JAK SVÉST LORDA NEDA

Sally MacKENZIE

v originále BEDDING LORD NED

vydalo Ikar, 2014

jak-svest-lorda-neda-mackenzieAnotace:

Eleonor „Ellie“ Bowman je pevně rozhodnutá najít si manžela, neboť již touží po dětech. Konečně si dovede představit, že tím manželem nebude lord Edward neboli Ned, jehož od dětství miluje, ale který si také vzal její nejlepší kamarádku. Když ta zemřela a Ned ovdověl, stála při něm a byla mu oporou, nyní však už Ellie konečně ví, že je čas jít dál. Lord jejího srdce měl čtyři roky na to se vyjádřit a neudělal to.

Ellie se proto rozhodne zúčastnit jednoho z proslulých „Zamilovaných plesů“, které pořádá Nedova matka, vévodkyně z Greycliffu, kterou londýnská smetánka něžně nazývá Vévodkyní lásky. Už od nepaměti totiž dělá Její Milost s velkou radostí, láskou i úspěchem dohazovačku. Ellie ovšem nenapadnou dvě věci – že by se plesu mohl zúčastnit i Ned, který se po čtyřech letech truchlení také rozhodl pohnout z místa, a že sir Reginald, kocour paní vévodkyně, stále rád krade hostům věci, které pak schovává k Nedovi do pokoje pod postel…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak KONEČNĚ se po tříleté pauze objevuje tato autorka, kterou si asi pamatujete díky sérii, plné „nahých“ šlechticů. Na knihu jsem se opravdu moc těšila, zvlášť když přidám atraktivní obálku (I když když si ji prohlédnete opravdu pořádně, neunikne vám, že šaty jsou opravdu jen narychlo spíchnuté tak, že asi ani nejchudší urozená dáma by se v nich nedovážila vyjít na veřejnost, a novodobé silonky celkový dojem také moc neumocňují. Ale dost o vizuální stránce knihy.).

Bohyní ve stroji je tu vévodkyně z Greycliffu, která je zároveň matkou tří velmi žádaných synů. Edward neboli Ned je prostředním z nich, ale užijete si společnost všech tří, takže vám nic nebude bránit v tom pokračovat dalšími knihami série.

Ellie je tak trochu tragická postava, protože milovat celých 17 let jediného muže, kterému jste tak maximálně dobrá na nějaké to utěšování a nebo rozbor osevních plánů, tomu už říkám zarputilá vytrvalost. Na štěstí se ale do hry dostává jistý kousek rudého hedvábí a mňoukající straka.

Skutečnost, že oba hlavní hrdinové se rozhodli, že už nechtějí trčet v dosavadním způsobu života, situaci spíš jen zkomplikuje, takže na konci fakt budete držet pěsti, aby jim to přeci jen vyšlo, ale slibuji, že konec je šťastný. Tedy alespoň pro někoho…

Na druhou stranu, než se Ellie a Ned odhodlali sami vzít situaci do svých rukou a nenechat se jen tak smýkat okolnostmi, tak jim to trvalo, a přiznám se, že jsem nad stránkami občas tiše zaúpěla, aby se už konečně příběh trochu pohnul. O to se nejvíc zasloužil Reggie, takže tiše doufám, že bude krást v i dalších knihách.

Knihu tedy spíš doporučím, ale počítejte s tím, že do hodnocení zahrnuji i obálku, a to, že jsem se na novou Sally MacKenzie moc těšila.

Dobrou zprávou je, že neoficiálně je druhý

díl s příběhem lorda Jacka naplánovaný už na tento rok, špatnou zprávou je, že se na to nedá spolehnout. A jsem zvědavá, jestli a kdy se dočkáme samotného příběhu Vévodkyně lásky, protože za mořem vyšel jako pilotní kniha celé série (celkem logicky).

(zdroj anotace a obrázku: bux.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,61 (18 x)
Loading...

7 komentářů u „JAK SVÉST LORDA NEDA

  1. Nechápu, proč jsou její hrdinové takoví nudní a většinou mají problémy se sexem. Moc mě nenadchla.

  2. Také jsem ji měla dlouho na nočním stolku a po těch komentářích se mí do ní vůbec nechtělo (nekoupila jsem ji, ale dostala) ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.
    Série naháčů této autorky pro mě byla asi tím nejhorším, co jsem kdy četla. Přiznám se, že jsem přečetla jen první díl a to opravdu ze sebezapřením a velmi silnou nechutí, ale chtěla jsem dočíst. Nicméně tato kniha mi přišla úplně jiná a opravdu moc se mi líbila. Zažrala jsem se do ní a slupla ji najednou. Byla milá, vcelku i vtipná a (na rozdíl od naháčů) čtivá. Pohladila po duši a určitě si koupím další díly.
    Tisíc lidí – tisíc chutí.

  3. Tak já ji mám na nočním stolku už asi 14 dní ale po přečtení komentářů se mi do toho vůbec nechce ….. ach jo

  4. Musím souhlasit s Ellenii, kniha je opravdu příšerná. Dočetla jsem jí jenom kvůli autorce, kterou mám moc ráda. Její série naháčů mě moc bavila. Ale tato kniha je fakt katastrofa. Přijde mi, že hlavní hrdinové se skoro až do konce míjejí, tomu příběhu snad chybí vše co by měl mít – romantika, jiskření, vtipné rozhovory mezi hlavními hrdiny. Jedině vztah vévodkyně lásky (což je matka hlavního hrdiny) je pěkně podaný. Lituji vyhozených peněz a rozhodně knihu nedoporučuji k přečtení – absolutně za to nestojí.

  5. Ellenie: V předposledním odstavci píšu, že do hodnocení zahrnuji i nedočkavost a obálku, ale „nejhorší kniha“ je podle mě až moc přísné.

  6. To myslite vazne, ze 4 hviezdicky? Vsak to bola snad najhorsia kniha, aku som kedy citala, lutujem, ze som si ju vobec kupila, nechapem… Ale asi kazda mame iny vkus 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..