TEMNÁ VÁŠEŇ

3. část série Border - A. Lamb

Arnette LAMB

V originále CHIEFTAIN,

vydalo KMa Levné knihy 2005.

Lamb: Temná vášeňAnotace (KMa Levné knihy):

Rok 1301.

Po smrti Edwarda I., známého pod přezdívkou Kladivo na Skoty, se po sedmi letech strávených v londýnském před Drummondem MacQueenem, náčelníkem z Vysočiny, konečně otevřely dveře na svobodu. Jeho první kroky směřují na panství Fairhope, kde žije jeho nevěrná žena spolu s Drummondovým synem. Hned při prvním setkání je však překvapen. Clara ho nepoznává. Drummond se usadí na Fairhope, kde zaujme právoplatné místo pána tvrze. Něco zde však není v pořádku. Co skrývají kamenné zdi hradu? Co se před ním snaží Clara utajit? Odhalí Drummond tajemství své ženy a tvrze Fairhope?

To se dozvíte na stránkách tohoto romantického příběhu, který autorka líčí s bravurní dovedností zkušené a oblíbené spisovatelky historických románů.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jsem moc ráda, že Levné knihy vydaly (a snad vydají i další, ne?) další knížku Arnette Lamb, když nakladatelství Ben Nevis už nějak nevydává. Tahle autorka už bohužel zemřela, tak doufám, že se k nám dostanou všechny její knihy, protože mě okouzlily. Je to hezký příběh o dvou sestrách a jednom muži. Čtěte.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,59 (64 x)

Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala Renka dne 10.8.2006 v 23:29 a je zařazený do rubriky LAMB Arnette *Skotsko, Wales a Irsko. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “TEMNÁ VÁŠEŇ”

 1. Zuzka podotýká:

  Tato knížka mě od začátku velice zaujala, protože mě zajímalo, proč Clara Drummonda vlastně nepoznává. Já osobně bych, ale v této době žít nechtěla, i když mám Skotsko moc ráda – nechtěla bych být v patnácti letech vdanou ženou a ještě k tomu matkou. Škoda, že tento příběh nenavazuje na předchozí díly této série…

  Knížce dávám čtyři hvězdičky a už, teď se těším na závěrečný díl…

 2. gellerka podotýká:

  Já jsem zatím od A.L. četla jen Guvernantku a toto, tak jsem ráda, že jsem (podle toho co tak čtu) trefila zrovna ty oblíbenější. Obě dvě se mi moc líbily.
  Co se týče těch výčitek Drummonda, tak myslím, že je to přesně tak, jak píšeš. Prostě v tehdejší době si chlap mohl dovolit cokoliv a ženská nic.

 3. Maki podotýká:

  Tahle knížka se mi spolu s Guvernantkou líbila zatím nejvíc z knížek co jsem četla od A.L. Taky se mi nějak nezda že by holka v 4-5měsíci těhotenství měla spát s budoucím králem Anglie a navíc je to její nevlastní bratr což je tak trochu zvrhlé. A stejně král si to mohl ušetřit když je na kluky!!! A ještě poslední maličkost, nelíbí se mi jak Drummond pořád předhazuje Klářinu nevěru, když jí on sam zahýbal a ještě měl s jednou dítě…tak nějak nechápu o co mu šlo, to jako že chlapi mají právo na milenky a ženy nic ???

 4. Otmarek podotýká:

  U mě je to za 5*. Z toho, co jsem od AL četla, se mi tahle líbila spolu s Guvernantkou nejvíc. Obě dvě jsem neodložila, dokud jsem je nedočetla :o)

 5. karolina podotýká:

  Jen se mi nezdálo (možná jsem to špatně pochopila) – Clara měla být manželovi nevěrná když už byla v nějakém 4-5tém měsíci těhotenství – to to nikdo z manželovy rodiny nezaznamenal?-že ji všichni podezírali, že dítě není jejího manžela. A druhá věc – každého by u milující manželky napadlo, že nevěra měla přinést „něco za něco“, tak proč ji všichni tak odepsali (zdálo se mi, že ani na závěr nebyla její nevěra pojímána jako oběť, ale jako zrada, ale stalo se stalo, a jede se dál „s čistým štítem“..ehm manželkou). Ale 4 * jsou OK.

 6. Hana podotýká:

  Mě se to zase líbilo víc než Guvernantka, hlavně to jak přesvědčivě hraje Johanna sestru a jak dlouho ji to Drumonnd baští…

 7. vita podotýká:

  Mě se tedy více líbila Guvernantka. Příběh pěkný, dobře se to četlo, ale chyběl mi tam větší náboj (ale ne v akčním slova smyslu, zrovna moc mi nesedí příběhy, kdy hlavní hrdina neustále musí zachraňovat svoji milou ze spárů zla). Dala jsem čtyři hvězdičky.

 8. Senza_Jenka podotýká:

  Velmi dobrá kniha, líbila se mi víc, než Guvernantka.

 9. arlene podotýká:

  Moc pěkný příběh, kde hlavní roli hrají dvojčata. Připomnělo mi to knížku od R.Becnel – Prokletou nevěstu, kde k výměně dvojčat dojde taky, i když za jiných okolností;-) Ale příběh od A.Lamb byl takový jemnější a mně milejší (o fous;-)).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*