FALEŠNÉ ZÁSNUBY

6. část série Mallorenovi - J. Beverley

Jo BEVERLEY

V originále WINTER FIRE,

vydalo Domino 2006.

Jo Beverly: Falešné zásnuby

Anotace (www.dominoknihy.cz):

Rok 1763.

Genova Smithová je sice prostého původu, ale díky svému důvtipu se stala společnicí dvou vysoce postavených dam. Doprovází je i na sídlo markýze z Rothgaru, kde hodlají strávit vánoční svátky v urozené společnosti. Cestou se potkávají s markýzem z Ashartu, mužem, jenž vstupuje do snů mnoha dam. Genova by si na něj neodvážila ani pomyslet, ale dílem náhody je spatřena v markýzově objetí. Její pracně získané postavení ve společnosti se otřese v základech…

Ashart se jako prvý gentleman rozhodne hájit Genovinu čest, a tak ji prohlásí za svou snoubenku. Předstírané city však záhy začnou přerůstat v něco docela jiného a Ashart se ocitá před nesnadnou volbou – má jít za hlasem svého srdce, jež v Genově poznalo osudovou ženu jeho života, anebo poslechnout rozum, který mu velí oženit se s bohatou nevěstou a vyřešit tak nedobrou finanční situaci své rodiny?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jasně, že oželí dědičku. Ale je to o fous. Knížka je součástí celé série, takže s tou oželenou se setkáme v knížce Nevhodný nápadník. Knížky Jo Beverly je asi nejlepší číst všechny najednou, bez nějakého delšího časového odstupu, protože jedna navazuje na druhou. Jinak v tom chumlu lidí má člověk trochu zmatek.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,30 (27 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala Renka dne 5.10.2006 v 11:54 a je zařazený do rubriky BEVERLEY Jo *Anglie 18. století. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “FALEŠNÉ ZÁSNUBY”

 1. karolina2 podotýká:

  To bylo tááák krááásné. Romantika až na půdu. Nevím, jestli to bylo mým rozpoložením nebo dvojdeckou červeného vína, ale já jsem nadšená. Ačkoli to není můj oblíbený formát (mám raději svižné konverzační romány typu Austenová, Quinnová), tady mi to sedlo a měla jsem i krásné sny :-). Pět hvězdiček.
  Oblíbená scéna: koulovačka vánočním občerstvením.

 2. renka podotýká:

  no… Hodně se to děje v Rothgarově sídle, takže přiměřeně…

 3. vita podotýká:

  No moc ne, ale oba dva hrdinové míří na Vánoce k nim. Je jich tam víc než v následujícím díle.

 4. Dita podotýká:

  Jak moc se tady objevují Mallorenové? díky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*