KDE JE MŮJ HRDINA?

Lisa KLEYPAS
Kinley MacGREGOR
Julia QUINN

v originále WHERE’S MY HERO?

vydalo Domino 2008

Kleypas, MacGregor, Quinn: Kde je můj hrdina?Anotace:

Už se vám někdy stalo, že jste se při čtení své oblíbené romantické autorky zamilovala do úplně jiného muže než hlavní hrdinka? A už vás někdy napadlo, že byste se o něm chtěla dozvědět víc? V tom případě je tato povídková kniha určena právě pro vás!
Možná je tím vaším vyvoleným doktor Jake Linley, který se poprvé objevil v románu Lisy Kleypas Záhadná kráska. Jake už léta tajně miluje Lydii Croydonovou, která se ovšem z důvodů čistě racionálních zasnoubila s jiným. Ani zásnubní prsten jí ovšem nezabrání, aby k sympatickému lékaři nezačala pozvolna cítit víc než sympatie…
Druhým hrdinou, jehož osud zůstával dlouho obestřen tajemstvím je Simon z Ravenswoodu, kterého známe z Pána touhy Kinley MacGregor. Simon napsal půvabné lady Kenně spoustu dopisů, ale podepisoval je jiným jménem. Jak má teď zbožňovanou Kennu přesvědčit, že autorem milostných psaní je právě on?
A konečně zde máme Neda Blydona, jehož literární stvořitelkou je Julia Quinn. Ned se rozhodl oženit nikoli z lásky, kterou považuje za poněkud nepraktickou záležitost, nýbrž pro věno. Pak ovšem potká sestru své bohaté vyvolené, která mu učaruje, a tak mají všichni tři účastníci milostného dramatu vskutku co řešit…

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a 1/2

 Tadá! Je to tady:
Jedna z nejočekávanějších letošních novinek na stránkách RČK! Sice nedávám plných pět hvězd, jak jste si asi všimli/y, ALE… už jen kvůli příběhu Julinky Quinn stojí za to si ji přečíst, neřku-li zařadit do své sbírky romantiky.

Všechny tři příběhy mají kromě skutečnosti, že se tu autorky vypořádávají s nějakým opomenutým charakterem ze svých knížek, společnou ještě jednu věc – ve všech si hlavní hrdinové málem vezmou toho nepravého. Je to vážně o fous!

Navzdory pravděpodobnosti (Against the Odds) od Lisy Kleypas je nejkratším příběhem knížky. Jak je již zmiňováno v anotaci, doktora Linleye už známe. A kdo je jeho vyvolená? Nikdo jiný než dcera Dereka Cravena. Takže to má Jake dost beznadějné. A to si jeho láska brzy bere jiného! Příběh je důkazem, že není nad to si se svým úhlavním nepřítelem hezky upřímně popovídat v soukromí nad lahví nejlepšího portského: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tahle povídka je něco jako druhý epilog, jak rozsahem tak příběhem.

Letní rytíř (Midsummer’s Knight) od Kinley MacGregor alias Sherrylin Kenyon se tu zase vypořádává s dalším členem Bratrstva meče – nenápadným Stínem Simonem. A Simon se nám zakoukal túze vysoko… Prostě je to bez šance. Kdyby byl neporazitelným rytířem a dokázal vyhrát turnaj, možná by tu jiskřička naděje byla, ale… Bratrstvo meče mi moc nepřirostlo k srdci, ačkoliv jinak jsou celosvětově prý k sežrání. Asi nejsem světová. Také poměrně krátký příběh, takže mi vadilo, jak fofrem Kenna vymění jednoho milého za druhého. To snad ani nebyla hodina! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nicméně doporučuji tady skouknout obrázky členů bratrstva. Ňam, ňam, že?

V Příběhu dvou sester (A Tale of Two Sisters) od Julie Quinn se potkáme s Nedem Blydonem, vikomtem Burwickem, kterého mohou ti anglicky čtoucí znát z knihy Splendid. My  ostatní jsme ještě tu čest neměli,tak alespoň ochutnávka se skvělým humorem a o něco horší poezií: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Výborná povídka!

Knížka je tady dost netypicky graficky vyvedená. Každou kapitolu nám tu uvádí dva mečáky. A každou povídku kytí…

(zdroj obrázku a anotace: Domino)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,31 (74 x)
Loading...

 Koupit knihu

O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Článek napsala Renka dne 27.11.2008 v 16:25 a je zařazený do rubriky KLEYPAS Lisa *MacGREGOR Kinley *QUINN Julia *Doba rytířů *Anglie - George IV a William IV *Anglie někdy v 19. stol.. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “KDE JE MŮJ HRDINA?”

 1. Zuzka podotýká:

  Mám ráda všechny tři autorky a určitě jde o krásné povídky, ale ten děj byl na mě, prostě příliš rychlý. Osobně dávám přednost daleko delším příběhům…

  Každý hrdina z každé povídky by si určitě zasloužil celou knihu…

  Nejraději mám příběh od J. Quinn, protože je nejlépe napsaný…

  Knížce dávám tři hvězdičky…

 2. martinexa podotýká:

  Peťule: díky za info. Já jí sháním.

