LUCIANNA

Bertrice SMALL

v originále LUCIANNA

vydal Baronet 2014

luciannaStředověk, Florencie a Anglie

Anotace:

Hrdinkou třetího dílu cyklu Dcery obchodníka s hedvábím je třetí dcera florentského kupce Giovanniho Pietro d’Angela a jeho ženy Orianny, půvabná Lucianna. Není tak krásná ani temperamentní jako její starší sestry Bianca a Francesca, ale zato má praktické uvažování a umí dosáhnout svého. Po krátkém manželství se starcem ovdoví; nechce se znovu provdat a věnuje se obchodu. Osud s ní má ale jiné úmysly. Obchodní nadání zanese Luciannu až do Londýna – a její půvab ve spojení s klidnou povahou ji přivedou do náruče skvělého muže, který změní všechny její plány.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  a kousek

Třetí dcera obchodníka s hedvábím není, tak krásná a temperamentní jako její starší sestry. Téměř ideální partie, ale její otec už nemá na velké věno. Lucianna se bez reptání provdá za starého knihkupce Alfreda Allibatoreho. Svým způsobem je to pro ni výhra, protože se dostává z dosahu své matky Orianny Pietro d´Angelo. Svému manželovi se stává přítelkyní i spolupracovnicí v obchodě. V devatenácti ovdoví a vede knihkupectví spolu s nevlastním synem. Lucianna netuší, že zkušenosti s obchodováním se jí budou velice hodit v daleké Anglii. V knihkupectví se Lucianna seznámí s Robertem Mintonem. Hraběte z Lisle vyslal mladý král Jindřich VII. Tudor, aby pro něho nakoupil nejlepší hedvábí. Mezi oběma mladými lidmi vzplane vzájemná přitažlivost, ale dělí je půlka Evropy. Naštěstí Orianna není jediná, kdo ovládá umění intrik …

Lucianna je silná po matce, ale s daleko laskavější povahou. Díky manželovi se mohla rozvíjet a po jeho smrti své zkušenosti zúročila. Překvapivě se v ní vzhlédl otec, protože se mu v mnoha ohledech podobá. Rozhodně mu dělá větší radost, než jeho nejstarší syn a dědic.

Celá kniha je poklidná jako hlavní hrdinka. V prvních čtyřech pětinách se nic náročného neděje. Čtenář může mít pocit, že si otevřel beletristicky pojatou učebnici anglických dějin. Nakonec se objeví i intriky, ale není to žádná vysoká škola manipulace, ale spíš takový vesnický přebor. Pro znalce díla Bertrice Small může být Lucianna velkým překvapením, protože se žádný divný sex nekoná. Naopak si knížku bez obav můžou přečíst milovnice sladkých jemných romancí.

Lucianna je jedna z dcer obchodníka s hedvábím, ale životní osudy sester se zatím diametrálně liší. Rozhodně to ukazuje na umění autorky vymyslet pro každou dívku jedinečný osud. Otázkou zatím zůstává, kam život zavane nejmladší Serenu. Svůj příběh by si možná zasloužil i bratr (Luciannino dvojče) Luca. Přeci jen jméno Pietro d ´Angelo se objevuje i v dalších knihách Bertrice Small a potomci dcer to nebudou… I tentokrát se objevuje židovská rodina Kirových, s kterými se čtenářky mohly seznámit v několika různých příbězích.

(Zdroj anotace vč. obrázku Baronet)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,00 (4 x)

Loading...

[su_button url=“http://www.palmknihy.cz/lucianna-1.html?aff_pk=cekn2012″ target=“self“ background=“#2D89EF“ color=“#FFFFFF“ size=“3″ wide=“no“ center=“no“ radius=“auto“ icon_color=“#FFFFFF“ text_shadow=“none“]KOUPIT E-KNIHU[/su_button]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..