ZÁŘ

1. část série Zář - A. Adornetto

Alexandra ADORNETTO

v originále HALO

vydala Euromedia Group 2011

adornetto-zarDo poklidného přímořského městečka Tallow Beach nečekaně přijíždějí tajuplní sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany Churchovi. Začnou studovat na střední škole a jejich objevení vzbudí mezi místními pořádný rozruch. Odkud se vzali? Kdo jsou jejich rodiče? Proč ve všem vynikají, aniž by vynaložili sebemenší námahu? Pro jejich tajnůstkářství a nadpozemskou krásu však existuje vysvětlení: Gabriel, Ivy a Beth jsou andělé, jejichž posláním je zachránit svět, jenž se ocitl na pokraji zkázy. Do jejich životů vstupuje Zlo v podobě bezohledného a krutého spolužáka, který zatouží po Beth. V děsivém dramatu, které následuje, andělé a člověk spojují své síly v zoufalém pokusu překonat dobrem ničivé síly temnoty a zachránit milovanou kamarádku.

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a 1/2

Tak předně se děj odehrává v městečku Venus Cove, nikoli jak uvádí anotace jakési Tallow Beach. Na zdejší střední školu Bryce Hamilton nastupuje jako studentka pouze nejmladší z trojice andělů, sedmnáctiletá Bethany. Její bratr Gabriel (ano, ten archanděl) zde vystupuje jako nový učitel hudby, zatímco domácká Ivy podporuje sociální cítění uvnitř komunity Venus Cove nejrůznějšími sbírkami a charitativními činnostmi.

Zdá se, že nebeská mise začíná přinášet první úspěchy, když se nám Beth zamiluje do školního kapitána Xaviera Woodse. A protože její city nezůstávají bez odezvy, následující dobrou polovinu knihy řeší hlavní hrdinové, jak se vyrovnat se vztahem anděl-člověk. Tahle část rozhodně není špatná, až na nějaké to pubertální žvatlání (sice to k věku hrdinů patří, nicméně autorka mohla ubrat na klišé především v holčičích rozhovorech).

Nebeskou idylku v poslední třetině knihy naruší příchod nového spolužáka, démonicky vyhlížejícího Jakea Thorna. Část s Jakem je nejslabší, předvídatelná a plná satanistických klišé. Autorka si sice prostudovala andělskou hierarchii, ale mohla přihodit klidně i něco o sektách. 

Co zrovna autorce také neslouží ke cti, je fakt, že příliš nedbala na časovou přímku příběhu. Někdy byste řekli, že mělo uběhnout jen pár dní a ono uběhne několik týdnů a naopak. Nicméně Alexandra Adornetto je opravdu mladinká autorka (na přebalu knihy je uvedeno 17 let), takže mhouřím očko a do konečného hodnocení nepromítám. 

Kniha Zář je první částí trilogie. Ode mne si vysluhuje tři a půl hvězdičky (na druhé přečtení, protože z prvního jsem si nic nezapamatovala) a pochvalu za povedenou obálku (český nakladatel ponechal původní).

Anotace vč. obrázku Euromedia Group.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,00 (4 x)

Loading... Dále v sérii: ... další část série »
O autorovi: Sirael (161 článků)

Knihy pro mne znamenají relax, ale také poznání. Na RČK se snažím "pravidelně" zveřejňovat román na pokračování, jinak je zde mou doménou žánr Young Adults.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala Sirael dne 21.6.2014 v 16:03 a je zařazený do rubriky ADORNETTO Alexandra *Amerika *Upíři a další havěť *Romance ze současnosti. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. Můžete článek také sami OKOMENTOVAT, nebo využít trackback z vlastních stánek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*