DOTEK KOUZLA

 Teresa MEDEIROS

v originále TOUCH OF ENCHANTMENT

vydalo Domino 2003

dotek-kouzla-medeiros.jpg

 Anglie, 1254/New York, 2020

Tabitha Lennoxová nemá podle svého okolí důvod k nespokojenosti – je mladá, úspěšná a pochází z pohádkově bohaté rodiny. Ona sama se však cítí nešťastná, protože po matce zdědila nadpřirozené schopnosti, což je podle jejího názoru spíše prokletí než dar osudu. Vše se ale změní jednoho dne, kdy ji kouzelný amulet odnese do sedm set let vzdálené minulosti, přímo pod kola kočáru rytíře v zářivé zbroji.
Sir Colin Rawnshaw se po návratu z křížové výpravy ocitl ve vážných potížích: své sídlo našel v ruinách a rodové pozemky mu zabral odvěký nepřítel. A teď se mu navíc připletla do cesty podivná žena s ještě podivnějšími způsoby. Její schopnost kouzlit ho děsí – vždyť žijí v časech, kdy ženy s nadpřirozenými schopnostmi končily na hranici…
Namísto krásné čarodějky však vzplálo srdce sira Colina. Statečný rytíř se své lásky nehodlá zdát, i když tím ohrožuje vlastní život. Může i takto nesourodá dvojice nalézt své štěstí?

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a 1/2

Na úvod bych opravila jednu větičku z anotace: Tabitha se neocitne pod koly kočáru sira Colina, a to jednoduše proto, že on kočár nemá. Během jejich prvního setkání mu Tabitha stačí zachránit život před zrádným Brisbanem a dostat se s ním do vězení. Jinak je anotace přesná a není k ní příliš co dodat.

Když jsem knihu vzala poprvé do rukou a přečetla několik úvodních stránek, polekala jsem se, že držím v ruce další Barbaru Erskinovou. Kniha tak putovala na několik dní k ledu, než jsem opět našla odvahu a znovu se začetla.

Na druhý pokus mě čekalo milé překvapení. Jakmile se Tabitha dostala do středověku, kniha nabrala na kvalitě (pokud pominu její rádoby vtipné připomínky). Především se mi líbil sir Colin, typický představitel křesťanského středověkého ideálu. Jeho mužnost ze stránek knihy přímo dýchala 😀

Příběhu nemám příliš co vytknout. Romantická linka je velmi příjemná, přičemž nechybí ani napětí a vášeň.  Tři a půl hvězdičky je podle mě odpovídající hodnocení – byla jsem nucena strhnout něco za „nevtipné vtipy“ a neoriginální začátek knihy. Jinak mohu směle doporučit 🙂

(zdroj anotace vč. obrázku www.daemon.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,44 (48 x)

Loading...

7 komentářů u „DOTEK KOUZLA

  1. Mne táto kniha okamžite sadla, dokonca ju zaraďujem k mojim top knihám od Medeiros!!!! Nepustila som ju z ruky, kým som neprečítala epilog. Dokonca som sa pri nej aj zasmiala i poplakala, čo u Medeiros zbožňujem. Sir Colin bol ohromný sympaťák!!! Aj prvá časť Tajemná nevesta bola pekná, ale táto čast ju tromfla!

  2. tato sa mi, na rozdiel od prveho dielu, pacila velmi velmi. nemohla som sa od nej odtrhnut…

  3. teda nevím, já jsem z týhle knížky rozpačitá, připadala mi trapná. Strašně se mi líbila Tajemná nevěsta, pro neznalé příběh o tom jak se mamka a taťka zamilovali. Tohle byl jen hodně slabí odvar 🙁

  4. Shodou okolností jsem knihu včera přečetla. Medeiros naštěstí píše takovým čtivým stylem, že jsem knihu dočetla -sice napodruhé, ale přeci.

  5. Mě utkvěl v paměti transčasový transport penicilinu, a pak mě taky zklamala podstata talismanu…

  6. Když se překousne to cestování v čase, tak je knížka docela dobrá, sir Colin je sympaťák 🙂

  7. Tahle knížka mě moc nezaujala, stěží jsem se prokousala až k závěru, což mě celkem překvapilo vzhledem k tomu, že ostatní knihy od Medeiros se mi zdály být skvělé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..