PŮVABNÁ VÉVODKYNĚ

Bertrice SMALLová

v originále  THE DUCHESS

vydalo Baronet, 2002

Small: Půvabná vévodkyněAnotace:

Anglie 1795

Román vypráví dramatický a romantický příběh pohledné mladé ženy Allegry Morganové. Dceru nejbohatšího anglického obchodníka, která může očekávat více než velkorysé věno, obletují mladíci z nejlepší společnosti jako vosy – jsou dokonce ochotni přimhouřit oči nad dvěma skutečnostmi, které z Allegry dělají problematickou nevěstu: Zaprvé jí v žilách nekoluje modrá krev, a co hůř, rodinná historie je poskvrněna ošklivou temnou kaňkou. Když totiž byly Allegře pouhé dva roky, její matka rodinu skandálně opustila a utekla s milencem do Itálie.
Allegra však na matku nezanevřela, naopak její čin pochopila, neboť sama sní o tom, že prožije život po boku muže, který bude milovat ji samu, a ne peníze jejího bohatého otce. O hloupé a záletné šlechtice nestojí, nepřitahuje ji ani sebevědomý Quinton Hunter, vévoda ze Sedgwicku. Její pocity se však postupně mění…
 

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Knížka se mi vcelku líbila, byla psaná čtivým způsobem a nezvykle na Smallovou měla hrdinka pouze jednoho muže 😉 .

Anotace je vcelku přesná, ale malinko vám děj ještě nastíním.

Čtyři mladí pohlední muži se rozhodnout následující sezónu si konečně najít manželky. Vévoda Quinton si hodlá najít bohatou nevěstu,  protože jeho milované rodové sídlo mu skoro padá na hlavu. Jeho volba padne na krásnou a hlavně bohatou Allegru.

 Allegra tráví svojí první sezónu v Londýně. Doufá, že si najde manžela a uzavře sňatek z lásky. Když zjistí, že o její ruku požádal Quinton, není z toho nadšená, nemá ho příliš v lásce (není divu, když ji na prvním plese znemožnil). Jenomže nabídka vévody se neodmítá.

 Allegřina sestřenice Sirena si rovněž najde manžela a její matka Olympia rovněž – bude si brát Allegřina otce.

Léto stráví Allegra zvelebováním Quintonova sídla, aby tam byla spokojená. Přes léto se s Quintonem začne sbližovat. Přišlo mi prapodivné, že celé léto byla s Quintonem bez gardedámy, měla tam jenom svojí služebnou.

Po sňatku se vrací na další sezónu do Londýna. Klid sezóny naruší záchranná mise do Francie. Musejí zachránit příbuznou velice vlivné anglické lady, která je uvězněna na svém venkovském sídle a možná ji hrozí setkání s madam Gilotinou. I jim ostatně taky, pokud se prozradí. Podaří se jim mise uspěšně zvládnout a zejména zachránit příbuznou?

Po návratu Allegra zjistí, že má nevlastního bratříčka a tak jí zmítají pochybnosti, jestli ji Quinton bude mít rád i když není bohatou dědičkou…

Happy end se koná, jako ve všech románech.

V knížce si přijdou na své milovnice romantiky, napětí a vášnivých scén, kterými je Smallová proslulá 😉 .

(zdroj obrázku a anotace: http://www.baronet.cz/)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,15 (20 x)
Loading...

5 komentářů u „PŮVABNÁ VÉVODKYNĚ

 1. moje prve stretnutie s b.small. pripadalo mi to, akoby som citala nejaku horsiu b.cartland, ktora popustila uzdu nemravnosti. take naivne, detinske, miestami az smiesne.
  a typicky priklad hrdinky mnohych dnesnych autoriek – hrdinka nespocetnekrat opisovana ako inteligentna, mudra, ale jej myslienkove pochody a dialogy, ktore vedie, svedcia skor o opaku.
  naopak, krasny priklad naozaj duchaplnych, inteligentnych hrdiniek ma victoria holt (urcite v demonickom milencovi).

 2. Tak já se tedy taky připojím ke komentářům. Angley, napsáno je to pěkně. Ale musím, ač nerada, přidat i trošku kritiky. Nešlo by to „malinko děj nastíním“ být opravdu jen malinko? I když jsem knihu nečetla, mám pocit, že už z ní vím vše, a vlastně ji ani nemusím číst. A to je škoda…
  Ale jinak hodně štěstí s dalšími příspěvky. 😉

 3. Ahoj!
  Hezký komentář, ale neodpustím si rýpnutíčko-hned nahoře-anotace je vcelku přesná, takže zbytek jen NASTÍM-ne NASTÍNÍM? (O:
  Dík a nezlob se!

 4. Tak já jsem tuhle knížku četla už dávno, ale vzpomínám na ni hezky, ptž je vydařená, není nudná a hezky se čte. Co mě taky zarazilo je to s tou gardedámou…ale jinak super…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..