SLEČNA NEBEZPEČNÁ

Suzanne ENOCH

v originále LADY ROGUE

vydal Baronet 2016

slecna-nebezpecna1815 Londýn, Anglie

Když Alexander Cale, hrabě z Evertonu, jednou v noci objeví na svém prahu promoklého vagabunda, který žádá o přístřeší, ani ve snu by ho nenapadlo, že ten drzý kluk je ve skutečnosti kouzelná – ale protivná – holka! Přestrojení půvabné Kit Brantleyové sice prokoukne v rekordním čase, ale pojme vůči ní podezření: není to zrádkyně, Napoleonova špionka? Skutečné důvody, proč se Kit ocitla v Londýně, jsou však úplně jiné – provádí takřka detektivní pátrání mezi britskou šlechtou… Ani jeden z nich nechce podlehnout kouzlu druhého, ale při eskapádách, jež spolu bezděčně podniknou, musí zkrátka přeskočit jiskra. A ve chvíli, kdy se ocitnou v nebezpečí života, je může zachránit už jedině láska…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Tak předně musím trochu poupravit, resp. upřesnit anotaci. U Alexandera se na prahu jeho domu sice jedné noci objeví Kit, ale v doprovodu svého otce, který žádá po hraběti splnění dluhu, který měl Kitin otec u Alexandrova otce. A tak požaduje, aby nový hrabě z Evertonu jeho „synovi“ poskytl na dva týdny přístřeší, aby „syna“ nenaverbovali do armády. Alexander sice není nadšen, ale pomocnou ruku podá a Kit u sebe ubytuje.

Hned druhý den ráno však zjistí, že Kit je Christine a že jí tedy žádné verbování do armády nehrozí…

A co se Kit týče, tak ta sice téměř detektivně pátrá, ale ne až tak z ušlechtilých důvodů, ale protože se v době napoleonských válek s otcem živí pašeráctvím zboží z Anglie do Francie a někdo z anglické šlechty jim poslední kontraband překazil. A Kit má vypátrat, kdo za tím stojí, což jí má umožnit právě pobyt u Alexe a možnost poznat tak jeho známé a získat potřebné informace.

K samotnému ději asi tolik, že Kit a Alex jsou neustále spolu, ale zpočátku je vztah mezi nimi, jak mezi kočkou a myší, o slovní přestřelky není nouze. Současně se Kit snaží proniknout mezi Alexovo známé a více či méně drze se jí to daří. V mužském převleku je k nepoznání a dokonce mladé slečny se začínají o toho pohledného hraběcího „bratrance“ zajímat. 🙂

Jak Kit postupně shromažďuje informace, je jí čím dál víc jasné, že ten, kdo stojí proti ní a jejímu otci, je ten, kdo je jí čím dál víc bližší…

Z děje vám prozradím už jen malinko, a to že se do všeho ještě zamotá vévoda z Furthu – bratr Kitina otce, jeden zlý francouzský pašerák a tak trochu na okraj ještě Alexova milenka.

Kniha se mi četla moc hezky, bavila jsem se nad tím, jak Kit v mužských šatech mohla využívat výhod mužského světa a jak kolikrát šlechtice (a zejména Alexe 🙂 ) pěkně převezla, jen poslední část knihy odehrávající se v Calais mi přišla trochu navíc, ale v konečném souhrnu mhouřím oko a doporučuju k přečtení. Rozhodně jedna z povedených knih od této autorky. 😉

PS A poslední mini poznámka k obálce knihy – Kit je blondýna a ne bruneta…

(zdroj anotace vč. obrázku www.baronet.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,29 (7 x)
Loading...

1 komentář u „SLEČNA NEBEZPEČNÁ

  1. Na Slečnu nebezpečnou jsem dost dlouho čekala, než se mi ji poštěstilo sehnat a možná pod vlivem toho těšení a taky skvělé recenze tady, jsem nebyla až tak absolutně nadšená, jak jsem čekala. No jo – ta lidská očekávání ((O:
    Ale ne, rozhodně dávám plné čtyři hvězdy. První dvě třetiny byly perfektní. Vtipné, energické, místy dojemné, prostě se zadíraly do srdce, přesně, jak to na historických romancích miluju, ale poslední třetina, byla už jaksi natažená. Omílalo se totéž příliš dokola. Kdyby s rozuzlením zůstali na britské půdě, docela by to stačilo. Souhlasím s Arlene, že výlet do Francie byl úplně zbytečný, přehnaný. Z hlavního hrdiny se stal absolutně poblázněný zamilovaný cvok. Totiž, to se samozřejmě od romance čeká, ale co je moc, to je moc.
    A taky mě trochu zlobilo to špionování a nedůvěra navzájem. Jo, já vím, těžká doba a tak dále, ale prostě nemám ráda, když si hrdinové nevěří.
    A krom toho, ta detektivní zápletka – no nevím. Nějak mi nepřišlo, že by to, kdo otci zabavil kontraband, nějak regulérně vypátrala. Pořád to byla směs dohadů a intuice, než faktů. Charakter hlavní hrdinky mě chvílemi bavil, dojímal a rozčiloval, hrdina mi byl celkem sympatický, ale na konci už to Susan s tím supermanstvím fakt přehnala.
    Pořád ale skvělá knížka, nad kterou se dá příjemně odpočívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..