ZTRACENÁ TVÁŘ

Victoria HOLT

V originále THE HOUSE OF THE THOUSAND LANTERNS

vydalo Knižní Klub 1994

ztracena-tvar.jpgAnotace :

Anglie/Hongkong konec 19.stol.

O Domě tisíce luceren, domě opředeném legendami a pověstmi, slyšela Jane poprvé, když jí bylo patnáct. Poprvé do něj ale vstoupila až teď, jako novomanželka. Místo ukrytého pokladu ale nachází jen hrozbu. Kdo vlastně usiluje o její život?
Nová kniha našim čtenářům již známé autorky přináší opět romantický dobrodružný příběh plný hádanek, lásky a skrytých nebezpečí, příběh z exotického světa boháčů v Hongkongu, Paříži a Londýně.

Hodnocení   :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

„To pro nás zařídil tatínek“, často říkávala Jane maminka, která i přes tuto víru dělala co mohla, aby k té pomoci z nebes sama přispěla. Než začala pracovat jako hospodyně u pan Milnera, vymínila si, že dcera za ní smí každé školní prázdniny jezdit. A tak dospívající Jane přijížděla z penzionátu do krásného panského sídla, aby tu prožila chvíle plné pohody a našla spousta přátelských lidí. Avšak pán domu, který byl často na cestách, zůstával tajemstvím, a spolu s ním i Klenotnice, do které nesměl nikdo kromě čínského sluhy…

Zajímavý příběh anglické dívky, jejího dospívání a mnoha náhod, díky nimž se její budoucnost rozvíjí hodně dobrodružně. Vždy, když se zdá, že cestička životem je přímá a přehledná – bác, a osud jí připraví nějaké překvapení. Ne vždy příjemné, ale vždycky z něj něco dobrého vyplyne.
Dům tisíce luceren zná dívka jen z vyprávění, už ten název v ní vyvolává podivné představy a vzrušení. A i když tomu nikdy nevěřila, jednoho dne ocitá se v Hongkongu a tajemný dům jí říká paní. Jenže přes vnější nádheru z čínského sídla vyzařuje něco chmurného, takže Jane se v domě cítí nepříjemně. Ostatně, netrvá dlouho, a začínají se dít podivné, zlé věci…

Další dílko VH patří určitě k těm povedenějším. S Jane procházíme od pohodového dětství, přes první lásku i životní krize a kotrmelce, ale děj je stále čtivý, plný napětí a překvapení. Poznáváme aspoň letmo život v Hongkongu, pro nás nezvyklou mentalitu a myšlení místních lidí, jejich zvyklosti, kontrasty mezi bohatými a chudými. Prožíváme s hrdinkou její vnitřní boj s city, které se zdají beznadějné, její osudy v tajemném domě, nejistotu, komu věřit a komu přičíst ty podivné nešťastné náhody. Opravdu je v domě tisíc luceren? A ukrývá se tu poklad? Snaží se ji někdo zabít? A jestli ano, proč?
Odpovědi už si musíte přečíst sami…

Zdroj obrázku  :  Knižní klub
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,50 (14 x)
Loading...
O autorovi: jahu (216 článků)


Článek napsala jahu dne 7.6.2009 v 20:59 a je zařazený do rubriky HOLT Victoria *Viktoriánská Anglie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*