MISTR SVÁDĚNÍ

Kinley MacGREGOR

v originále MASTER OF SEDUCTION

vydalo Domino, 2009

MacGregor: Mistr sváděníCharleston, Jižní Karolina, 1780 a oceán…

Anotace:

Byl to okamžik, o kterém sní každá dívka z dobré rodiny: před zraky smetánky města Charleston si Lorelei Dupreeová vyslechla žádost o ruku z úst pohledného důstojníka Justina. Uchvácena krásou okamžiku slíbila, že učiní vše, aby Justin svého rozhodnutí nikdy nelitoval.

Příležitost na sebe nenechá dlouho čekat. Justin má totiž políčeno na obávaného piráta řečeného Černý Jack a Lorelei se nabídne, že na zloducha nastraží léčku. Její plán však nevyjde a novopečená snoubenka se ocitá v pirátově zajetí na jeho lodi, kde má sloužit jako návnada na svého budoucího tchána.

Brzy pozná, že Černý Jack je vskutku nebezpečný, a to nejenom pro ctihodné občany, ale i pro nevinnou dívku. Jeho spalující pohled a neodolatelné charisma dávají tušit, že svou přezdívku Mistr svádění nedostal jen tak. Dokáže Lorelei tváří v tvář jeho kouzlu zachovat věrnost Justinovi? A dokáže si proslulý svůdce připustit, že žena může vnést do jeho života víc než jen pár okamžiků smyslné rozkoše?

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a kousek

Ač nejsem milovníkem „pirátin“ (jakože on je pirát a ona jeho oběť, a protože je loď malá, tak se do sebe zamilují… obzvláště když jemu povlávají vlasy v mořském vánku u kormidla, a ona je statečná, krásná, soucitná a já nevím co ještě) a příběhů z americké historie, tohle bylo docela ucházejícné počteníčko. Možná jsem už byla moc unavená členy bratrstva, jedním krásnějším a dokonalejším než druhým. A autorčinou představou zrůdnosti tehdejšího saracénského světa.

Takže se nám tu představuje nová série, a vnáší tak svěží mořský vánek a pár nápadů. Co se mi hodně líbilo, byla skutečnost, že se nám hlavní hrdinka Lorelei bezhlavě nevrhá do Jackova lodního lůžka už na straně 3.  Naopak, černý pirát si myslí, že mu stačí pár fintiček… a ono nestačí. Lorelei totiž výměnou požaduje jeho srdce. Jinak nic nebude. Jestli a jak Jackovo srdce získá, to si už přečtěte.

Samozřejmě, ostříleným čtenářům bude už při první zmínce jasné, kdo je otcem Černého Jacka, ovšem rozřešení jejich podivného vztahu bylo také tak trochu podivné. Ale tak nějak to moc nepovažuji za vadu na kráse celé knihy.

Co bylo úsměvné: idylická představa rodinného pirátského života na lodi. No lidičky, ne, fakt, tak by to nefungovalo. Leda by pirátské lodi byly vlastně takovými výletními loděmi (bezkonkurenčně vyzbrojenými laserovými děly v době luků a šípů nejlépe), které si jen tak mimochodem něco vždycky cestou „napirátovali“, aby měli „na provoz“.

Přesto se to četlo docela příjemně.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,18 (34 x)
Loading...
(zdroj anotace a obrázku: Domino)

Koupit knihu

Dále v sérii: ... další část série »
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Článek napsala Renka dne 9.7.2009 v 8:18 a je zařazený do rubriky MacGREGOR Kinley *Amerika. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “MISTR SVÁDĚNÍ”

 1. Zuzka podotýká:

  Knížka se velice dobře četla a určitě mě nezklamala. Občas jsem se při čtení i pobavila – Např. rodinný život na lodi – Úsměvné a vtipné…
  Hlavně, ale oceňuji to, že Jack nedostal Lorelei hned i když se hodně snažil. Téměř okamžitě jsem poznala, kdo je otcem Černého Jacka – Vážně šlo o podivný vztah…
  Knížce dávám čtyři hvězdičky…

 2. Kaitlin podotýká:

  Je sice hezké, že hrdinka neskočí po hrdinovi v prvním momentu, ale jen co se naskytne jen trochu příležitost tak podlehne, takže žádné velké plus. Dni na moři neměli vůbec spád. Děj spadá spíše do začátku a pak až 2. polovina knihy. Scéna s malováním je povedená, zato scéna střetu s nepřítelem dost praštěná a odfláknutá. Za vlasy mi přišlo přitažené i admirálovo přiznání, autorka byla zřejmě trochu zmatená, protože žádná žena tohoto století by nemohla vyhrožovat chlapovi, že mu unese dědice, spíše se stávalo, že ženu zavřeli do kláštěra, nebo ji vyhodil a zakázal se stýkat s dětmi, viz Anna Karenina a jiné. Chápu, že tohle je romantika a on mohl být slaboch, ale i tak je to naprosto nesedící a nereálné. Asi jako by se v tu dobu jeho manželka rozhodla zasedat v parlamentu, či veřejně chodit do pánského klubu. A odpuštění a pochopení tohoto vysvětlení hrdinou je také jaksi takové hodně dětské, který normální člověk by hodil za hlavu to, že někdo z jeho matky udělal děvku a že mu zničil život? Ještě bych chápala, kdyby vysvětlení padlo v tom, že viník již hodně trpěl za svůj život, či že se sám ničí svým svědomím. Ale jen tak to hodit za hlavu, to je jako kdyby autorka něco napsala, ale vůbec o té situaci nepřemýšlela a nedokázala se vžít do té postavy. Autorka není špatná, ale řekla bych, že celkově tato kniha spadá do její horší tvorby.

 3. Peťule podotýká:

  Tak jsem přečetla tuto knihu a musím říct, že K.M. je skvělá autorka. Tato kniha se mi moc líbila i když konec mi připadnul odfláknutý, ale i tak bych dala 4 a půl hvězdičky 🙂

 4. Werana podotýká:

  Tahle knížka se mi líbila o maličko míň než jiné od K.M. a to mi „pirátiny“ nevadí… Ale! Musím říct, že Lorelei byla skvělá 🙂 Strašně se mi líbila scéna, kdy chtěla Jacka namalovat nahého… to prostě němělo chybu. Co mi vadilo, jednak ten ideální pirátský rodinný život a taky vyřešení vztahu mezi Jackem a jeho otcem. Přišlo mi to takové odfláknuté, hlavně aby byl konec šťastný a všechno dobré… Já bych mu teda neodpustila…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*