Alexandra BASSETT

elizabeth-bass-2017foto-nezname.jpgAlexandra Bassett je pseudonym pro tvůrčí sesterské duo – Elizabeth Bass a Julii Bass. Elizabeth a Julia společně píší romantické příběhy z období regentské Anglie, zatím však mají na kontě pouze dvě knihy. S první z nich – Uspěchané zásnuby – již máte možnost se seznámit, druhá My Favorite Marquess  snad u nás taky vyjde.

Zatímco o Julii se mi nepodařilo vypátrat prakticky nic, Elizabeth je po světě známá rovněž pod pseudonymem Liz Ireland, pod nímž píše i romance ze současnosti, přehled tvorby najdete tady.

Jak Liz na sebe v jednom rozhovoru prozradila, vyrůstala v Texasu a v jednadvaceti se přestěhovala do New Yorku, pro psaní příběhů nemá žádné stálé místo, či stálé zvyky – zkrátka někdy radši zůstane vzhůru třeba do tří do rána a píše, jindy si na psaní přivstane, nebo zajde do knihovny, aby ji nikdo nerušil a jindy zas píše v kavárně u cafe au lait. 🙂 Protože má Liz ráda romantickou komedii, dostala nápad a se sestrou začaly psát historické romance okořeněné humorem a jejich fantasií, jak uvedeno výše.

A my máme možnost si přečíst:

Uspěchané zásnuby

(zdroj bia volně http://www.mrsgiggles.com/books/bassett_chosen.html,
zdroj obrázku https://www.amazon.com/Elizabeth-Bass/e/B004B1C6A6)

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 18.1.2009 v 12:23 a je zařazený do rubriky BASSETT Alexandra *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*