Stephenie MEYER

meyer-stephenie.jpgStephenie Meyer, rozená Morgan, se narodila dne 24. 12. 1973 v Hartfordu, Connecticut, USA a vyrůstala ve Phoenixu spolu s rodiči a pěti sourozenci. Vystudovala Brigham Young University v Utahu a získala bakalářský titul v oboru angličtina. Stephenie je vdaná a se svým manželem Christianem má tři syny – Gabea, Setha a Eliho.

Stephenie se proslavila sérií Twilight (Stmívání) – příběhu o dívce, jež se zamiluje do upíra. Této (prozatím) čtyřdílné série o Belle Swanové a Edwardu Cullenovi se po světě prodalo více jak 42 milionů a byla přeložena do 37 jazyků. Díky sérii Twilight se Stephenie stala v roce 2008 v USA autorkou roku. První díl byl již zfilmován a druhý díl byl měl do kin přijít letos na podzim.

Jak se vůbec zrodil nápad napsat Stmívání ? Jednoduše – dne 2. 6. 2003 se Stephenii zdál sen o dívce, která se zamiluje do upíra žíznícího po její krvi – na základě tohoto snu tak vznikl hrubý koncept příběhu a nakonec Stephenie svůj sen „zvěčnila“ v kapitole č. 13 knihy Stmívání. No a po tomto snu, ačkoli neměla Stephenie skoro žádné zkušenosti s psaním, během tří měsíců napsala kompletní knihu. Po vydání Stmívání uzavřela smlouvu s Little, Brown and Company na další tři díly.

V současné době tak světlo světa spatřily již všechny čtyři díly série a pro jejich velký úspěch se Stephenie rozhodla napsat ještě díl další, nazvaný Midnight Sun, neboli Stmívání z pohledu Edwarda Cullena. Stephenie doufala, že kniha vyjde v krátkém čase po Rozbřesku, ale protože se na internetu nelegálně objevilo prvních 12 kapitol této připravované knihy, Stephenie odložila vydání celé knihy na neurčito. Pro ty nejzvědavější z vás tu je možnost si na jejích webovkách přečíst kus z Midnight Sun a pro ty anglicky nemluvící i Egmont aspoň 1. kapitolu této chuťovky připravil a přeložil. 😉

Kromě Twilight serie Stephenie má na kontě ještě knihu The Host a také jedním příběhem přispěla do povídkové knihy Prom Nights from Hell. A její webovky můžete navštívit zde.

U nás vyšlo:

Twilight Serie:

Stmívání
Nový Měsíc
Zatmění
Rozbřesk

Bonus Twilight Serie:

Krátký druhý život Bree Tannerové

Samostatné romány:

Hostitel

Antologie:

Prokletý maturiťák

(zdroj bia http://en.wikipedia.org/wiki/Stephenie_Meyer, zdroj obrázku www.azcentral.com)

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 22.4.2009 v 23:25 a je zařazený do rubriky MEYER Stephenie *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Stephenie MEYER”

 1. Honzina podotýká:

  No, já dneska dolouskala Hostitele. A zasloužila bych medaili. Knížku mám půjčenou od kamarádky a vlastně jen to, že ode mě očekává nějakou tu zpětnou vazbu mě donutilo to dočíst, i když jsem si připadala jako čtenářský atlet, přeskákala jsem tak třetinu knihy. O začátku ani nemluva, pak jakž takž se něco dělo, ale božínku bylo to ťuťu ulepený od cukru, jak se ta hodná dušinka snažila všem vyjít vstříc a hlavně nikoho nenakrknout. Víc se mohl například rozběhnout souboj o Melanii vs. Wandu mezi Jaredem a Ianem. Bylo to málo emotivně vypjatý. Zajímalo by mě, pro koho je tenhle román určený. Ženský podle mě moc sci-fi nečtou a pro většinu chlapů by to bylo mimo mísu.

 2. Maggie podotýká:

  Všimla jsem si, že vychází nová kniha „Napořád“, kterou připodobňují k Twilight sérii. Nevíte jestli má cenu to kupovat? Omlouvám se, že jsem to zařadila sem, ale nevěděla jsem kam…

 3. elgyn podotýká:

  Na začátku se mi do ní moc nechtělo a některá jména jsou šílená. Ale ten příběh je naprosto dokonalý (navíc víc příběhů v jednom miluju). A konec vůbec není takový, jaký jsem čekala. Vážně uvažuju o tom, že si ji koupím, až ji kapku slevní.

 4. arlene podotýká:

  Bronze1 a Jani, obdivuju, že jste knihu dočetly. Já se o její přečtení pokoušela už v listopadu, ale po měsíci čtení-nečtení jsem knihu definitivně zaklapla právě cca na straně 150. Kniha na mě působila depresivně, děj odehrávající se v jeskyni mi na optimismu taky nepřidal, natož počáteční chování hrdiny vůči hrdince. Zkrátka nelíbilo se mi to a vracet se k ní nehodlám. Ale určitě se najde spousta čtenářů, co knihu budou vychvalovat. 😉

 5. Jana podotýká:

  Souhlasím s Bronze1 v tom, že začátek knížky byl celkem nezajímavý, tím prvním stem stránek jsem se prokousávala několik dní, pak mě však knížka natolik vtáhla do děje, že jsem jí měla dočtenou přes večer. Já si ale narozdíl od Bronze opáčko určitě dám, protože až na ten nudný začátek se mi knížka hrozně líbila a podle mě za to hafo peněz stála 😉

 6. Bronze1 podotýká:

  Právě jsem dočetla velmi objemnou knihu Hostitel.
  Musím říci, že autorka umí psát opravdu poutavě, ale na druhou stranu mě Hostitel nechytl až tak moc. Příběh mě začal zajímat asi až od 150 stránky, bylo to asi námětem, já nějak ufony nemusím. Takže kdybych mohla ohvězdičkovat, tak dám tři a půl. Před jedním, ale musím dát klobouk dolů, autorka má tedy fantazii. Jsem ráda, že jsem si knihu půjčila z knihovny a nekoupila si jí, protože dle mého názoru za ty peníze nestojí. Já osobně si opáčko nedám, ale jinak jí doporučuji ke čtení a názor si na ní musíte udělat sami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*