MEZI NEBEM A ZEMÍ – ČEKÁNÍ NA ZÁZRAK

Stacey KADE

v originále THE GHOST AND THE GOTH 3: BODY & SOUL

vydalo Nakladatelství FRAGMENT 2014

kade-cekani-na-zazrakAlona Dareová přebývá už přes měsíc v těle Lily „Ally“ Turnerové. Lilyino tělo není tak atraktivní, jako to její, a navíc se jí nedaří hrát sestru a dceru lidí, které skoro nezná. Trápí ji i to, že Will – na kterém jí záleží víc, než by chtěla – si přeje, aby se vrátila skutečná Lily. Stane se zázrak, Alona bude opět volná a Lily zůstane naživu? S pomocí duchařského média Malachiáše Velkolepého možná mají šanci na úspěch, ale odhalování pravdy se nelíbí tajemnému duchovi, který se před ničím nezastaví. I kdyby měl Alonu zničit…

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a 3/4

Poslední díl trilogie Mezi nebem a zemí bohužel potvrzuje lehce klesající čtivost, která se projevila už u předchozího dílu. Na vině není ani tak autorka, ale spíš téma. Atmosféra houstne, Alona/Lily už nemá prostor pro vtípky a Will působí odtažitě.

Slibně vyvíjející se vztah Alony a Willa je narušen „přítomností“ Lily, jejímž tělem nyní Alona disponuje. Ani pro jednu ze tří stran není tohle soužití jednoduché a Alona se skutečně snaží o řešení situace, jenže se zdá, že bude v tomhle těle uvězněna navždy. Will jí zrovna moc svými komentáři nepomáhá (tady se mi trochu zprotivil). A pak se do toho ještě připlete mrtvá sestra údajného média Malachiáše, party girl Erin, která doslova ukradne bezvládnou Lily a z Alony se stává zase poloprůhledná roztleskávačka v červených šortkách.

Jenže vtip a nadhled se kamsi vypařil. Na řadu přicházejí slzy a dojemná vyznání (Will v tomhle díle brečí asi tolik jako Alona). Nastává honička za Erin/Lily s cílem získat zpět nepoškozené tělo a odeslat Erin do světla, přičemž se Alona stále rozhoduje, jestli se raději rozplyne, než by dál hrála roli Lily. No a jak to dopadne, to už si musíte přečíst.

S klidným svědomím mohu i třetí díl doporučit, protože pořád patří do nadprůměru současně vydávané literatury v tomto žánru.

Obrázek vč. anotace Nakladatelství FRAGMENT, kterému tímto děkuji za recenzní výtisk. 

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,25 (4 x)

Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ...
O autorovi: Sirael (161 článků)

Knihy pro mne znamenají relax, ale také poznání. Na RČK se snažím "pravidelně" zveřejňovat román na pokračování, jinak je zde mou doménou žánr Young Adults.


Článek napsala Sirael dne 23.3.2014 v 9:44 a je zařazený do rubriky KADE Stacey *Upíři a další havěť *Romance ze současnosti. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. Můžete článek také sami OKOMENTOVAT, nebo využít trackback z vlastních stánek.

Komentář k článku “MEZI NEBEM A ZEMÍ – ČEKÁNÍ NA ZÁZRAK”

  1. Kometa podotýká:

    Nejsem cílovka téhle série, ale musím přiznat, že mě bavila. Nejvíc asi první díl, ale i zbylé dva jsou pořád nadstandart proti jiným knížkám v YA žánru. Škoda, že Alona ztratila svůj jízlivý vtip.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*