ČERNÝ MARKÝZ

5. část série Mallorenovi - J. Beverley

Jo BEVERLEY

V originále DEVILISH

vydalo Domino 2002

beverley-cerny-markyz.jpg Londýn 1763

Krásná a obletovaná Diana, hraběnka z Arradalu, byla pevně rozhodnuta nikdy nevstoupit do manželství, aby se s nikým nemusela dělit o své obrovské jmění, pozemky… a svobodný život. Také lord Bey Malloren, přezdívaný Černý markýz, kterého se obávali všichni muži a obdivovaly všechny ženy, se do ženění nijak nehnal. V jeho případě bylo důvodem děsivé rodinné tajemství, které mu dokonce bránilo i přivést na svět potomka a dědice rodinného majetku.
Tito dva svéhlaví lidé se střetnou z příkazu krále Jiřího, který Beyovi rozkáže doprovodit Dianu na královský dvůr. Už během cesty mezi nimi začne klíčit cit, kterému se oba silně brání. V panovnickém paláci se ovšem stanou předmětem zlovolných intrik, a tak jim nezbude nic jiného, než zapomenout na svá předsevzetí a společně se bránit úkladům…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Svatební šílenství početných sourozenců Mallorenových se završuje svatbou Branda. Teď už zůstává jen nejstarší Rothgar, zvaný Bey. Ten je však rozhodnut svobodný zůstat, neboť pro něj má slovo šílenství mnohem děsivější význam. Možná i proto se cítí v domě plném zamilovaných dvojic tak trochu jako vyvrhel.
I Diana, která je hostitelkou svatebčanů, si připadá mezi partnerskými páry trochu nepatřičně. Takže logicky vyhledává společnost Beye, neboť oba plují na podobné lodi, z které nechtějí vystoupit. Jenže rozum se občas potká s přitažlivostí a vášní a výsledná bitva pro něj bývá předem prohraná. Tím spíš, když Diana dostane příkaz od krále, aby se dostavila ke dvoru, což nevěstí nic dobrého. Bey se cítí povinen ji chránit, jenže to musí být krásné ženě stále nablízku.
Navíc nebezpečí nehrozí jen od krále…

Máme tu pátou knihu ze série o Mallorenech, tentokrát o posledním bratrovi Rothgarovi.
Ačkoliv Beverley považuji téměř za klasiku historické romance, přiznám, že prvních zhruba 50 stránek jsem trpěla. (až jsem znovu jukla na obálku, zda čtu opravdu JB). Chudák hraběnka z Arradalu byla z přítomnosti markýze tak na větvi, že její duševní pochody připomínaly schizofrenika. Ale jakmile se ti dva vydali na cestu do Londýna, děj se konečně rozběhl. A pak už se vršily zážitky jeden za druhým. Dianě se nakonec podařilo rozbít Beyův ochranný štít, zazvonil zvonec – a pohádka má romantický konec.
Nuže, začátek odpouštím, celkový dojem byl příjemný.

Ačkoli Rothgar byl posledním svobodným sourozencem, do série Mallorenů patří ještě Falešné zásnuby a Nevhodný nápadník, kde se ovšem Mallorenovic vyskytují jen okrajově.

zdroj anotace a obrázku : Domino
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,55 (55 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: jahu (216 článků)


Článek napsala jahu dne 19.12.2007 v 22:10 a je zařazený do rubriky BEVERLEY Jo *Anglie 18. století. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “ČERNÝ MARKÝZ”

 1. Runes podotýká:

  Dita: Tak sýr by mě nikdy nenapadl, ale to asi bude tím, že do nezvyklých jmen jsem tak trošku blázen, hlavně skotských nebo velšských 😉

  Tohle byla má první knížka od paní Beverly a vzhledem k tomu, že se jedná o sérii, dost jsem se nechytala v narážkách na věci minulé. Z Rothgara jsem měla pocit, že Dianu chce, ale ne za cenu toho, že by se minulost opakovala. Ale je pravda, že se jinak jevil docela chladně, kdo by se divil, když měl víceméně na starosti celé království? Přesto – v těch milostných scénách mi přišel naprosto uvolněný a okouzlující 😉 A Dianě teda určitě taky.

 2. Dita podotýká:

  Runes: Asi jsi jediná nebo já rozhodně na tom nejsem stejně, jelikož mě to jméno nevím proč připomíná název nějakého francouzského plesnivého sýru :-))

  Jinak tuhle knihu jsem si musela přečíst dvakrát než jsem ji přišla na chuť. Důvod, proč se Bey nechtěl ženit, byl opravdu závažný a naprosto logický, jeho chování mi ale připomínalo dobře namazaný stroj. Já jsem si nebyla chvílemi vůbec jistá, jestli svoje sourozence opravdu tak moc miloval a udělal tak pro ně cokoli, nebo jestli jeho ochranitelská snaha pramenila čistě z jeho postavení coby strážce a hlavy rodiny, tedy z povinnosti. Navíc mi tam chyběla z jeho strany nějaká demonstrace citů, nějaké náznaky toho, že Diana se mu dostsla pod kůži – ale to bylo asi především tím, že tahle kniha je z 80 % napsaná z pohledu hrdinky. Ale celou sérii mám moc ráda, stejně jako Bedwyny od Mary Balogh nebo Bridgertony od Julie Quinn.

 3. Runes podotýká:

  Ze začátku mě knížka moc nebavila, hlavně jsem nechápala, co může Dianu na Rothgarovi přitahovat (a naopak), ale je pravda, že jsem ji četla hodně zběžně. Pak jsem ale zjistila, že jsou naprosto vyrovnanými partnery, a začala jsem je užívat – a musím se přiznat, že na mě hodně zapůsobilo, jak se Rothgar k Dianě choval během milostných scén…

  Takže sečteno a podtrženo – pěkné, dobrodružné, romantické, humorné, napínavé, rozhodně stojí za přečtení.

  P.S. Jsem divná, nebo se jméno Rothgar tak strašně líbí i vám? 😉

 4. lasik podotýká:

  Zdravím. Zatím jediná, co jsem od této autorky četla, ale líbila se mi. Podle narážek v ději na příběhy ostatních členů rodiny se určitě podívám i po dalších knihách ze série Mallorenovi.

 5. Jana podotýká:

  Tak tohle byla úplně první Jo Beverley kterou jsem četla a i když mám určité výhrady rozhodné patří k autorčiným nejlepším knihám (tuším že za ní vyhrála RITU :-))

 6. jahu podotýká:

  Musím trénovat… 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*