MÍSTO V ŽIVOTĚ

Lisa KLEYPAS

v originále  BLUE-EYED DEVIL

vydalo Domino 2012

misto-v-zivoteSoučasnost, USA

Anotace: 

Haven sice vyrostla v zámožné rodině, ale odmítá kráčet po umetené cestě, kterou pro ni přichystal panovačný otec. Když mu představí svého přítele Nicka, otec ho označí za nýmanda, který se chce na Haven jen přiživit. Pokud by se za něj provdala, bez milosti ji vydědí.
Zamilovaná Haven si však prosadí svou a stane se Nickovou ženou. Otec splní svou hrozbu, ale Haven to nijak nevadí, protože si hodlá své místo v životě dobýt sama. Zato Nick nese obyčejný život těžce: těšil se na luxus, a najednou musí bydlet v nájemním bytě. Svou frustraci si začne vybíjet na nebohé Haven a síla jeho útoků se stupňuje.
Ani v této situaci se Haven nevzdává. Znovu se snaží postavit na vlastní nohy a dokázat otci, že se bez něj obejde. A právě v té chvíli jí osud přivede do cesty muže, z jehož polibku se jí kdysi podlomila kolena. Jmenuje se Hardy Cates a je o něm všeobecně známo, že je kvůli penězům ochoten obětovat i lásku k milované ženě. Ví to samozřejmě i Haven, ale přestože jí instinkt varuje, neodolatelně ji to k Hardymu táhne. 

Hodnocení: max. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Haven vyrůstá, se svými třemi bratry, jako dítě bohatého magnáta Churchilla Travise. Za vzorná holčičku ji mnozí považují do okamžiku, kdy se zasnoubí s Nickem Tannerem. Její otec Nicka neschvaluje a netoleruje, což vede k rozkolu mezi Haven a zbytkem rodiny. Brzy se Haven stává vdanou paní a stěhuje se do jiného města. Manželská idylka se časem mění v domácí násilí. Nakonec zmlácená a životem zklamaná Haven prchá pod ochranná křídla svých starších bratrů a snaží se začít znovu. 

Teprve v doslovu Místa v životě se objevuje vysvětlení, že jde o knihu zaměřenou proti domácímu násilí. Snad dokáže pomoci s hledáním cesty ven ze zhoubného vztahu. Pokud nevědomá čtenářka přistupuje k příběhu jako ke standardní romanci od Lisy Kleypas, tak ji bohužel čeká bohužel. Haven se v manželství od začátku prezentuje jako slaboch, který se bojí si dupnout a hájit svou pozici. Skoro se nemůže divit, jaký směr to časem nabere. Naštěstí Haven s Nickem nemají děti. 

Celý příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu Haven, což dopodrobna vykresluje její jednání i chování. Mohlo by se zdát, že po útěku od Nicka se její život zlepší, ale to záleží pouze na samotné hrdince. Ta bohužel zůstala naivní liberálkou, která remcá, když jí jeden z milovaných bratrů nabídce místo ve své firmě na řídící pozici. Nakonec v jeho firmě sice zakotví, ale na nižší pozici a nechá si „srát na hlavu“ nepříjemnou nadřízenou a dobrovolně drží hubu a krok. Rozhodně jí bez silné nápovědy nenapadne, že kdyby to místo přijala ona, tak může svým podřízeným ulehčit život.  

Kdyby příběh Haven nepsala Lisa Kleypas, tak  by si hrdinka nejspíš našla chápajícího a dokonalého pána s úžasně zásobenou „hračkárnou“. Naštěstí se na scéně objevuje bývalý kamarád její švagrové, tvrdý a ambiciozní obchodník Hardy Cates, který nemá na podobné kraviny čas.  

Místo v životě si jako romance zaslouží maximálně dvě a půl hvězdičky. Pokud patříte k těm, které příběh osloví jako kampaň proti domácímu násilí, tak můžete přibližně jednu přidat. Ani druhý díl série Travisovi nedosahuje kvalit předchozích historických romancí. Kam zmizel její talent zábavné příběhy o lásce?  

(Zdroj anotace vč. obrázku Domino)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,56 (18 x)

Loading...

[su_button url=“http://www.palmknihy.cz/misto-v-zivote-1.html??aff_pk=cekn2012″ target=“self“ background=“#2D89EF“ color=“#FFFFFF“ size=“3″ wide=“no“ center=“no“ radius=“auto“ icon_color=“#FFFFFF“ text_shadow=“none“]KOUPIT E-KNIHU[/su_button]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..