Nicole C. VOSSELER

nicole-c-vosseler.jpgNicole C. Vosseler se narodila v roce 1972 a pochází z německého Villingen-Schwenningen. Vystudovala srovnávací literaturu a psychologii na univerzitě v Tübingenu a Kostnici. V Kostnici také Nicole v současnosti žije a pracuje.

Se svým románem Nebe nad Darjeelingem získala v roce 2007 v Kostnici cenu v kategorii literatura. Na kontě má Nicole k dnešku šest knih.

Webovky autorky nejdete zde.

U nás vyšlo:

Nebe nad Darjeelingem
Šafránový měsíc
Jižní vítr
Hvězdy nad Zanzibarem (vyjde v březnu 2011)


(zdroj anotace vč. obrázku http://www.nicole-vosseler.de/)

8 komentářů u „Nicole C. VOSSELER

  1. Dočetla jsem Hvězdy nad Zanzibarem a mám z něj rozpačitý pocit. Chtěla jsem si romanticky pohladit duši a nějak se mi to nepovedlo. Četla jsem od ní vše, kromě Jižního větru a nejvíc se mi líbilo Nebe nad Darjeelingem a asi to tak zůstane. Autorce se nedá upřít, že krásně popisuje život v cizí zemi a to se mi líbí.

  2. SPOILER: Nejedná se o něj v pravém slovasmyslu, ale nerada bych připravila někoho o překvapení…
    Tak mě Jižní vítr dost zklamal, ani ne tak jakým stylem byl napsán – N.C.Vosseler je skvělá vypravěčka, ani snad dějem, ikdyž některé, téměř historické pasáže jsem přeskakovala, ale spíš příběhem, který je dost depresivní. Chtěla jsem pohladit duši a místo toho jsem si pobrečela…

  3. omlouvám se již za dvojitou chybu – správný název nové knihy je název JIŽNÍ VÍTR!!!

  4. Nový román od této autorky Jitřní vítr mě docela zklamal, konec se mi moc nelíbil – představovala bych si ho o dost veselejší, Nebe nad Darjeelingem a Šafránový měsíc byly oproti tomu nádherné romány, doufám, že její nová kniha HVĚZDY NAD ZANZIBAREM, která vyjde v březnu roku 2011, bude o mnoho lepší. Jinak bych ale chtěla moc pochválit nakladatelství, hrozně se mi totiž líbí obálky této autorky.

  5. Zrovna čtu od této autorky Jižní vítr a vypadá to slibně…doufám, že mě nezklame. Její knihy mám moc ráda!

  6. Tahle autorka je úžasná, její romány mají ohromný spád a příběh se odehrává vždy v nějaké zajímavé cizokrajné zemi! Všem vřele doporučuji! Přečetla jsem od ní oba romány, které u nás byly vydány a oba se mi moc líbily. Tento měsíc vyjde její novinka JITŘNÍ VÍTR, už se nemůžu dočkat.-)

  7. Tak čtu od této autorky Šafránový měsíc a zatím se mi to moc líbí, dokonce víc než Nebe nad Darjeelingem. Tato autorka umí krásně popisovat neznámá, orientální místa. Je to lahůdka:)

  8. Tak jsem si dneska koupila knížku Nebe nad Darjeelingem a docela jsem na ní zvědavá – vypadá docela dobře…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..