Charlaine HARRIS

charlaine-harrisCharlaine Harris, americká autorka bestsellerů, se narodila 25. 11. 1951 a dětství prožila v oblasti delty řeky Mississippi. Literární tvorbě se věnuje více než dvacet let, začínala s psaním básní a her a až poté se vrhla na psaní vlastních knih – zpočátku se jednalo o samostatné mysteriozní příběhy.

V polovině 90. let 20. století začala psát svou první detektivní sérii o Lily Bardové z městečka Shakespeare, kde dochází k záhadným úmrtím, která se snaží rozluštit právě Lily. U nás už v roce 2005 vyšla jedna kniha série pod názvem Vražda v Shakespearu.

Po dopsání příběhů o Lily Charlaine stvořila sérii o servírce s telepatickými schopnostmi – Sookie Stackhousové. Knihy této série, kde o upíry není nouze, vychází i u nás. Díky Sookie Charlaine prorazila téměř do celého světa a dokonce na motivy knižní série vznikl i televizní seriál.

Co se týče autorčina osobního života, tak Charlaine je vdaná a má tři děti. S rodinou žije v Magnolii, Arkansasu.

Pro úplnost uvádím odkaz na její webovky, kde můžete sami o autorce a její tvorbě zjistit víc.

U nás vyšlo:

Série True Blood (Pravá krev):

 1. Mrtví do soumraku
 2. Upíři v Dallasu
 3. Klub mrtvých
 4. Mrtví pro svět
 5. Dočista mrtví
 6. Bezpochyby mrtví
 7. Všichni mrtví
 8. Hůř než mrtví
 9. Mrtví odcházejí
 10. Mrtví v rodině
 11. Smrtelná odplata
 12. Mrtvý bod
 13. Dead Ever After (vyjde 2013 anglicky)
 • + povídková kniha Dotek mrtvých
série Harper Connelly
 1. Šepoty ze záhrobí
 2. Pasti ze záhrobí
 3. Mráz ze záhrobí
 4. Tajemství ze záhrobí

 

(zdroj bia volně: http://en.wikipedia.org/wiki/Charlaine_Harris, zdroj obrázku: http://www.fantasticfiction.co.uk/h/charlaine-harris/)

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 8.12.2010 v 23:14 a je zařazený do rubriky HARRIS Charlaine *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Charlaine HARRIS”

 1. renka podotýká:

  Co se týká seriálového zpracování, tak od čtvrté „sezónyů, jak to amíci nazývají a čtvrté knihy Mrtví pro svět – se obě verze Sookiiných příběhů natolik rozcházejí, že už je nelze srovnávat. Prostě každý příběh je jiný.

  Seriálové zpracování poměrně pružně reaguje na přání a očekávání diváků, takže příběh se vydává už do úplně jiných kolejí. Takže pokud se vám nechce číst, máte smůlu, na tv obrazovce si příběh „nepřečtete“. Tam vás čeká něco jiného.

  Naopak Charline Harris má velmi jasnou a pevnou představu o tom, kdo Sookie je, a co ji potká. Od svých fanoušků si do psaní „kecat nenechá“. V jednom interview dala slyšet, že nechápe někdy i rozzlobené reakce čtenářů , že v některé knize postavu Erica napsala špatně (ne všechno, co Eric udělá, se čtenářům líbí), když tu postavu naspala ona a je tudíž její.

 2. lucka podotýká:

  docitala som mrtvy bod – ten koniec bol pre mna teda poriadnym prekvapenim. zeby autorka naznacila, ako chce pribeh sookie ukoncit? to som necakala… 🙂

 3. lucka podotýká:

  tuto seriu milujem aj ja! mam vsak pocit, akoby sa to v poslednych dieloch zacalo autorke trosku zamotavat a nesedia jej aj nejake drobnosti k prvym dielom – mozno aj preto sa rozhodla seriu ukoncit a zial, cakaju nas uz len dva diely – tento rok jeden a posledny buduci rok 🙁 som zvedava, ako to so sookie skonci…

 4. Jana podotýká:

  Sérii Pravá krev od Harris prostě miluji. Naprosto neobjektivně přiznávám, že čím častěji se v dané knize objevoval Eric, tím více se mi líbila 😀 takže z knih Mrtví pro svět, Mrtví odcházejí a Mrtví v rodině jsem byla jak u vytržení 😉 Nicméně objektivně musím uznat, že v pozdějších dílech se vyskytuje tolik postav, že jsem se v nich začala docela ztrácet a občas jsem se musela i o pár stránek vrátit, abych si vzpomněla o koho že se to vlastně jedná.
  Ze seriálu jsem viděla první tři série a musím přiznat, že se mi celkem líbily, i když s knihami má seriál pramálo společného 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*