Andrea KANE

andrea-kane.jpgAndrea Kane je americká autorka romancí historických i těch ze současnosti. Sama o sobě tvrdí, že je zajímavou kombinací idealistky a pragmatičky – idealistka v ní miluje psaní romancí a pragmatička zas miluje psaní románů plných napětí.

Jakmile má volnou chvilku, ráda si trénuje mozek nad křížovkami (v neděli si vždy pro sebe ukořistí přílohu NewYork Timesů, než se k ní stihne dostat zbytek rodiny a luští a luští a luští, dokud si nezavaří mozek, nebo vše nevyluští 🙂 ).

Během studií milovala Agathu Christie, četla jednu její knihu za druhou a snažila se přechytračit Hercula Poirota. Má ráda staré filmy pro pamětníky, ale nadevše miluje svou rodinu – manžela Brada a dceru Wendi. S rodinou žije v části Bridgewater Township nazvané Martinsville, ve státě New Jersey, USA.

Autorčiny webovky můžete navštívit zde, přehled její tvorby najdete tady.

U nás v ČR zatím vyšlo:

Hudební skříňka
povídka Vánoční poklad z knížky Dar lásky

(zdroj bia volně: http://authors.simonandschuster.com/Andrea-Kane/1534/biography, http://en.wikipedia.org/wiki/Andrea_Kane,
zdroj obrázku: http://authors.simonandschuster.com/Andrea-Kane)

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 9.2.2009 v 23:49 a je zařazený do rubriky KANE Andrea *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*