NÁSTRAHY LÁSKY

Bertrice SMALLová

v originále A DANGEROUS LOVE

vydalo nakladatelství Baronet, 2007

Small: Nástrahy láskyAnotace:

První román z nového cyklu Letopisy z hranice seznamuje čtenáře s urozenou Adair Radcliffovou, nevlastní sestrou Alžběty z Yorku, z níž Válka růží učinila sirotka. Je zajata při jednom z nesčetných plenění vojsk této chaotické doby a prodána zemanovi z Cleitu, který hledá hospodyni a služku. Avšak pod zašlým povrchem nachází hrdou a oduševnělou krasavici s pomněnkovýma očima, která se odmítá nechat zkrotit. A nakonec naučí tvrdohlavého Skota, že láska si nevšímá ani hranic ani společenského postavení.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Anotace naznačuje obsah děje druhé poloviny knihy. Takže doplním, že před zmiňovaným únosem stihne Adair prožít ještě brutální smrt rodičů, téměř poklidné dospívání u anglického královského dvora a téměř dokonalé manželství. Potom teprve dojde ke zmiňovanému únosu. V tomto místě se děj knihy láme a hrdinka se ocitne ve velmi odlišném prostředí Skotska a na čas také v naprosto odlišném postavení. Jak v Anglii tak ve Skotsku ale zůstává sama sebou a rozhodně nepatří mezi ženy, které sebou nechají orat 🙂 .

Knížka je velmi čtivá, plná dějových zvratů (těch je možná až příliš) a pěkných romantických i vášnivých situací. Adair mi svou povahou hodně připomínala Scarlett O´Harovou z Jihu proti Severu.

Nad čím mi ale občas vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, byl styl a jazyk. Těžko říct, jestli byla chyba v překladu nebo v autorce, ale chvílemi jsem měla pocit, že se jedná o prvotinu třináctileté autorky. Jedna perla za všechny: „Ale jak jim můžeme uniknout, pane?“ zachvěla se chůva. Pravda už nebyla mladá, ale ještě ne stará. Chtěla žít. (str. 10)

Pokud máte rády akčnější příběhy, hrdé hrdinky a drsné, ale v jádru citlivé muže, bude vás to bavit. Jen je třeba rozdýchat stylistickou stránku...

(Následující příběhy z cyklu Letopisy z hranice se jmenuje Nevěsta z hraniceOkouzlené srdce (vše od Baronetu). V originále série pokračuje ještě čtvrtým dílem:  The Border Lord And The Lady).

(zdroj anotace a obrázku: Baronet)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,13 (15 x)
Loading... Dále v sérii: ... další část série »
O autorovi: Karolka (3 článků)

http://knihapribehu.wordpress.com/


Akce:E-KNIHY Bertrice Small za skvělé ceny.

Článek napsala Karolka dne 12.12.2009 v 20:40 a je zařazený do rubriky SMALL Bertrice *Skotsko, Wales a Irsko. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “NÁSTRAHY LÁSKY”

 1. karolina2 podotýká:

  alyx27: Díky za upozornění. Opravujeme.

 2. karolina2 podotýká:

  Moc děkuji! 🙂

 3. alyx27 podotýká:

  Malá oprava, v Čechách už vyšli 3 díly – Nevěsta z hranice (2.díl) a Okouzlené srdce(3.díl). The Border Lord And The Lady u nás zatím nevyšel.

 4. renka podotýká:

  Dovolte mi přivítat další přispěvatelku – Karolinu2 – která se uvolila se postarat zejména o Bertrice Small. Takže Karolino2, ať Tě múzák při psaní líbá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*