SÍLA MILOVÁNÍ

Marie CORDONNIEROVÁ

v originále DIE MACHT DER LIEBE

vydala Moba 2002


sila-milovani-mc.jpgKrásná jako obrázek, nesmírně bohatá a velmi hrdá je nová dvorní dáma královny Kateřiny Medicejské, jejíž zářivá hvězda vyšla na francouzském dvoře v roce 1548. A když se jí vytrvale dvoří hrabě Chartiere, uvěří Fleur de Paradou, že našla ráj na zemi. Její láska se však změní v hořkou nenávist, když zjistí, že neznamenala pro tohoto muže nic než bezvýznamné dobrodružství. Hluboce pokořená přísahá pomstu, a tu se zamíchá do jejího osudu sám francouzský král.

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Jedná se o příběh vnučky Isabelle de Paradou. Když je Fleur 18 let, s rodiči se účastní přivítání krále Jindřicha II. v Lyonu a v průvodu zahlédne úchvatného, černovlasého, černě oděného jezdce a je jako očarovaná. Nedlouho poté, co si Fleur v podstatě vymůže, aby směla zůstat u dvora jako dvorní dáma královny, se na plese opět setkává se svým tajemným krasavcem – Yvesem de Saint-Tessé, hrabětem z Chartiere.

Hraběte Fleuřina krása okouzlí a v domnění, že se jedná o novou šlechtičnu v družině královny, jí věnuje svou přízeň. Netrvá dlouho a Fleur jeho kouzlu podlehne a v duchu si staví vzdušné zámky o nádherné budoucnosti po jeho boku.

Jenže králova milenka Diana z Poitiers má pro Yvese rovněž slabost a nerada vidí, s ohledem na svůj pokročilejší věk (s padesátkou na krku), když se kolem jejích miláčků motá mladá krasavice, a tak není divu, že se snaží Fleur odstranit z cesty – Yvesovi hrdému na svůj šlechtický původ prozradí, že Fleur pochází z rodiny pouhého obchodníka…

Yves Fleur následně poníží a ta mu přísahá pomstu, jenže když Fleur urazí na veřejnosti a přímo před králem Dianu, tak královna s králem vymyslí, jak skandál zamést pod koberec – Fleur se má provdat za Yvese. Že ani jeden ze sňatku není nadšený, je jasné, takže tu máme vztah dvou lidí, kteří se ve dne nenávidí, ale po nocích milují. Jenže Diana ještě neřekla své poslední slovo…

Příběh vcelku ušel, sice někdy byla Fleur až hloupě naivní a na to, jak jí autorka vydávala za prudce inteligentní, tak dle mého mívala častější výpadky. Yves byl zpočátku pěkný pokrytec a na to jakou měl pověst svůdníka, tak talent pro diplomacii na poli milostném mu chyběl. Ale co mi vrtalo celou knihu hlavou, byl věkový rozdíl mezi Fleur a Yvesem – na str. 40 jsem trochu nevěřila vlastním očím, když tam zaznělo, že Yves měl být o 30 let starší než Fleur. Takže by mu bylo už 48?! To je na mě trochu moc, navíc v té době, že by neměl v takovémhle věku ani jeden šedivý vlásek? Abych tohle strávila, tak jsem si udělala alibi, že si překladatel spletl „dreizehn“ a „dreißig“ a Yvese jsem si aspoň pro sebe omladila na přijatelnějších 31 let. 😉

(zdroj anotace Moba, zdroj obrázku www.alman.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,67 (3 x)
Loading...
O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 15.2.2009 v 18:59 a je zařazený do rubriky CORDONNIER Marie *Francie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*