RŮŽE VÁŠNĚ

Marie CORDONNIEROVÁ

v originále ROSEN DER LEIDENSCHAFT

vydala Moba 2007


ruze-vasne-mc.jpgAnglie 1085. Krásnou Sophii-Rose de Cambremer a zchudlého žoldnéře Ryana Fitzgeorga svedla jednoho dne dohromady bouře a oba se stali druhy v nebezpečném dobrodružství. Její tajemství se stalo prubířským kamenem jejich neobyčejné lásky. Když se Ryan dozvěděl, kdo se skrývá za tváří svůdnice s očima barvy moře, zdálo se vše ztraceno.

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nejstarší dcera pána z Hawkstonu Sophie-Rose byla navštívit svou babičku v Normandii, ale protože chce Velikonoce strávit s rodiči v Anglii, tak se za velice nepříznivého počasí nalodí na jednu z lodí směřující do rodné země. Jenže přijde bouře, loď ztratí hlavní stožár a Sophie-Rose, která vyběhne na palubu, je smetena velkou vlnou z lodi do moře.

Sophie-Rose se probere z bezvědomí a zjišťuje, že je na břehu neznámé země a vedle ní je jeden z pasažérů lodi – Ryan Fitzgeorge. Sophie v domnění, že loď ztroskotala a oni jediní dva přežili, se vydává spolu s Ryanem na cestu. Nejdřív Sophie na tom obhroublém společníkovi nenachází téměř nic sympatického, ale Ryan se ukáže jako pravý rytíř, který dámu chrání za všech okolností.

Shodou náhod a díky Hugovi de Brouard se spolu ocitají na opuštěném a zanedbaném panství Aylesbury, kde Hugo jmenuje Ryana svým hejtmanem a Ryan se ujímá řízení a vlády nad tímto téměř zapomenutým koutem světa. Sophie, které se zde přestává líbit a touží se vrátit k rodině, jednoho dne uteče pryč. Ryan ji však chytí a Sophii prachobyčejně svede.

Sophie je tak k Ryanovi „připoutána“ a tím, že se stala milenkou žoldnéře, jí stud brání rodinu jakkoli kontaktovat. Vše se zkomplikuje, když se Sophie dozví, kdo ve skutečnosti je Ryan Fitzgeorge, a taky když Ryan zjistí, kdo jsou rodiče Sophie a jaké úmysly s ní má sám Hugo de Brouard…

Knížka se čte vcelku pěkně, příběh příjemně odsýpá a i hrdinové mi byli sympatičtí. Koho mi však bylo líto, tak Justina d`Amonceux – zde v roli nápadníka Sophie-Rose, kterého Sophie-Rose odmítne (naštěstí pro Roselynne, Sophiinu sestru 😉 ).

(zdroj anotace Moba, zdroj obrázku http://knihy.abz.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,30 (10 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 15.2.2009 v 19:12 a je zařazený do rubriky CORDONNIER Marie *Doba rytířů. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “RŮŽE VÁŠNĚ”

 1. lucka podotýká:

  třetí díl je zaručeně nejlepší a poslední bohužel nejhorší, aspoň pro mě 😉

 2. Kometa podotýká:

  vita: Ta není špatná, ale ještě mi dva díly chyběj. A jinak třetí díl moc moc dobrej.

  Ale třeba Věž v růžích se mi vůbec nelíbila. Přišla mi strašně depresivní. A pak ještě jedna od ní z doby vlády Jindřicha Navarského, taky katastrofa.
  Asi má autorka občas světlejší okamžiky nebo naopak?

 3. vita podotýká:

  Mně se od ní líbila série o Kříži z Ys, jedná se o pět knížek.

 4. Dita podotýká:

  Tohle vypadá docela zajímavě, ještě jsem tuhle autorku nečetla. Jaké knížky byste od ní ještě doporučili?

 5. vita podotýká:

  A která z nich, ta modrá nebo žlutá? Obrázek uvnitř rámečku je ale stejný.
  Pak je tady ještě klasický „prouhatý“ obal v hnědé.

 6. renka podotýká:

  vita: A také novinka Tajemství růže,

  teda ale mimochodem s příšernou obálkou! Viděli jste ji z blízka?

 7. vita podotýká:

  Do této série ještě patří Králova nevěsta, která je o nejmladší dceři Liliany, o Marierose.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*