JESTŘÁB A HOLUBICE

Virginia HENLEY

V originále THE HAWK AND THE DOVE

vydalo Baronet 1999

henley-jestrab-a-holubice.jpgAnotace :                  Anglie 1586

Hlavní hrdinkou románu Jestřáb a holubice je mladá Sára Wildeová. Dívka žije v domě svého despotického otčíma vedle svých mladších, již provdaných nevlastních sester. Netuší, že všichni nápadníci se nejdříve ucházeli o ni, neboť jim učarovala její nevšední krása. Otčím ji však drží v ústraní, aby zdeptal její výbušnou povahu. Jednoho dne ji požádá lord Devenport, nejbohatší a nejmocnější šlechtic v kraji, aby mu prodala část půdy, kterou zdědila po svém otci. Sára odmítne, ale protože Shane Devenport pozemky nutně potřebuje, nabídne jí výměnou za ně sňatek. Sára souhlasí, udělala by skoro všechno na světě, jen aby se dostala z domova, který se jí stal doslova vězením. Je však hluboce uražena, když se její ženich nechá při svatebním obřadu zastoupit a sám odjede ke dvoru, kde se těší přízni královny Alžběty. Novomanželka má podle jeho příkazu žít sama na vzdáleném panství. Sáru však takové jednání pobouří natolik, že se rozhodne lordu Devenportovi pomstít. Využije přímluvy své tety a stane se jednou z královniných dvorních dam. Lorda Devenporta nenechá exotická krása nově příchozí chladným…

Hodnocení     :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sára – jinak rodinou zvaná Sabre , má celkem 4 nevlastní sestry. Dvě starší, provdané, a dvě mladší, dcery současného otčíma. Mírně fanatický reverend Bishop opravdu vládne rodině tvrdě, ale kupodivu Sára je jediná, kdo s tím má problémy. Je totiž nejen divoká, ale taky ráda provokuje. A za to je tvrdě trestána, k potěše svých sester. Jako jediná nemá po otci žádné věno, a naděje na únik z domu je mizivá. Když se tedy naskytne šance vdát se za lorda Devonporta – i když ví, že jen kvůli pozemkům- má pocit, že se jí právě splnil životní sen. Ovšem její nastávající ji brzy shodí z oblak zpět na zem. Nejenže se neobtěžuje dostavit na obřad, ale svou choť ihned odesílá na jakési vzdálené opuštěné sídlo, kde ji hodlá nechat zřejmě napořád. A to si Sára rozhodně nenechá líbit.

Shane Hawkhurst, novopečený lord Devenport i manžel, si s nechtěnou partnerkou nedělá žádnou hlavu. Dostal, co potřeboval (tedy pozemky v Irsku), jeho chudá venkovská manželka dostala vlastní panství a peníze, takže všichni můžou být spokojeni. A Shane se může věnovat královně, ale hlavně svým vlastním záležitostem. Všechno mu tak pěkně vycházelo – než spatřil neznámou rusovlasou krásku – a úplně nahou. Od té chvíle mu začal vyvstávat jeden problém za druhým…

Přiznávám dobrovolně, že tahle kniha se mi moc nelíbila. Ne že by byla nudná, ale nesedělo mi silně zhýralé prostředí královského dvora, ani výbušná a vzteklá povaha hrdinky. Královna Alžběta tu je vylíčena jako pořádná marnotratná mrcha s naprostým nedostatkem soudnosti – aspoň co se týče vojenské situace Anglie. A Sabre – jako jedna z dvorních dam, si zase dovoluje takové drzosti a provokace, že dle mého, by ji královna vmžiku nechala minimálně zavřít do Toweru. No jo, musím si připomenout, že to není historický fakt, ale milostný román.
V každém případě, milovníci hambatějších scén si opravdu přijdou na své. Vášněmi a sexem je kniha doslova protkána. A i když Shane by za odložení manželky zasloužil pořádnou koupel, Sabre mu vše vrátila i s úroky. No a po nějakém tom dobrodružství a hádkách ti dva nakonec stejně skončili tam, kde začali – v řádném manželství…

Zdroj anotace a obrázku : Baronet
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,77 (31 x)
Loading...
O autorovi: jahu (216 článků)


Článek napsala jahu dne 27.3.2010 v 19:56 a je zařazený do rubriky HENLEY Virginia *Anglie 17.stol.. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “JESTŘÁB A HOLUBICE”

 1. luci33 podotýká:

  Líbil se mio, že hrdinka neseděla jako puťka v koutě a ačkoli historicky nic moc, moc mě bavilo, jak manžela utáhla na vařené nudli.

 2. Puspiik podotýká:

  Tuhle knížku jsem četla jako první z ČK. Takže na ní mám hezké vzpomínky a líbila se mi 🙂

 3. Peťule podotýká:

  Tuhle knihu jsem včera dočetla a musím říct že mi nesedla. Hlavní hrdinka byla chamtivá mrcha s vrtochy nad kterými mi rozum zůstaval stát. Hlavní hrdina mi seděl trochu víc ale i tak to byla hrůza. dávám dvě hvězdičky.

 4. Dita podotýká:

  Já tuhle knihu kdysi četla, ale brzy jsem ji odložila, jelikož mi opravdu nesedla. Jak psala Jahu je opravdu dosti nerealistická a hlavně mi vadil hlavní hrdina a hlavní hrdinka, a to je u rpmance docela podstatný problém.

  Nedávno jsem se při pročítání recenzí na RČK pozastavila nad tím, jak velmi často jsou hrdinové ochotni vzdát se snad všeho kvůli kusu půdy, resp. mě spíš zaráží, že ty pozemky většinou potřebují strašně přestrašně rychle (čti: včera bylo pozdě) a většinou z nějakým naprosto zcestných důvodů, které mě většinou nakonec nepřijdou vůbec tak strašně prioritní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*