HŘÍŠNÉ MYŠLENKY

Teresa MEDEIROS

v originále SOME LIKE IT WICKED

vydalo Domino 2008

Medeiros: Hříšné myšlenkyAnglie + Skotsko, 1810

Anotace: 

Když skotská kráska Catriona Kincaidová projde branou mužské věznice, má v hlavě jasný plán: osloví urozeného trestance jménem Simon Wescott a předloží mu nabídku, která se nedá odmítnout. Výměnou za to, že se s ní Simon formálně ožení a bezpečně ji dopraví do Skotska, mu dá polovinu svého věna, aby mohl splatit dluhy, které ho dostaly až do vězení.

Simonovi se sice ani v nejmenším nechce vyměnit vězeňské okovy za manželské, ale peníze ho lákají. Ještě mnohem víc ho ovšem přitahuje Catriona samotná. Když ji spatřil poprvé, byla to vyjukaná slečinka, tak odlišná od svůdnice, která nyní vstoupila do jeho cely

Catrioně se ovšem záhy začne detailně promyšlený plán poněkud vymykat z rukou. Ačkoli je Simon nahony vzdálen hrdinovi z jejích dívčích snů, nedokáže tomu zhýralci odolat… Nesourodá dvojice se vydává na skotskou Vysočinu, kde je čeká celá řada nástrah… a možná i odměna, o jaké se jim ani nesnilo. 

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:   a 1/2

Moc jsem se těšila na novu Medeiros, zatím jsme se totiž mohli utěšovat jen dotisky knížek starších. A nejsem zklamaná. U TM se mi líbí zejména rozmanitost příběhů, každý je jiný.

Tady jsme svědkem toho, že dívčí sny o hrdinovi bez bázně a hany, a sny o hrdém a nezlomném skotském duchu,  jsou bezohledně zašlapány do země. Chudák Catriona, bylo mi jí moc líto, když se srazila s realitou a zlomilo jí to srdce. Zmáchala jsem pár kapesníčků. Ale ještě zbývá jiskřička naděje, ne? Protože ještě i do konce knížky je pár stránek nepřečtených… Ale ty si už dočtěte sami.

Trošku mi přišel patetický špalír Kincaidů v tanečním sále a přísahy, které následovaly, ale koneckonců když člověk čte romanci, tak se něco takového očekává… Nebo je to možná i povinné.

Ale celkově jsem si pošmákla, nad hrdinčiným osudem slzičky ronila, a oddychla si, když se chlapům rozsvítilo v palicích. Knížku tudíž ctěnému publiku opravdu doporučím ke čtení. A to prosím pěkně nekončí happyendem (viz poslední věta epilogu)! Ale nebojte, netýká se štěstí, lásky a života obou našich hrdinů. Teda trošinku jo…

A za rok na podzim nás chce Domino oblažit příběhem Nespoutané myšlenky, ve kterém se budeme zaobírat osudy Catrionina bratra Connora. Jeho život visí na vlásku, bohužel ještě pár měsíců bude, než zjistíme, jak to dopadlo.

(zdroj anotace a obrázku: Domino)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,32 (76 x)
Loading...

15 komentářů u „HŘÍŠNÉ MYŠLENKY

 1. Podle mě, šlo o docela hezký příběh – mám ráda humor a dobré konce…

  Zajímalo by mě, jak dopadne Connorův příběh – hned se pustím do čtení…

  Knížce dávám čtyři hvězdičky…

 2. No, vtipné dialogy hrdinů, byly super, začátek skvělý, ale nějak už přestávám žrát ty napravený zpustlíky – zvlášť, když neustále proklamujou jak jsou hrozně zlí a zkažení a ve skutečnosti jsou strašně hodní. Možná je to přirozený vývoj a jde to s věkem. Třeba to za pár let budu milovat.
  Zpět k příběhu – patetický průvod Kinkaidů mě donutil skřípat zuby, ale jejich prozatímní náčelník, teď nevim, jak se zrovna jmenoval, působil sympaticky. Byl by z něho dobrý adept pro samostatnou knížku.
  Celkově ale určitě na čtyři bez chloupku. Tak jo, celý čtyři, ale jen za ten neotřelej humor skvělé Teresky.

 3. Taky jsem si všimla variací na slovo dekadence 😀
  Ačkoli mám T.M. docela ráda (zvlášť když jsem s červenou knihovnou začínala, jsem si ji moc oblíbila), musím se přiznat, že tentokrát jsem se u příběhu trochu nudila. Oceňuji autorčin humor a taky vášnivý scénky jsou pěkně napsaný, ale asi už jsem příliš přeslazená… Dala bych nanejvýš tři hvězdičky.

 4. Mám strašně ráda knížky od Medeiros, všechny jsou originální, žádný šablonovitý děj a navíc její příběhy mají spád a jsou plné humoru. Tenhle styl psaní mi trochu připomíná Julii Quinn.
  Čtení hříšných myšlenek jsem si vážně užívala. Catriona byla celkem správná ženská, žádná ufňukaná nána, i když sem tam projevila mírnou naivitu a Simon mi přišel k sežrání, hned bych si ho vzala domu 😉 Hlavně bylo roztomilé, jak pokaždé, když vykonal nějaký dobrý skutek, se snažil stůj co stůj dokázat, že ve skutečnosti vůbec není žádný gentleman (ale já mu to teda nebaštila) 🙂
  Jo a jen tak mimochodem, všimli jste si taky, že se buď autorce nebo překladatelce hodně zalíbilo slovo DEKADENTNÍ???

 5. Je to taková nenáročná a vtipná oddychovka. Děj je sice zcela tradiční – neodolatelný zhýralec napravený panenskou naivkou, ale knížka určitě fanynky TM pobaví 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..