ULOUPENÁ LÁSKA

Sabrina JEFFRIES

v originále WHEN THE ROGUE RETURNS

vydal Baronet 2015

uloupena-laska1828, Edinburgh, Skotsko

Victor Cale, nedávno objevený dosud neznámý bratranec vévody z Lyonsu, chce pracovat pro Mantonovu detektivní kancelář, které se přezdívá Vévodovi muži. Kvůli prvnímu případu má odjet do skotského Edinburghu, kde má prověřit minulost mladé vdovy Sofie Frankeové, která se chce podle baronky Lochlawové zabezpečit sňatkem s jejím zamilovaným synem.

Victor v ní však poznává svou manželku Isu, která mu před deseti lety po týdnu manželství zmizela a spolu s ní a s její sestrou a švagrem zmizely i pravé královské klenoty, které ona chystala pro královskou nevěstu. Victor unikl jen náhodou obvinění a od té doby marně hledal svou plachou, nesmělou manželku, z níž se vyklubala vychytralá zlodějka.

Jaké je však jeho překvapení, když manželka obviní z krádeže klenotů jeho. Pomalu se společně propracovávají k poznání, co se doopravdy stalo. Bohužel však ani po letech nejsou mimo nebezpečí.

Je třeba, aby si oba vzpomněli na svou dávnou lásku a důvěřovali si, protože jedině tak si mohou vybudovat další společný život a zachránit svou dceru, o níž Victor až dosud nevěděl, že vůbec existuje.

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen:  :mrgreen:

Druhý díl ze série Vévodovi muži a za sebe říkám, že pro mě docela zklamání. Samotný příběh, resp. námět a první půlka knihy se mi vcelku líbila, ale pak…

Anotace je výstižná, takže nad rámec lze dodat snad už jen to, že Victor i Isa se před lety stali obětí intrik Isiny sestry a jejího vychytralého manžela. Zatímco Victor byl podezřelý z krádeže královských klenotů a důkladně vyšetřován, Isa se sestrou a švagrem a s klenoty zmizeli.

Až nyní po letech se Victor, díky Vévodovým mužům, dostává na stopu své zmizelé manželky a v Edinburghu se s ní skutečně setkává. Isa se Victorovi zdá ještě hezčí než před lety a Victor Ise taky není nikterak lhostejný, zkrátka přitažlivost nemůžou mezi sebou popřít a ani se jí ubránit. Jen oba musí překonat nedůvěru mezi sebou a odhalit, co se skutečně stalo před 10 lety v Amsterdamu.

A aby neměli situaci až tak jednoduchou, zlotřilí příbuzní jsou Ise a Victorovi opět na stopě a pěkně zamíchají s jejich osudy, resp. se o to opět pokusí. Ještě že na pomoc přijedou Vévodovi muži.

No, jak jsem nastínila hned v úvodu, tentokrát mě kniha moc nenadchla, na počátek 19. století mi těch náhod, jak se dopátrat ztracené manželky, přišlo až moc. Deset let nic Victor o své ztracené manželce neví a pak najednou na základě jednoho dopisu chytne tucha, že ta podezřelá zlatokopka v Edinburghu by mohla být jeho ztracená manželka. Deset let Isu nemůžou najít ani její sestra a švagr a najednou, když ji najde Victor, tak do pár dnů přiklušou i oni. A pak ta ohromně „geniální“ a do detailu propracovaná léčka na zlotřilé příbuzné a ty dialogy k tomu, co a jak kdo musí udělat, říkat apod., prostě mi to přišlo překombinované a nereálné.

Bohužel ani opakované přečtení knihy mě tohoto pocitu nezbavilo. 🙁 Ale třeba budete jiného názoru. 😉

(zdroj anotace vč. obrázku www.baronet.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,00 (4 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 17.1.2016 v 16:07 a je zařazený do rubriky JEFFRIES Sabrina *Skotsko, Wales a Irsko. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. Můžete článek také sami OKOMENTOVAT, nebo využít trackback z vlastních stánek.

Komentář k článku “ULOUPENÁ LÁSKA”

  1. sisulisa podotýká:

    Hm, tak to som teda zvedavá, asi si ju zozeniem radsej ako ebook. Musím sa však priznať, že pri posledných knihách od SJ mám pocit akoby ich písala iná osoba. Chýba mi tam tá šťava, sú také suchopárne, že ich niekedy len tak tak dočítam. Ale to je môj názor. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*