete. A navíc ta romantika… naprosto dokonalé. Jediné, co mě na tom trochu štvalo byl pomalejší rozjezd, ale po pár stránkách jsem se začetla a prostě to bylo totálně dokonalé!

    Moc se mi líbilo, že spolu hlavní hrdinové okamžitě neskočili do postele (a na první pusu si taky počkáte docela dlouho), ale vzhledem k příběhu mi to vůbec nevadilo. Naopak jsem to vítala.

    Filip byl ze začátku fakt hrozný snob (a vlastně ještě i dlouho po začátku :D), ale Marie ho tak dokonale změnila, že se mi chtělo vážně smát. I když se občas choval nesnesitelně, pořád to byl ale sympaťák. Takže se to četlo opravdu moc moc dobře.

    Navíc byla párkrát zmíněná i Pru a Emma, takže to bylo takové milé počtení. Za mě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl. Prostě dokonalé!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..