Sylvia DAY

alias S. J. Day a Livia Dare

sylvia-daySylvia June Day se narodila 11. března 1973 v Los Angeles, USA a je japonsko-amerického původu. Vyrůstala v Orange County a později žila v Monterey a v Oceanside (Kalifornie). V současné době svůj čas dělí mezi své domovy v Las Vegas, Nevadě a Upper West Side na Manhattanu v New Yorku.

Již od svých dvanácti let věděla, že chce být spisovatelkou romantických příběhů. Přesto, než se jí stala, pracovala jako obsluha parkoviště a poté pod vlivem operace Pouštní bouře se v ní probudilo vlastenectví, a tak chvíli působila v americké armádě jako ruská lingvistka a vyšetřovatelka.

Následně se Sylvia vdala, narodily se jí dvě děti, s nimiž zůstala doma na mateřské, zatímco její manžel rodinu finančně podporoval. No a v té době se v Sylvii naplno probudilo její spisovatelské já a začala psát a psát a psát.

K dnešku její tvorbu představují romantické novely, paranormální fikce, historické romance a futuristické fikce, které publikuje pod pseudonymem Livia Dare.

Její knihy se pravidelně stávají bestsellery, získávají různá ocenění a jsou překládány do 41 jazyků. V letech 2012 a 2013 byly její knihy natolik v kurzu, že se Sylvia stala jednou z nejprodávanějších autorek na celém světě. Aby své fanoušky nešidila, tak ke svým knižním novinkám podniká i turné napříč světem.

Její nejslavnější sérií je bezpochyby Crossfire, k níž se v současné době zpracovává i televizní adaptace v Lionsgate Television.

Kromě autorské činnosti je aktivní i ve spolcích sdružujících autory romantických knih – dokonce v letech 2012 -2013 byla prezidentkou Romance Writers of America (RWA).

Autorčiny webovky najdete zde.

A v ČR si můžete od Sylvie přečíst:

Série Crossfire:
1) Obnažená
2) Spoutaná
3) Nezkrotná
4) Nenasytná
5) Osvobozená

Série Georgian:
Žádej, o co chceš
Vášeň pro hru

Samostatné romány:

Nemravné známosti
Neznámý manžel
Očarovaná
Pýcha a rozkoš
Sedm let hříchu

(zdroj bia volně http://www.ocregister.com/articles/day-492839-romance-says.html a
http://en.wikipedia.org/wiki/Sylvia_Day
zdroj obrázku http://www.sylviaday.com/)

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 22.6.2014 v 23:49 a je zařazený do rubriky DAY Sylvia *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. Můžete článek také sami OKOMENTOVAT, nebo využít trackback z vlastních stánek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*