Nicole C. VOSSELER

nicole-c-vosseler.jpgNicole C. Vosseler se narodila v roce 1972 a pochází z německého Villingen-Schwenningen. Vystudovala srovnávací literaturu a psychologii na univerzitě v Tübingenu a Kostnici. V Kostnici také Nicole v současnosti žije a pracuje.

Se svým románem Nebe nad Darjeelingem získala v roce 2007 v Kostnici cenu v kategorii literatura. Na kontě má Nicole k dnešku šest knih.

Webovky autorky nejdete zde.

U nás vyšlo:

Nebe nad Darjeelingem
Šafránový měsíc
Jižní vítr
Hvězdy nad Zanzibarem (vyjde v březnu 2011)


(zdroj anotace vč. obrázku http://www.nicole-vosseler.de/)

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 3.12.2009 v 23:40 a je zařazený do rubriky VOSSELER Nicole C. *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Nicole C. VOSSELER”

 1. alyx27 podotýká:

  Dočetla jsem Hvězdy nad Zanzibarem a mám z něj rozpačitý pocit. Chtěla jsem si romanticky pohladit duši a nějak se mi to nepovedlo. Četla jsem od ní vše, kromě Jižního větru a nejvíc se mi líbilo Nebe nad Darjeelingem a asi to tak zůstane. Autorce se nedá upřít, že krásně popisuje život v cizí zemi a to se mi líbí.

 2. Maggie podotýká:

  SPOILER: Nejedná se o něj v pravém slovasmyslu, ale nerada bych připravila někoho o překvapení…
  Tak mě Jižní vítr dost zklamal, ani ne tak jakým stylem byl napsán – N.C.Vosseler je skvělá vypravěčka, ani snad dějem, ikdyž některé, téměř historické pasáže jsem přeskakovala, ale spíš příběhem, který je dost depresivní. Chtěla jsem pohladit duši a místo toho jsem si pobrečela…

 3. Summer podotýká:

  omlouvám se již za dvojitou chybu – správný název nové knihy je název JIŽNÍ VÍTR!!!

 4. Summer podotýká:

  Nový román od této autorky Jitřní vítr mě docela zklamal, konec se mi moc nelíbil – představovala bych si ho o dost veselejší, Nebe nad Darjeelingem a Šafránový měsíc byly oproti tomu nádherné romány, doufám, že její nová kniha HVĚZDY NAD ZANZIBAREM, která vyjde v březnu roku 2011, bude o mnoho lepší. Jinak bych ale chtěla moc pochválit nakladatelství, hrozně se mi totiž líbí obálky této autorky.

 5. Maggie podotýká:

  Zrovna čtu od této autorky Jižní vítr a vypadá to slibně…doufám, že mě nezklame. Její knihy mám moc ráda!

 6. Summer podotýká:

  Tahle autorka je úžasná, její romány mají ohromný spád a příběh se odehrává vždy v nějaké zajímavé cizokrajné zemi! Všem vřele doporučuji! Přečetla jsem od ní oba romány, které u nás byly vydány a oba se mi moc líbily. Tento měsíc vyjde její novinka JITŘNÍ VÍTR, už se nemůžu dočkat.-)

 7. Maggie podotýká:

  Tak čtu od této autorky Šafránový měsíc a zatím se mi to moc líbí, dokonce víc než Nebe nad Darjeelingem. Tato autorka umí krásně popisovat neznámá, orientální místa. Je to lahůdka:)

 8. Zuzka podotýká:

  Tak jsem si dneska koupila knížku Nebe nad Darjeelingem a docela jsem na ní zvědavá – vypadá docela dobře…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*