Richelle MEAD

richelle-mead01.jpgRichelle Mead je americká autorka fantasy příběhů a příběhů pro náctileté. Narodila se 12. listopadu 1976 v Michiganu, USA, ale nyní žije s manželem v Seattlu a pracuje na třech knižních sériích současně – na sérii Vampýrská akademie, sérii Georgina Kincaid a sérii Dark Swan.

Než se z Richelle stala spisovatelka, směřovala hned k několika profesím – vystudovala bakaláře na Michiganské univerzitě obor všeobecných studií, dále pak získala magisterský titul na West Michigan University v oboru srovnávací náboženství a rovněž magisterský titul v oboru učitelství na Washingtonské univerzitě.

Richelle je vášnivá čtenářka a odjakživa se zajímala o mytologii a folklor. Pokud zrovna nečte, užívá si televizních reality-show, ráda cestuje, zkouší zajímavé koktejly a zbožňuje nakupování oblečení. Jak o sobě prohlašuje, je závislá na kafi a ráda ponocuje.

Více se o Richelle a jejích knihách dozvíte na jejích webovkách.

U nás zatím vyšlo:

Série Vampýrská akademie:

Vampýrská akademie
Vampýrská akademie 2 – Mrazivý polibek
Vampýrská akademie 3 – Stínem políbená
Vampýrská akademie 4 – Krvavý slib
Vampýrská akademie 5 – Spoutáni magií
Vampýrská akademie 6 – Poslední oběť

Série Bloodlines:

Pokrevní pouta (VA II.)
Pokrevní pouta 2: Zlatá lilie
Pokrevní pouta 3: Indigové kouzlo
Pokrevní pouta 4: Ohnivé srdce
Pokrevní pouta 5: Stříbrné stíny
Pokrevní pouta 6: Rubínový kruh

Série Sukuba:

Sukuba 1 – Trápení
Sukuba 2 – Na vrcholu
Sukuba 3 – Sny
Sukuba 4 – Žár
Sukuba 5 – Stíny
Sukuba 6 – Odhalená

Série Age of X:

Věk X: Šachovnice bohů
Věk X2: Nesmrtelná koruna

Série Třpytný dvůr:

Třpytný dvůr

Další román:

Neslyšno

(zdroj bia vč. obrázku www.richellemead.com)

17 komentářů u „Richelle MEAD

  1. Lilit: V podstatě pokračování Vampýrské akademie, ale už tam nemá hlavní roli příběh Rose a Dimitrije, ale jiných postav.

  2. Oba díly Pokrevních pout přečteny. Teď budu muset netrpělivě čekat až do září na třetí. Líbilo se mi to stejně jako Vampýrská akademie.

  3. Dobrá séria, všakže. Čítala ju dcéra i ja 🙂 . Videla som už výber hlavných hrdinov do filmu – Dimitrij, hmmm, môže byť.

  4. Včera jsem dočetla 6. díl Vampýrské akademie. Celá ta série byla prostě úžasná!!! Moc, moc se mi to líbilo a to mám pubertu již několik desítek let za sebou a o upírech jsem nikdy nečetla. Mead píše skvěle, není tam snad jediná stránka, kde by se člověk nudil a máte dojem, že svět vampýrů je opravdu skutečný. Teď se chystám na pokrevní pouta a doufám, že to bude stejně skvělé.

  5. celou tuhle sérii jsem zhltla během několika dní…neuvěřitelně se mi líbil ten příběh a hlavně Dimitrij…:P podle mě jeden z nejlepších upířích příběhů!:P♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..