BOŽSKÝ HRÁČ

Christina LAUREN

v originále BEAUTIFUL PLAYER

vydala Jota 2014

bozsky-hrac Po tom, co Hanně Bergstromové její starostlivý bratr udělá přednášku o tom, že má úplně katastrofální (protože nulový) společenský život a je zahrabaná zaživa v přípravě na doktorát, nezbývá jí nic jiného, než poslechnout a využít jeho návrh: vypadne ven, seznámí se s novými lidmi, začne randit. A kdo jí pomůže proměnit se ve žhavou dračici, po které budou toužit všichni muži? Nikdo jiný než přítel jejího bratra, božský Will Sumner – investor a dokonalý playboy!

Will riskem doslova žije, ale starat se o brýlatou šprtku, „malou“ kámošovu ségru, ho opravdu ani v nejmenším neláká… až do té divoké noci, kdy ho jeho nevinná svůdná žačka naláká do postele a ukáže mu věci, na které už nikdy nezapomene. Jakmile Hanna objeví sílu svého sex-appealu, je jen na Willovi, aby dokázal, že je opravdu tím jediným mužem, kterého v životě potřebuje.

Hodnocení  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jednoznačně nejslabší kniha z celé série, aspoň podle mě. Od začátku do konce knihy jsem měla problém si hrdiny představit – Hanna na to, že má být šprtka (nikoli však brýlatá, jak uvádí anotace), co nevystrčí hlavu z laborky, finišuje na doktorátu, tak v podstatě po jednom rozhovoru s bratrem svou kariéru zcela odsune do pozadí a v knize řeší jen Willa, vztahy s muži (obecně), svou sexualitu a zvláštnosti porna. Will na to, že má být player (tj. dle slangového slovníku osoba, která se současně schází s více jak jednou osobou, obvykle kvůli sexu, nebo jiným výhodám…), tak už v době, kdy potká Hannu žije prakticky životem mnicha, ač ještě má k dispozici dvě přítulkyně.

Každopádně Hanna a Will se potkají, Hanna Willa poprosí o pomoc, co má dělat, aby upoutala mužskou pozornost, začnou spolu ráno běhat v Central parku a do toho je Hanna paf z Willova těla a Will z Hannina vyvinutého hrudníku. Zpočátku se sice oba snaží vztah brát kamarádsky, avšak Hanna opakovaně Willa zaskočí svými dotazy ze sexuální oblasti a Willovi se hlavou začnou honit neslušné představy s Hannou v hlavní roli.

No a když už má Will být Hanniným teoretickým učitelem, tak ho Hanna jednoho dne na jedné studentské kolaudačce zatáhne do prázdného pokoje a praktická výuka začíná. 😉

V podstatě v knize jde o zasvěcení teoretické vědkyně do praktického milostného života člověkem, kterého od mládí platonicky miluje, a o poznání notorického Casanovy, že i on může milovat jen jednu jedinou ženu a o tom, že přesvědčit tuto ženu o tom, že už není žádná jiná, může být docela oříšek.

Trošku nelogický mi na příběhu přišlo, že by rodina začala na Hannu tlačit před doktorátem, ať začne žít a užívat si s chlapama, natož aby starší bratr zcela nevinně svou nejmladší sestřičku podstrčil „na zaučenou“ svému kamarádovi s pověstí největšího sukničkáře široko daleko. Ale budiž…

Neupírám autorkám opět dobře popsané sexuální napětí mezi hrdiny, či milostné scény, proto dávám tři hvězdy, ale jinak je kniha dle mého tak trochu (a ve shodě s často používaným slovem samotných hrdinů) divná. Mrzí mě to, ale ani po opakovaném přečtení tohoto románu jsem názor nezměnila. Ale třeba budete jiného názoru než já. 😉

(zdroj anotace vč. obrázku www.bux.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,86 (14 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ...
O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 7.2.2015 v 22:01 a je zařazený do rubriky LAUREN Christina *Romance ze současnosti *Romány opravdu s hvězdičkou. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. Můžete článek také sami OKOMENTOVAT, nebo využít trackback z vlastních stánek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*