ZÁSVĚTÍ

2. část série Zář - A. Adornetto

Alexandra ADORNETTO

v originále HADES

vydala Euromedia Group 2012

adornetto-zasvetiBethany Churchová je anděl, který byl seslán na zem, aby tu bojoval s temnými silami Zla. To, že se zamiluje, součástí jejího poslání nikdy nemělo být, ale přesto mezi Beth a jejím smrtelným přítelem Xavierem Woodsem vzniklo silné pouto. Ale ani Xavierova láska a péče andělských sourozenců Gabriela a Ivy neuchrání Beth před děsivou jízdou na motorce, ke které je přinucena lstí a díky ní se dostane až k samotným branám pekla. Démonický Jake Thorn se nakonec nechá přesvědčit, aby Beth pomohl dostat se zpět na zem. Cena, kterou za to požaduje, však zničí Beth i všechny, které tolik miluje… Příběh, který Alexandra Adornettová vystavěla v knize Zář, první části série, jež se okamžitě stala bestsellerem, se rozvíjí napínavým a nečekaným způsobem. Andělé bojují s démony a moc lásky je vystavena těžkým zkouškám.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Skoro by se to dalo nazvat prokletím druhých dílů, alespoň v žánru YA a té kupě sérií, které se mi dostaly v poslední době do rukou. Ani andělská trilogie Adornettové není výjimkou, druhý díl s podtitulem Zásvětí je zkrátka o něco slabší než jeho předchůdce.

Děj začíná docela nevinně – parta středoškoláků pořádá halloweenský večírek, v jehož rámci proběhne vyvolávání duchů. Jenže by to nesmělo být ve Venus Cove, ospalém městečku v Georgii, které si pro svou misi vybrali tři andělé a jeden mocný démon. Pak se totiž i obyčejná pubertální zábava může zvrhnout v Armagedon.

Samozřejmě to odnese nejvíc Bethany. A ne, nedostane se jen před brány pekelné, ale rovnou do samotného středu podsvětí s Jakem po boku. Teprve teď začíná ta pravá zábava – autorka chrlí jedno klišé za druhým, její představa pekla je v podstatě dost fádní a naivní. Pro mne to byl těžko stravitelný mix všech sociálních problémů světa a nejhorších lidských vlastností. Uff.

Druhá polovina anotace nejspíš patří k úplně jiné knize. Ať je Jake Thorn jakýkoli, určitě není ochoten se Bethany jen tak vzdát. A tak na scénu musí přispěchat hrdinný školní kapitán Xavier s anděly v patách.

No, nebudu vás napínat, všechno to dopadne totiž úplně jinak, než byste předpokládali. Autorka si na konci příběhu připravila půdu pro závěrečný díl a zaháčkovala si tak všechny, kterým se andělská lovestory aspoň trochu líbila…

Anotace vč. obrázku bux.cz.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 5,00 (1 x)

Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: Sirael (161 článků)

Knihy pro mne znamenají relax, ale také poznání. Na RČK se snažím "pravidelně" zveřejňovat román na pokračování, jinak je zde mou doménou žánr Young Adults.


Článek napsala Sirael dne 25.6.2014 v 17:51 a je zařazený do rubriky ADORNETTO Alexandra *Amerika *Upíři a další havěť *Romance ze současnosti. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. Můžete článek také sami OKOMENTOVAT, nebo využít trackback z vlastních stánek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*