 3. Peťule podotýká:

  Dneska jsem narazila v levných knihách na knihu kde je můj hrdina – za 69 korun. 🙂 takže předávám informaci dále.

 4. Kometa podotýká:

  Dita: Mezi Jakem a Lydií? Asi deset let rozdíl. Kdyby dvě série. 😀 Derek patří k serii Gamblers a Linley (nevím jestli otec nebo syn) se vyskytuje i v sérii o strážnících z Bow street. Tam je i zmínka o Markusovi z Čekanek a otec Evie soupeřil s Derekem. Krásný propletenec.

 5. Dita podotýká:

  Tohle bylo velmi velmi milé. Znám pozadí všech příběhů, takže jsem byla velice spokojená, že se dostalo i na ty „vedlejší“ hrdiny.

  První příběh je pro mě naprosto nostalgický, jelikož Derek a Sára ze Sním o Tobě jyou můj oblíbený pár. Tohle sice nebylo o nich, ale o jejich dceři. Co se mi líbilo bylo především to, že Kleypas spojila postavou hlavního hrdiny dvě série dohromady. Akorát si teď nejsem jistá, jaký je mezi ním a Lydií věkový rozdíl…

  Druhá povídka o Simonovi byla na můj vkus trochu moc hrrrr, což je hlavně dáno omezeným rozsahem povídky. Osobně si myslím, že by si zasloužil celou knihu, byl moje oblíbená postava v jiných příbězích bratrstva, takový ten nenápadný hrdina a na rozdíl od některých hlavních hrdinů s ním byla sranda. Nicméně Kenna se mi k němu moc hodila. Ostatně milovala někoho z dopisů, ne něčí obrázek.

  Poslední povídka se mi zdála nejpropracovanější a nejucelenější, takže mi ani nevadilo, že Ned nedostal vlastní novelu. Celá série, kam patří vedle Splendid, nemýlím-li se také Dancing at midnight a Minx, je velmi vtipná a má skvělé postavy a skvělé dialogy mezi nimi. A ukazuje, že u opravdového přátelství na pohalví nezáleží. A kdo by nechtěl Neda za bratra!! Já rozhodně ano.

 6. Kate podotýká:

  Já dávám 4hvězdičky, povídka od Kleypas byla hodně průměrná, od MacGregor jsem ještě nikdy nic nečetla ale tato její povídka mne asi „nakopla“, abych co nejdřív od ní nějakou knihu vyhledala a Julinka nezklamala. Já ale mám prostě problém s povídkami, na můj vkus jsou moc krátké:), jen si hrdiny oblíbím a už je konec,tak se musím zas rychle vrhnout na nějaký román:)

 7. lucka podotýká:

  celkově jsem dala pět*, kratší příběhy, které se dají smlsnout před spaním, jsou super. ale kleypas mě bohužel moc nenadchla, dala bych tak tři*, ty ostatní to ale vyvážily a quinn byla super 🙂

 8. Bronze1 podotýká:

  Měla jsem trošičku obavy, že mě kniha zklame, protože jsem se na ní moc těšila. Jěžíšek mi jí nadělil a já musím říct, že zklamaná nejsem. Líbila se mi moc. Všechny spisovatelky nezklamaly a já dávám všem příběhům pět hvězdiček. První příběh, tam mě dostala Sára, liška jedna podšitá. 🙂 Druhý příběh je milým doplněným série Bratrstva meče. A třetí příběh, no, jak už tady někdo psal Julinka nezklamala. Všem doporučuji, kupujte, půjčujte, no prostě čtěte.

 9. Jana podotýká:

  Tuhle knihu okomentuji jedním slovem – SKVĚLÁ. A jak bych ohodnotila jednotlivé příběhy???
  Navzdory pravděpodobnosti (*****): Podle mě je to jednoznačně nejlepší příběh z těch tří, ale….. jednak mě mrzelo, že byl tak krátký a pak mi taky docela vrtá hlavou, jak to, že se dcera Dereka Cravena jmenuje Croydonová a ne Cravenová??? 😮
  Letní rytíř (**** a půl): Tohle bylo pro mě moc příjemné překvapení. MacGregor jsem četla jenom jednou (Návrat krále) a vůbec se mi nelíbila, ale tenhle příběh byl opravdu celkem roztomilý.
  Příběh dvou sester (*****): Příběh je vtipný a má spád, no prostě typická Julinka.

 10. arlene podotýká:

  Před týdnem jsem tuhle knížku zdolala a byla jsem moc spokojená.
  Lisinka byla super, jen bych bývala uvítala ještě svatební noc. Takhle jsem si přišla kapánek ošizená. 😉
  Kinley byla parádní, náhodou mám z knihovny půjčeného Temného rytíře, tak si půjdu smlsnout i na příběhu Strydera, který mě tady dost zaujal. 🙂
  Julinka byla fajn, ale trochu mi tam něco chybělo.
  Každopádně v souhrnu dávám pět hvězd. 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*