KRÁTKÝ DRUHÝ ŽIVOT BREE TANNEROVÉ

Stephenie MEYERová

v originále THE SHORT SECOND LIFE OF BREE TANNER

vydal Egmont 2010

kratky-druhy-zivot-btNovela k románu Zatmění

V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romantiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení.

Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš.

Bree získává mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?

Hodnocení  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Stephenie dokázala, že i z nenápadné vedlejší postavy dokáže vykřesat zajímavou hlavní hrdinku. Díky Bree se podíváte do světa novorozených upírů a trochu procitnete z té romantické představy upírského života. Bree žije se skupinou dalších novorozených, které stvořil Riley – upír, kterého zase stvořila Victoria – úhlavní nepřítel Belly a Edwarda.

Riley „své“ novorozené shromažďuje na jednom místě, řekl jim jen zkreslená pravidla upírského života (ale především jim zatajil pravý důvod toho, proč byli stvořeni, tj. že jsou jen figurky ve Victoriině velké hře – jejíž přesná pravidla však nezná ani sám Riley…), a tak novorození se po nocích vypravují na krvelačné výpravy do Seattlu. Někteří z novorozených se chovají nenápadně, ale jiní jsou hnaní touhou po krvi tak moc, že jim nezáleží na zahlazení stop po své přítomnosti ve světě lidí.

Bree se na jedné takové výpravě za „potravou“ sblíží s Diegem a stanou se z nich dobří kamarádi (možná i krapánek víc 😉 ), kteří shodou náhod objeví to, že upírům, navzdory tomu, co jim vtloukal do hlavy Riley, denní světlo neublíží. Bree, kterou upírský život naučil nikomu nevěřit, si chce nechat tajemství pro sebe, ale Diego, který důvěřuje Rileymu a považuje ho za svého kamaráda, se mu chce při vhodné příležitosti svěřit.

A pak se shodou náhod Diego a Bree stanou svědky setkání Rileyho s Victorií a taky setkání těch dvou s Volturiovými. A vzápětí se věci dají do pohybu… Nastal čas na výcvik armády novorozených a na přípravu k rozhodujícímu útoku proti Belle a Cullenovým, během níž Bree poznává pravdu o Rileym a o tom, jak její osud byl zpečetěn již tím, že byla stvořena…

Rozhodně můžu říct, že Bree, Diego a Fred (další novorozený upír, který má jako jeden z mála výjimečné schopnosti) byli zajímavé postavy, jen škoda, že naději na přežití měl a dostal jen jeden z nich. 🙁

Netvrdím, že bych se bez příběhu Bree neobešla, ale dávám autorce plus, že se jí podařilo napsat zajímavý příběh, který milovníky Twilight série potěší a ostatní snad neurazí.

(zdroj anotace vč. obrázku www.egmont.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,44 (32 x)

Loading...

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 17.11.2010 v 23:37 a je zařazený do rubriky MEYER Stephenie *Upíři a další havěť. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “KRÁTKÝ DRUHÝ ŽIVOT BREE TANNEROVÉ”

  1. lena podotýká:

    mě se tato kniha moc líbila, bavila mě a nenudila jsem se nikdy 🙂

  2. Tcica podotýká:

    Hmm… mám na to stejný názor. Já se u toho i nudila, i když někomu se to líbit může…

  3. Sirael podotýká:

    Poměr cena/obsah vůbec nesedí. Tady je hodně vidět, že se tahle velmi krátká novela svezla na značce Stmívání. Příběh mě bohužel neuchvátil, Stephanie má na víc. Celkem lituju, že jsem jí kupovala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*