A WALLFLOWER CHRISTMAS

Lisa KLEYPAS

vydal St.Martin`s Press 2008


wallflower-christmas1.jpg1845 Londýn

Čekanky – čtyři londýnské dámy se před časem spojily při hledání toho správného manžela. Teď, všechny šťastně vdané, se opět sešly, aby pomohly jednomu z nejproslulejších rošťáků najít své štěstí, a to třeba přímo pod jmelím…

Dva týdny před Vánoci do Londýna přijíždí Rafe Bowman, aby se zde setkal se slečnou Natalií Blandfordovou, krásnou a urozenou dcerou Lorda a Lady Blandfordových. Rafeova pohledná tvář a impozantní postava jsou jistou zárukou toho, že dámu zaujmou, a kdyby nebylo jeho poněkud šokujících amerických způsobů a divoké reputace, byla by už tzv. ruka v rukávě. A tak než Rafe začne s námluvami, musí ještě trochu vypilovat etiketu londýnské smetánky.

Když se však do námluv připletou bývalé Čekanky, s dobrým úmyslem pomoci Rafeovi, nikdo si netroufne odhadnout, jak vše dopadne. Je však jisté, že budoucí Rafeova nevěsta musí mít něco navíc, něco, čím Rafea Bowmana, muže zvyklého získat vše, co si zamane, zaujme. Avšak vánoční atmosféra dokáže divy, kdy se i z cynika může stát romantik a vášeň může přerůst v něco silnějšího…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Na podzim 2008 vyšlo v USA volné pokračování příběhů Čekanek, a to o nejstarším bratrovi Lillian a Daisy. Nenechte se mýlit anotací, Rafe sice do Londýna přijíždí kvůli Natalii Blandfordové, ta se ale dámou jeho srdce nestane. 😉

Natalii pro Rafea vyhlídl jeho otec Thomas Bowman, který zastává názor, že v jejich americké obchodnické rodině modré krve není nikdy dost, a tak po Lillian by se i Rafe měl zasloužit o „zušlechtění“ rodu, a to bez ohledu na nějaké city, ty jsou většinou v manželství jen ku škodě, neboť manželství je především výhodný obchod.

Rafe od počátku není otcovým nápadem dvakrát nadšený, ale na druhou stranu mu ani nijak zvlášť na kvalitách jeho budoucí ženy nezáleží. Jenže v tom na scénu vstoupí Nataliina mladá společnice – slečna Hannah Appletonová. Hannah přijme pozvání na návštěvu k Lillian (návštěvy se účastní i Rafe), ačkoli je zřejmé, že účelem návštěvy je dostat z Hannah informace o Natalii, kterou nikdo osobně nezná. První setkání Hannah a Rafea dopadne dle očekávání – Rafe na Hannah dobrý dojem neudělá a Rafe má chuť tu anglickou slečnu trochu potrápit po svém – a tak jeden uloupený polibek začne měnit osud všech zúčastněných.

Ještě napovím, že zhruba týden před Vánoci Blandfordovi s Hannah přijíždějí na Stony Cross Park – do sídla Lorda Westcliffa, aby všichni společně prožili Vánoce. V plánu je i oznámení zasnoubení Rafea a Natalie, ale během společně stráveného týdne se ještě mnohé stane…

V knize se prolínají jak osudy Rafea, Hannah a Natalie, tak i další střípky ze života Čekanek – resp. Lillian, Annabelle a Evie společně připravují vše potřebné na svátky, zdobí se obrovský vánoční strom, což v té době ještě nebyla tak moc obvyklá tradice, a taky se očekává příjezd Daisy a Matthewa, Sebastiana St.Vincenta a Simona Hunta.

Je pravdou, že knížka nic moc objevného ze života Čekanek nepřináší, ale pro volnou chvilku a pobavení je fajn (pobavila mě scéna, jak se na vánočním stromě ocitlo tupé pana Bowmana st. 🙂 ). Doufejme, že časem se dočkáme překladu téhle, byť kratší, knížky i u nás.  Závěrem ještě dodám, že právě kvůli stručnosti příběhu dávám půl hvězdičky dolů.

5.12.2009 Knížka už u nás vyšla, a to pod názvem VŠE PRO LÁSKU!

(zdroj anotace volně www.amazon.com, zdroj obrázku www.amazon.com)

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 22.2.2009 v 18:08 a je zařazený do rubriky KLEYPAS Lisa *Viktoriánská Anglie *Česky ještě nevyšlo. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “A WALLFLOWER CHRISTMAS”

 1. Terez podotýká:

  Přesně tak nejde jen o to jestli se za to někdo stydí nebo ne když čte někde na veřejnosti, ale jak už tu někdo psal prostě to tenhle žánr degraduje ať je obsah kvalitní jak chce.

 2. karol podotýká:

  Werano – s tím plně souhlasím 🙂
  Narazila jsem i na dvojité obálky – vnější je decentnější a na vnitřní obálce je pak pár vyobrazený již v odvážnějších pozicích – teď narychlo jsem to našla jen u Hoyt: http://www.elizabethhoyt.com/books/index.php – když se najede na obálku knihy, objeví se ten další obrázek.

 3. Werana podotýká:

  Taky jsem uvažovala nad tím, že ty strašné obálky přispívají k opovržlivým názorům nejrůznějších posměváčků na červenou knihovnu. No a pak taky samozřejmě některé ty názvy… 😀

 4. elgyn podotýká:

  taky preferuju obálky typu Chadwickové (staré i nové), ale jsem už tak otrlá, že mi nedělá problém číst ve vlaku knížku, na které se kalupinka vine k nějakému (většinou jednomu a tomu samému – blé) nahému chlápkovi.

 5. alyx27 podotýká:

  Terez: Já bych se klidně připojila a s nadšením.

 6. Terez podotýká:

  Já bych tedy byla pro hromadný protest!!! Ať mi ukážou tu, která takové obálky žádá!!! Vrr…

 7. Luelle podotýká:

  já trapnou obálku řešíjm koženým přebalem,který jsem dostala k Vánocům, protože jako studentka historie mám v ruce knihu neustále=)

  kožený přebal knihu chrání, dá se zajehookraj schovat záložka aby nikam nemizla, když se čte a kryje trapnou obálku

  dá se koupit v luxuru, ale nevím za kolik

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*