PRINCEZNA OHNĚ

Shannon DRAKE

V originále PRINCESS OF FIRE

vydalo Domino 2003

drake-princezna-ohne.jpgAnotace :

Anglie, 1066

Setkali se na bitevním poli. Alaric byl normanský rytíř, který přísahal věrnost Vilému řečenému Bastardovi, zatímco Fallon byla anglosaskou princeznou, jež by pro záchranu své vlasti před nepřátelskými Normany udělala cokoliv. Stáli na opačných stranách nepřátelského tábora, a přesto je k sobě přitahovalo něco silného.
Po bitvě Fallon upadá do zajetí a stává se vězněm nenáviděného Alarika. Od tohoto okamžiku začíná mezi hrdou, krásnou Fallon a statečným Alarikem neúnavný zápas. Ona se stále snaží uprchnout, on nesmí – a ani nechce – nechat svou válečnou kořist utéct. Zároveň však mezi nimi propuká nezkrotná vášeň, která postupně přerůstá v lásku. Přesto zůstávají nepřáteli…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

„Normanský bastarde!“ To byla první slova, která Alaric slyšel od Fallon. Jemu bylo dvacet, jí pět – a právě mu vycpala boty blátem. Od té doby se setkali několikrát a vždycky z toho byly potíže. Fallon je nádherná jako anděl a jedovatá jako had – svou nenávist k Normanům dává okatě najevo, a Alaricovi obzvlášť.
Pak přišla bitva u Hastingsu, která změnila život nejen jí, ale celé Anglii. Saský král Harold je mrtev, jeho dcera v zajetí, Vilém Dobyvatel v čele Normanů postupuje na Londýn, a za nimi zůstává spoušť. Fallon má vlastně štěstí – Vilém z úcty k otci dceru netrestá a ponechává ji jako zajatce v péči Alarica…
To je stručný úvod k příběhu, který nepostrádá autorčin klasický dějový rámec. On a ona, každý na opačné straně bitevního pole, přitahováni nezkrotnou touhou a rozděleni zděděnou nenávistí. Nenávist se sice přemění v lásku, ale než si to ti dva dokážou přiznat, čeká je spousta zklamání a bolesti. Ovšem taky vášně, které se nejde ubránit, a která otupí nejostřejší hrany nedorozumění.
Fallon je sice v zajetí, přesto dokáže vyrábět jeden problém za druhým. Její touha uprchnout je stejně silná, jako její hrdost; dívka odmítá všechnu Alaricovu dobrou vůli a bojuje s ním do posledních sil. O to víc, když zjistí, že její tělo nedokáže tomuto Normanovi odolat. A tak jsou ti dva v noci milenci a ve dne nepřátelé. Korunovace Viléma anglickým králem se blíží, a asi už jen Fallon doufá, že zbytky angličanů se ještě vzchopí a Viléma vyženou ze země. Pro tuto marnou naději však ohrozí nejen cizí životy, ale hlavně těžce budovanou důvěru…

Vcelku povedený příběh, díky kterému si čtenář udělá drobný výlet do anglických dějin.  Na můj vkus byla Fallon hrdá až příliš, nějak mi tahle vlastnost nesedí – zvlášť, když Alaric se k ní choval v podstatě jako dobrák. Ale budiž, příběh se dobře čte, a končí – jak jinak- jenom dobře. A protože Princezna ohně patří spíš k mírnějším dílkům od Drake, s klidným srdcem se mohou do čtení pustit i něžnější dušičky.

Zdroj anotace i obrázku : Domino
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,59 (69 x)
Loading...

6 komentářů u „PRINCEZNA OHNĚ

  1. Koukám u sebe do knižky a prvni vydani je od Domino 1997. 🙂

  2. Kniha vyšla už podruhé, pokud se nemýlím, takže se většinou musela líbit. Mě se taky líbila, ačkoliv Fallon mi nelezla na nervy občas, ale stále. Ta její hrdost mi někdy přišla jako zaostalost, což není nikdy plus. Ale kniha je to velmi čtivá, i když si myslím, že autorka nechala hrdinkou vláčet až moc. Poslední třetina knihy mi přišla už trochu moc nastavovaná a chvílemi jsem si říkala, že být Alarikem, tak se snad raději sbalím a odjedu zpátky na kontitent. Osobně nemám v oblibě psychické a fyzické násilí na hrdinkách, a tahle kniha je ze středověku a popisuje mimo jiné dobývání a zabírání země, nicméně Alaric se hrdince nemstí a nakonec jsem byla ochotna odpustit i ten bič (ale chvílemi jsem byla na vážkách) :-))

  3. Jojo, moc hezká knížka, má první od Drake. I když ta Fallonina hrdost místy lezla na nervy :))

  4. Tohle byla asi úplně první knížka s historicko-romantickou tématikou, kterou jsem si koupila. A teď ji, po pěti stěhování, nemůžu najít. Snad je ještě v nějaké krabici. Líbila se mi, proto v tom „jedu“ dál .-)

  5. Mám doma téměř všechny knížky od Shannon Drake a tahle moc moc dobrá…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..