TAJEMSTVÍ DÁMY

8. část série Mallorenovi - J. Beverley

Jo BEVERLEY

V originále A LADY’S SECRET

vydalo Domino 2009

beverley-tajemstvi-damy.jpgAnotace :

Francie / Anglie 1764

Nestává se často, aby člověk potkal v malém francouzském hostinci jeptišku, která vztekle kleje. Když však tento zřídkavý úkaz spatřil hrabě Robin Fitzvitry, nepohoršil se, ba právě naopak: rozhodl se přijít záhadě na kloub. A protože trocha rozptýlení přijde vždy vhod, Robin nabídne sestře Immaculatě doprovod během cesty do Anglie.
Petra d´Averilo sice strávila spoustu let v italském klášteře, ale do jeptišky má věru daleko. Jen zvolila tento převlek, aby ukryla svou totožnost a mohla se skrývat před svými pronásledovateli. Po matčině smrti čelí neustálému nebezpečí, a tak se vypravila za svým otcem, anglickým lordem, který však nemá o její existenci nejmenší tušení.
Když ji osud svede dohromady s mladým šlechticem, vidí v něm šanci, jak přestát nebezpečnou cestu. Zprvu je pevně odhodlána využít pouze nabízené pomoci a odolat Robinovým svodům. Nebude však putování příliš dlouhé a nástrahy příliš nebezpečné, aby Petra dokázala uchránit svou čest, city i bedlivě střežené tajemství?


Hodnocení  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Na tuto knihu jsem se hodně těšila. Bohužel, JB mě tentokrát lehce zklamala. Tedy aspoň začátek příběhu. Ty čtyři hvězdičky dávám spíš z nostalgie k této autorce.
Už jste někdy měli pocit, že hrdinové zažívají situace, řekněme, poněkud krkolomné? Já ho tu měla několikrát.
Tak třeba – potřebujeme tělesný kontakt : ona a on (dosud téměř cizinci) v kočáře, hází to s nimi, je bouřka a lijavec, – a najednou hrk, kočár s sebou řádně cukne a ona se ocitá jemu obkročmo na klíně. Co na tom, že seděla vedle něj, měla na sobě jeptiškovské roucho a navíc ji on přidržoval kolem ramen. No, jak tohle dokázali…
Taky mi trošku vadilo, že Petra – to jméno zní tak tvrdě – nebyla tak docela počestná. Já vím, není to fér, u chlapů jsou milenky docela běžné, přesto si člověk hlavní hrdinku vysní tak nějak jako nevinnou dívčinu. Samozřejmě s výjimkou vdov, že…

Ale konec lamentací; mírně zdlouhavý začátek vyrovnal svižný rozjezd děje od půlky knihy. Petra kontra Robin – to je rozporuplná dvojice, co navzájem tají svou totožnost tak dobře, že když se rozejdou, mají pak docela problém se zase najít. A v závěru se také dozvíme, kdo je ten tajemný a nic netušící otec naší italské uprchlice. Tedy – čekala jsem od taťky větší šok, ale on i celá rodina zůstali naprosto v klidu. No, asi byli zvyklí na ledacos. 😉

Námět příběhu je docela čtivý, nechybí překrásní hrdinové (nemohli by si občas zahrát i normální člověci?), nechybí dostatek svádění a vášně, a samozřejmě mazaní padouši se pořád starají o nějaké to povyražení.
Sympatické bylo, že sebejistý Robin, co si se vším poradí a holedbá se, jak dívku v nebezpečí ochrání, když přišlo na věc, spíš potřeboval záchranu sám. Konečně někdo nedokonalý.
Ale snažil se, seč mohl, málem duši vypustil, a to se cení. Ocenila to i Petra, a šťastný happyend na sebe nenechá dlouho čekat.

Tato kniha patří k volnému pokračování příběhů o rodu Mallorenových.

Zdroj obrázku :  Domino
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,72 (32 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ...
O autorovi: jahu (216 článků)


KOUPIT KNIHU

Článek napsala jahu dne 28.5.2009 v 0:09 a je zařazený do rubriky BEVERLEY Jo *Anglie 18. století. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “TAJEMSTVÍ DÁMY”

 1. lucka podotýká:

  právě jsem dočetla tajný sňatek a na závěru knihy je od autorky napsáno, že se jedná o druhou knihu z trilogie tajemství, první je právě toto tajemství dámy, o třetím se nezmiňuje, ale myslím, že se jedná o příběh vévody thorna. takže jdu shánět první díl 🙂
  a tajný sňatek bych ohodnotila asi čtyřmi hvězdičkami, sice se stejným povzdechem jako u této knihy uvedla jahu – mírně zdlouhavý začátek, ale líbila se mi

 2. Dita podotýká:

  Už čas mám, a tak jsem se do knížky pustila a dočetla ji ve dvě hodiny ráno. A byla jsem moc spokojená. Stejně jako Jahu mě zaskočily některé ty akrobatické kousky v kočáře či na lodi. To opravdu útočilo na mou inteligenci, ale po přečtení mi to už tak nevadilo. Robin byl milý a zdál se nakonec i docela rozumný, hrdinka sice nebyla tak úplně počestná, ale já to spíš vítala (naivní panny mi většinou trochu lezou na nervy) – a přišlo mi, že se k sobě moc hezky hodí. Kdo je tatík jsem netušila a ve chvíli, kdy to autorka prozradila, mi to trochu vyrazilo dech. Ale nakonec to tak nějak zapadlo do sebe, i když tedy jeho reakce (a celé rodiny včetně jeho manželky) byla tedy až nepřirozeně dokonalá. Asi ty miniatury měly hodně dobré rozlišení :-)). Osobně doporučuji, i když nějakých milostných scén se tam moc nedočkáte, erotického napětí je tam vrchovatě.

 3. Dita podotýká:

  Díky :-)) Mám ji hezky na kupičce. Škoda, že teď už nemám na etení tolik času jako před rokem nebo dvěma.

 4. jahu podotýká:

  pro Ditu:
  volně proto, že se tam jejich postavy vyskytují, ale nejsou hlavní. Všichni Mallorenové už mají svatbu za sebou…

 5. Dita podotýká:

  A jak volně souvisí s těmi Malloreny, pěkně prosím? Než začnu se čtením. :-))

 6. renka podotýká:

  Bodejť by Ti jméno Petra nepřišlo tvrdé, když pochází z řečtiny, a znamená „skálopevná, skála“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*