STŘÍBRNÝ OHEŇ

Marie CORDONNIEROVÁ

v originále SILBERNES FEUER

vydala Moba 2003


stribrny-ohen-mc.jpg1594 Survillier, Francie

Selská dcerka Féline je ochotná přistoupit na nepříjemný návrh markýze de Andelys jen proto, aby se zachránila i se svou sestrou před smrtí hladem. Na dvoře Jindřicha VI., jehož umírající choti je nápadně podobná, se nechá vtáhnout do nebezpečné dvojí hry. Na vrcholku triumfu poznává, že důležitější než pomsta a nenávist je láska.

Hodnocení skoro :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kdybych knihu měla shrnout jedním slovem – Popelka. 🙂

Po tragické smrti Félinina otce, kterého zabil při bezohledném lovu pán ze Survillier, se Féline se sestrou ocitají na mizině. Nešťastná Féline se k tomu všemu připlete do cesty kočáru Filipa Sebestiana Vernona, markýze z Andelys, který z honu pána ze Survillier spěchá domů za svou umírající manželkou Mauve. Jaké je jeho překvapení, když prakticky zpod kol jeho kočáru vstane téměř dokonalá dvojnice jeho manželky.

A tak se v hlavě Filipa zrodí ďábelský plán – Féline sehraje roli jeho manželky před dvorem, aby Filip zabránil králi znovu ho oženit. Féline nakonec nabídku přijme, o její sestru se Filip taky postará, a tak začne proměna vesnické dívky na urozenou lady.

Féline se velice sblíží s otcem Mauve, lehce vklouzne do role hodné dcery a manželky, jen ta její pusa jí občas ujede. Každopádně však Filip podlehne Félinině kráse a jedné měsíčné noci Féline svede. Druhý den ráno ale bez rozloučení prchne ke dvoru. Nešťastná Féline to však Filipovi nenechá projít tak hladce, a tak když s „otcem“ přijíždí ke dvoru za „svým“ manželem, čekají Filipa horké chvilky.

Co dalšího se v knize stane? No ještě tu máme jednu potvoru jménem Tereza d`Aronet (milenku Filipa) a její intriky a taky jeden překvapivý objev ohledně Féline a její rodiny.

Příběh se četl hezky, ale byla to taková moc velká pohádka, jen těch náhod, co ve Félinin prospěch zapracovalo, no posuďte sami. 😉

(zdroj anotace Moba, zdroj obrázku www.knihkupectvi.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,08 (12 x)
Loading...
O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 8.3.2009 v 21:55 a je zařazený do rubriky CORDONNIER Marie *Francie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*