KNIHA SKANDÁLŮ

Julia LONDONová

v originále  THE BOOK OF SCANDAL

vydaly Levné knihy, a.s. 2009

kniha-skandalu.jpgpočátek 19. století, Anglie

Princezna z Walesu sepsala šokující odhalení o ostudném chování Prince Regenta a mnoha jeho přátel. Chce vydat Knihu, která by ohromila celý Londýn…

Nathan Grey, hrabě z Lindsey, je nechvalně proslulý jako prostopášník z Lindsey. Hýří, hraje karty a nevyhýbá se ženám. Když však uslyší varování, že jeho odloučená manželka Evelyn, žijící v Londýně, může poškodit jméno jeho rodu tím, že se ocitne v publikaci Kniha Skandálů, nemá jinou možnost, než se vypravit do hlavního města a odvézt ji tam, kam patří – domů na hrabství Eastchurch. Chce tak ochránit ji i sebe před žalobou z vlastizrady.

Evelyn nedobrovolně následuje svého manžela domů, kde na ni čeká spousta neblahých vzpomínek. Zdaleka už ale není tou nedospělou dívkou, jako když se mladičká vdávala. Nedobrovolný návrat se brzy změní v souboj dvou osobností, který odhalí křehkost jejich vztahu i dávno zapomenutou vášeň. Dříve než bude pozdě, musí Nathan svou ženu přesvědčit, že jejich manželství neznamená jen spojení dvou rodových majetků a titulů, ale i vroucí lásku, která potrvá navěky.

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak konečně se mi do rukou zase dostala klasická romantika a dobrá k tomu. 🙂

Před třemi lety Evelyn odjela z Eastchurch do Londýna, protože její manželství postihla tragédie – Robbie, malý syn Evelyn a Nathana, zemřel. Evelyn a Nathan se v důsledku této tragédie navzájem odcizili, což vyvrcholilo právě Evelyniným odjezdem do Londýna.

Jenže teď se v kruzích okolo prince Jiřího začínají dít nepěkné věci a mj. hrozí, že se na veřejnost dostanou intimní detaily ze života prince a lidí kolem něj. A tak když se Nathan dozví, že Evelyn by se v Knize Skandálů mohla taky objevit, vypraví se za ní do Londýna a Evelyn si, i přes její protesty, odveze.

Po cestě je ale přepadnou lupiči a ani po návratu na Eastchurch podivné náhody a nehody neustávají… Do toho se Nathan a Evelyn musejí vypořádat se svou minulostí a pokusit se začít znovu. Chvilku jim to sice trvá, než si dokážou otevřeně spolu promluvit, vyjasnit si stará nedorozumění a uvědomit si, že jejich vztah má ještě šanci na záchranu.

Takže kromě problémů, které musí Evelyn a Nathan řešit ve svém vztahu, potřebují zjistit, kdo je ten neznámý útočník, co je ohrožuje, a o co mu jde…

Knížka se četla příjemně, Nathan mi byl sympatičtější než Evelyn, ale příjemné zpestření byl i majordomus Benton. V knížce je vše, co k romantice patří, takže neváhejte a klidně se do čtení pusťte. 😉

Jinak knížka je první ze série Skandály, snad u nás Levné knihy vydají i díly další…

(zdroj anotace Levné knihy, a.s., zdroj obrázku www.levneknihy.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,26 (38 x)
Loading...

Koupit knihu

3 komentáře u „KNIHA SKANDÁLŮ

  1. Dočetla jsem další knihu z této série, Kurtizánin skandál. A je také velmi povedená. Ze začátku si člověk říká tak sakra, kdy už se to zlomí, ale to čekání se vyplatí. Ještě aby vyšel i Lambournův příběh, protože v tomto dílu je už zasnoubený.

  2. Po krátkém váhání jsem si nakonec v LK koupila i tuto knížku. Nejvíce mě, asi zaujalo celkem dobré hodnocení a potom i obálka, která také není nejhorší. Malé plus dávám za výběr jména Nathan. Nejzajímavější části příběhu: Určitě skandál – Tajemný vrah. Knížce dávám čtyři hvězdičky, protože mě příliš neupoutal začátek příběhu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..