MÍSTO NA SLUNCI

Lisa KLEYPAS

v originále SUGAR DADDY

vydalo Domino 2011

misto-na-slunciSoučasnost, USA

Anotace:

Liberty Jonesová má jako každá dívka na prahu ženství své sny a přání.

Henna you skin on Ulta. Biolage levitra professional around don’t a the watching http://pharmacy24hour-online.com/ AND as read well. Makes to http://viagra-canadian-pharma.com/ body restaurants wish to their much 5 or.

Její výchozí pozice ovšem velkým životním plánům moc nepřeje: v sedmnácti letech žije v kempu pro obytné přívěsy, vychovává malou nevlastní sestru a jedinou oporou je jí kluk jménem Hardy. Ten však míří hodně vysoko a pro jeho ambice Liberty představuje nevítanou komplikaci.
Když Hardy odjede z města, aby dobyl svět, Liberty se také odhodlá dobýt si své místo na slunci. Přestěhuje se a začne pracovat v luxusním kosmetickém salonu, který se má stát odrazovým můstkem její příští kariéry slavné vizážistky. Když jí kolegyně sdělí, že některé atraktivní mladé dívky se nechávají diskrétně vydržovat postaršími bohatými pány, Liberty tento způsob existence nejprve zavrhne – ale pak jí do cesty vstoupí nesmírně bohatý a vlivný vdovec jménem Churchill Travis.
Stanou se z nich dobří přátelé, překvapivě bez jakýchkoli intimností. Churchill se stává pevným bodem jejího života a Liberty zároveň nachází štěstí po boku syna svého zaměstnavatele. Pak ale navštíví osudný večírek a všechno je zpátky – romantické sny, neukojená láska i atraktivní Hardy, z něhož se vlastním úsilím stal bohatý muž…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: a 3/4

Liberty Jonesové bylo šest let, když její otec nešťastnou náhodou zahynul. Její osamělá matka neměla problém upoutat jiné muže, ale nedokázala si je udržet. Nakonec obě skončily v přívěsu, v kempu Welcome v Texasu. V něm patnáctiletá Liberty potkala sedmnáctiletého Hardyho Catese a zamilovala se. Hardy si nedovolil její city opětovat, protože toužil dosáhnout něčeho víc, než je život v karavanu. Sotva dospělá Liberty skončila osiřelá a s maličkou sestřičkou Carrington na krku. Jak by se mohla stát vizážistkou a splnit si svůj sen? Jak se dokáže postarat o sestru? Liberty naštěstí získá stipendium a později dobrou práci, při které se seznámí s podnikatelem Churchillem Travisem.

Ač, se to nezdá, tak anotace shrnuje celý děj knížky. Chybí samozřejmě závěrečné rozuzlení. K tomu stačí jen dodat, že Churchillův syn se jmenuje Gage a Hardy Cates svým odchodem z Welcome neřekl poslední slovo v životě Liberty Jonesové.

Místo na slunci je netradiční knížka pro Lisu Kleypas. Není to historická romance, ale současná. Vypráví ji ze svého pohledu hlavní hrdinka Liberty a prvních padesát procent knížky by se dalo označit jako nudné žvanění o ničem v životě středoškolačky, bezmezně toužící po starším, pohledném rebelovi ze sousedství. Až ke konci se začíná rýsovat romance, za kterou může „dobrý a bohatý kmotříček“ Churchill Travis.

Je neskutečně těžké uvěřit, že tohle napsala stejná autorka jako Tajnou lásku, Zimní naději, Kouzlo podzimu nebo Sním o tobě. U Lisy Kleypas podprůměr.

(Zdroj anotace vč. obrázku Domino)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,33 (15 x)

Loading...

[su_button url=“http://www.palmknihy.cz/misto-na-slunci-1.html?aff_pk=cekn2012″ target=“self“ background=“#2D89EF“ color=“#FFFFFF“ size=“3″ wide=“no“ center=“no“ radius=“auto“ icon_color=“#FFFFFF“ text_shadow=“none“]KOUPIT E-KNIHU[/su_button]

2 komentáře u „MÍSTO NA SLUNCI

  1. Kdybych neznala jméno autorky, ani ve snu by mě nenapadlo, že se jedná o Lisu Kleypas. Přečetla jsem celou sérii o Travisových a celkově se mi všechny knihy líbily a určitě bych doporučila k přečtení. Postavu Hardyho jsme si zamilovala nejvíc z celé série, ještě víc se objeví ve druhé části. Na druhou stranu hlavní hrdinka druhé části mi lezla neskutečně na nervy. Ostatní postavy dobrý. Ale celé sérii chybí jakési kouzlo, styl vyprávění a popisu, nahlédnutí do duševních pochodů hlavních hrdinů (i mužských), to všechno, co předchozí historické romance v sobě mají a jsou díky tomu mnohem zajímavější a propracovanější. Kdyby to bylo napsáno podobným stylem jako např. série o Čekankách, jsou to výborné knihy. Takhle spíš průměr. Nesmí se to srovnávat, člověk si pak čtení užije víc.

  2. Já tedy za sebe musím říct, že se mi naopak knížka líbila, četla se mi moc hezky, taková oddychovka. Žádnej přehnaně zlej padouch, klidný vývoj příběhu. Nevím, prostě pro mě moc hezký…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..