TAJEMSTVÍ RŮŽE

Marie CORDONNIERová

v originále DAS GEHEIMNIS DER ROSE

vydala MOBA 2009


tajemstvi_ruze_cordonnier.jpgAnglie, 11. století (r. 1095).

Rozabel, nejmladší dcera hraběte z Hawkstonu, má neobvyklé zájmy. Zabývá se bylinkářstvím a léčitelstvím. Když se jednoho dne nachází v domě vesnické porodní báby, je unesena skupinou rytířů. Považují ji za bylinkářku a nutí ji, aby ošetřila rány jejich dvou druhů. Na cestě do Normandie je stále víc přitahována jedním ze zraněných, Favrem de Tréviers. Ten však nejprve její city neopětuje, láska je pro něj výmysl básníků. Teprve když se jejich cesty rozejdou, Favre pozná, co pro něj Rozabel znamená. Stojí však mezi nimi nejen Rozabelina pravá totožnost, ale i smrtící intrika…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Tak tu máme poslední příběh sester z Hawkstonu a za sebe říkám – teda nic moc. Důležitým motivem příběhu je soupeření krále Rufuse a vévody Roberta o vládu nad územím Normandie a Anglie. V Anglii vládne Rufus a tam žije Rosabel a Normandii zase spravuje Robert a tam žije Favre a jeho bratr Richard.

Jednoho dne Favre Rosabel unese, protože se od místních lidí dozví, že Rosabel je šikovná léčitelka a on potřebuje zachránit život svého bratra Richarda, který se neuváženě pokusil otrávit krále Rufuse a za to ho královi poddaní krutě mučili. A tak všichni společně z Anglie plují do Normandie a díky Rosabelině péči se postupně Richard uzdraví.

Při cestě Rosabel a Favre zjišťují, že si nejsou lhostejní, ale je tu hned několik problémů, které brání jejich štěstí:
– osobou, která Richarda zradila, aby zachránila krále, je Rosabelin bratr Bryan, kterému Favre přísahal krutou pomstu (proto Rosabel Favrovi neřekne to, kdo doopravdy je)

– král Rufus, kterého chtěl Richard otrávit, plánuje rodinu de Tréviers zničit
– Favre si myslí, že Rosabel je chudá neurozená dívka, a takovou si on – dědic rodu de Tréviers, přece nikdy nemůže vzít za manželku – ale mít ji za milenku, to je jiná!

No zkrátka, knížka až tak špatná nebyla (spíš fakt průměrná), ale nelíbilo se mi chování Favreho, pak ta část, kdy Rosabel a Favre jsou dáni do vězení a ani konec knihy – jmenovitě pak osud Bryana a Richarda, to si autorka dle mého mohla odpustit…

Jinak pro ty pozornější z vás, Rosabel je v knize opravdu „Rosabel“ a ne „Rozabel“ z oficiální anotace. 😉

(zdroj anotace vč. obrázku http://eshop.cervenaknihovna.com )

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,54 (13 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ...
O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 12.4.2009 v 12:51 a je zařazený do rubriky CORDONNIER Marie *Doba rytířů. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentář k článku “TAJEMSTVÍ RŮŽE”

  1. madla podotýká:

    ještě chybí příběh Bryanna kniha už vyšla no nic moc ale brala bych tady také tuto knihu aby to bylo komplet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*