MARKÝZINA NETEŘ

Daria CHARON

v originále DIE NICHTE DER MARQUISE

vydalo Moba 2009

Charon: Markýzina neteřAnotace:

Markýza de Solange vyhledává v provincii krásná děvčata, která pak bere s sebou do Paříže a vydává za své neteře. Tak se do francouzského hlavního města dostane i dcera sedláka Marie Callierová. Získá přízeň Ludvíka XIV., který ji učiní jednou ze svých milenek.
Marie sní o tom, že zaujme pozici současné královy metresy Luisy de la Valliére, jejíž hvězda zvolna zapadá. Pak však ve Versailles potká rytíře Tristana de Rossac, muže, který nemá před nikým a ničím respekt; dokonce ani před královským majestátem.

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tahle knížka mě celkem mile překvapila. Hned vysvětlím. Má v podtitulu uvedeno „erotický román“, což mě naopak velmi vyděsilo, protože nedávno jsem si v Levných knihách koupila knihu, která tohle varování nenesla, a já z hrůzou zjistila, že to je o swingers parties. To bylo na moji romantickou dušičku moc.

Dlouho jsem dumala nad tím, k jaké autorce Dariu Charon přirovnat. Vyšla mi z toho Bertrice Small. Ale nelekejte se ani nejásejte. Na rozdíl  od S.B., kde se jedná v prvé řadě o žádostivost a vášeň, a srdce zůstává až na druhém místě; D.CH. se podařilo napsat román (romanci?), která je taková hodně uvěřitelná. Postavy jsou lidi, které můžeme ve svém životě potkat i my (teda pokud odmyslím historické pozadí, a ze seznamu vyjmu reálné historické postavy jako je Ludvík čtrnáctý).

I když tu najdeme celkem dost žhavých scén, pořád je v popředí příběh vztahu Marie a Tristana. Toho, jak každý z nich musel hodně slevit ze svých snů, aby nakonec získal něco, v co ani nedoufal. Jak si museli projít okouzlením, uraženou ješitností, beznadějí, nenávistí, i velkou láskou nakonec.

Asi nebudu z příběhu vyzrazovat víc než anotace, jen napovím, že Tristan poměrně bezohledným způsobem zasáhne do Mariina plánu stát se oficiální milenkou francouzského krále. A také poopravím anotaci v tom, že rytíř de Rossac před majestátem respekt má, ovšem nikoliv už vůči jeho majetku.

A co se týká žhavých scén, leckterá romance je mnohem žhavější, takže myslím, že nepřekračují rámec dobrého vkusu. Pravda – ty lesbické a voayerské bych tam osobně mít nemusela, ale třeba vás se zalíbí, vím já?

(zdroj anotace a obrázku: Moba)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,89 (35 x)
Loading...
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala Renka dne 15.6.2009 v 15:05 a je zařazený do rubriky CHARON Daria *Francie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “MARKÝZINA NETEŘ”

  1. Honzina podotýká:

    **** s přehledem. Jasně, jsou tam hambatý scény a oba hlavní hrdinové (Marie a Tristan) nepatří mezi typické představitele romantických novel, ale jejich vztah je zajímavý, vyvíjí se a rozhodně na konci knihy jsou někde úplně jinde, než na začátku. Doporučuju ke čtení (i opakovanému 🙂

  2. Ivana podotýká:

    Ahoj, tak jsem byla zvědavá, protože mám dobu Ludvíka IVX. moc ráda. Knížka je opravdu moc pěkná, pomsta pro de Rossaca neměla chybu, to bych přála všem „zlobivejm“ chlapům. Určitě si jí ještě (nejmíň) jednou přečtu, fakt mě to nadchlo! Za sebe bych dala plný počet hvězdiček, jen mě mrzelo, že jsem jí tak rychla přečetla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*