Alexandra IVY

alexandra-ivy-2017Alexandra Ivy je pseudonym americké autorky Deborah Raleigh. U nás vychází její paranormální romance, jež píše právě pod svým pseudonymem, ale ve světě je známá rovněž jako autorka historických romancí publikovaných pod svým pravým jménem.

Alexandra Ivy si nevzpomíná, kdy zcela propadla knížkám, zřejmě ještě jako úplně malá holčička, když jí její maminka četla dětské knížky od Dr. Seusse. Kouzlo knihoven objevila také velmi záhy a během let se jejími oblíbenými autory stali mj. Victoria Holt, Jane Austen, Agatha Christie nebo J.R.R.Tolkien.

Od mládí jí tak zůstala vášeň ke čtení téměř všeho, co se jí dostane pod ruku a také tato její záliba se stala inspirací a zdrojem pro její vlastní, ať již historickou či paranormální tvorbu.

Jak sama na sebe prozradila, kromě čtení jsou jejími velkými láskami a oporami její manžel David a jejich dva synové Chance a Alexander. Společně žijí v severovýchodní části Missouri.

Alexandra vystudovala LaPlata High School a následně získala bakalářský titul na Trumanově univerzitě v oboru řečová komunikace. Pokud zrovna nepíše další knihu, tak ráda cestuje, zejména napříč Anglií a Evropou, anebo navštěvuje se svými syny kurzy golfu.

Pro úplnost a lepší přehled, co všechno Alexandra napsala, uvádím odkaz na její dvoje webovky – jedny pod jménem Alexandra Ivy a druhé pod jménem Deborah Raleigh.

A tady odkaz na přehled, které všechny knihy a v jakém pořadí tvoří sérii Strážců věčnosti.

U nás zatím vycházejí jen její paranormální romance, ale ty (dle mého) stojí za přečtení. 😉

Série Strážci věčnosti:

Série Nesmrtelní darebové

  • Upír, můj pán

(zdroj bia volně http://alexandraivy.com,
http://freshfiction.com/author.php?id=14658,
zdroj obrázku http://www.goodreads.com/author/show/40881.Alexandra_Ivy)

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 26.10.2010 v 23:23 a je zařazený do rubriky IVY Alexandra *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Alexandra IVY”

  1. admin (Renka) podotýká:

    Jojo, je to tak, článek nebyl nějakou dobu aktualizován

  2. Victoria podotýká:

    Ahoj, prosím tě, nechybí ti náhodou v tom seznamu knihy?? „Strach z temnoty“ a „Spolu v temnotě“??

  3. Patricie podotýká:

    Ahoj. Nebyl by prosím životopis Alexandry Ivyové?? 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*