VYTOUŽENÝ MILENEC

J.R. WARD

v originále LOVER AT LAST

vydal Baronet 2013

vytouzeny-milenecSoučasnost, USA

Anotace: 

Bratrstvo Černé dýky není třeba čtenářům představovat. V jedenáctém svazku sledujeme příběh Qhuinna, „syna nikoho“ – rodina se ho zřekla, aristokracie se ho straní; nalezl svůj osud mezi bojovníky ve válce proti Vyhlazovací společnosti. Teď má na dosah i možnost založit vlastní rodinu, přesto je ale uvnitř prázdný, protože jeho srdce patří jiné bytosti než krásné Vyvolené… A je tu Blay, který se rozhodl zapomenout na svou neopětovanou lásku ke Qhuinnovi. Příběh zvláštní lásky se prolíná s dobrodružným bojem upířích vojáků o přežití jejich rasy; na scéně se totiž objevuje nový nepřítel, který pro Bratrstvo představuje smrtelné nebezpečí…

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Sídlo Bratrstva černé dýky je zřejmě nafukovací, protože v něm permanentně bydlí téměř všichni upíří bojovníci. Mezi ně patří i Qhuinn. Mladý muž s různobarevnýma očima z řad glymery, kterého se jeho rodina před mnoha a mnoha díly zřekla. Od té doby slouží jako Johnův ochránce, vystřídal mnoho sexuálních partnerů a má emocionální bordel ve vztahu ke svému dříve nejlepšímu kamarádovi Blaylockovi. To se občas stává, že jeden chce být víc než kamarád… 

I tentokrát J. R. Ward poskládala knihu z několika různých dějových linií. Samostatně stojí příběh Asila, nového drogového bosse a Soly Morte, kterou jeho konkurence najala, aby ho sledovala. Svůj prostor dostanou i Temní, kteří mají své vlastní trable, ale naštěstí se mohou spolehnout na kamarády u Bratrstva. Hlavní dějové linky se točí kolem Qhuinna, Vyvolené Layly, Blaylocka a Xcora. A teď hezky popořadě… Ve Znovuzrozeném milenci Qhuinn po vzájemné dohodě posloužil Layle. Ta má zjevnou slabost pro velezrádce Xcora, usilujícího o králův život a trůn. Qhuinn zase chová víc než platonický vztah k Blaylockovi, který žije s právníkem Saxtonem. A to pouze začátek vztahové motanice. 

Hlavní romance tohoto dílu se týká Blaye a Qhuinna. Velice netradičně se jedná o dva zástupce stejného pohlaví, ale kdo četl předchozí díly, tak nemůže říct, že se to nedalo čekat. Už zatraceně dlouho to mířilo tímto směrem a bylo otázkou času, než autorka sebere odvahu a postaví se na tenký led. Není důvod čekat nic šokujícího, neboť Ward napsala jejich příběh stejně, jako kdyby se jednalo o muže a ženu. Jemnocitnější konzervativci by si zasloužili varování, že nechybějí postelové scény. 

Vytoužený milenec patří k tomu lepšímu ze série Bratrstva černé dýky. Možná k tomu přispívá, že Layla konečně našla páteř a začala se sympaticky projevovat. Nebo skutečnost, že se na příběh B. a Q. čekalo strašně dlouho. Nabízí se i možnost, že se na scéně objeví stará dobrá Vyhlazovací společnost a její vůně dětského zásypu. Obyvatelé Dariusova sídla se nebudou nudit a hádejte, kdo se k nim stěhuje, aby tam bylo zase o něco veseleji? 

(Zdroj anotace vč. obrázku Baronet)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,62 (21 x)

Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..