NĚŽNÝ VÁLEČNÍK

Johanna LINDSEY

V originále HEART OF A WARRIOR

vydalo Euromedia Group – Ikar 2004

lindsey-nezny_valecnikAnotace:

Brittany Callaghanová neměla do svých osmadvaceti let velké štěstí na muže, hlavně kvůli své mimořádné výšce, přestože její spolubydlící se jí neustále snaží najít vhodného partnera. Není tedy divu, že Brittany naprosto okouzlí přes dva metry vysoký mladý muž s plavou hřívou, zlatavou pletí a vypracovanými svaly. Netuší však, že se zamilovala do mimozemšťana pocházejícího z planety vzdálené od Země několik světelných let. Považuje ho pouze za cizince a později za účastníka jakéhosi nesmyslného projektu. Jak může dopadnout setkání dvou lidí naprosto rozdílných kultur? Najde Brittany trvalou lásku, jaká pro ni na Zemi nebyla?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen:    a kousek

Přiznám se, že po této knize jsem sáhla pouze proto, že mám tuto autorku v oblibě. A také proto, že jsem si ve spěchu neprohlédla pořádně obálku, která mě později docela zarazila.

Začátek knihy byl zdlouhavý, donekonečna se tu probírá Brittanina výška, která je naprosto nepřekonatelným problémem pro navázání vztahu s mužem. O kousek dál plynule přeskočíme na vesmírnou loď národa Sha-Ka’ani, kde se to hemží přerostlými válečníky, dokonalou technikou a všudypřítomným počítačem jménem Martha. Ta mimochodem drží celý příběh v pohybu a bez něj by se hlavní hrdina Dalden nikam daleko nedostal. A to doslova.

Dalden se ocitá na Zemi proto, aby zde našel ukradené, velmi nebezpečné vynálezy a především jejich zloděje – krále Jorrana. Brittany mu v jeho úkolu ochotně pomáhá a jejich úsilí je asi v polovině knihy odměněno. Jak už to tak bývá, společně odvedená práce vede nevyhnutelně k sblížení, a tak se Brittany po skončení akce ocitá na vesmírné lodi jako Daldenova vyvolená.

Zdá se, že teď již bude všechno v pořádku a kniha skončí happyendem, ale ouha. Kulturní rozdíly jsou příliš velké a Brittany si nedokáže připustit, že to, co prožívá, je reálné. Pochybuje téměř až do konce knihy, což dělá z posledních osmdesáti stran velice nudnou záležitost.

Hlavní hrdinové, Dalden a Brittany, mi dvakrát sympatičtí bohužel nebyli. Dalden chvílemi působí dojmem prosťáčka, který rozumu moc nepobral. Romantiky jsem se také dočkala pouze poskrovnu – nejvíce slov v knize pronese počítač Martha – z toho si můžete udělat poměrně přesnou představu. Dvě hvězdy a kousek jsou, myslím, naprosto odpovídající.

Zdroj anotace a obrázku:www.knizniweb.cz

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 2,75 (36 x)

Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..