PRINCOVA MILENKA

Sabrina JEFFRIES

V originále TO PLEASURE A PRINCE,

vydalo Domino 2006.

Jeffries: Princova milenka

Anontace (www.dominoknihy.cz):

Rok 1814.

Krásná Regina Tremaineová už odmítla tolik nápadníků, že se jí ve společnosti začalo říkat dáma bez slitování. Nedělá to však z vrtošivosti, ale proto, že v hloubi duše skrývá temné tajemství.

Sama je sice rozhodnuta zůstat nezadaná, ale o to více přeje milostné štěstí svému bratrovi, který se uchází o půvabnou Louisu Northovou. Ani Louisa nezůstává lhostejná, ale proti rozkvétající lásce se ostře postaví její bratr, neblaze proslulý vikomt Drak, nevlastní bratr následníka trůnu.

Říká se o něm, že na svém sídle vězní ženy, které mu odmítají být po vůli. Mezi londýnskou smetánkou má nejhorší pověst, ale Regina potlačí strach a vydá se za ním. Chce se u obávaného vikomta přimluvit, aby nestál v cestě jejímu bratru, avšak dočká se povýtce urážlivé odpovědi: ano, Louisa se může scházet se svým vyvoleným, ovšem za předpokladu, že se Regina nebude bránit občasným dostaveníčkům se samotným vikomtem.

Louisa se zprvu samozřejmě zdráhá, ale pak prvotní nenávist začne přerůstat ve zcela jiný cit… Je vůbec možné, aby vztah obletované krásky a všeobecně opovrhovaného netvora nevyvolal skandál století?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Druhá knížka ze série o levobočcích Prinyho, to je tuším ten skandální následník trůnu, co ho Austenová neměla moc ráda. No, nevím, kdo psal anotaci, ale je to trochu jinak. Že by Regina musela potlačovat strach, aby se za ním vydala, o tom nepadla jediná zmínka. Její strašlivé tajemství je, že si myslí, že má poškozený mozek, protože neumí číst. A jejich dohoda zněla, že Drake povolí dvoření, když se bude moci dvořit jí. A kupodivu to NESKONČÍ dvojitou svatbou :-). Jestli se vám líbí neurvalí draci, tak si tuhle knížku přečtěte. Ale je to průměr…

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,55 (40 x)
Loading...

8 komentářů u „PRINCOVA MILENKA

  1. Nešlo, jelikož by nebylo o čem psát. Prostě by si to na začátku vyřešili a časem tím společným soužitím by se ty jejich hrany vorousili. Takže autorky musí mít nějaké nedorozumění a dilema (které většinou jdou vyřešit logicky během pěti minutové konverzace). 🙂 Hrdinky se přeci musí objetovat ma , nééé snad? Trochu přeháním.

  2. karolina: Doufám, že ta Louisa měla dost rozumu a rozhodla se pokračovat v té „smysluplné“ práci, ale asi ne, že?

  3. To zní tedy nesympaticky. Mě ten Simon nijak neučaroval ani před těmi sedmi lety. Ostatně mi nijak neučaroval ani onen druhý díl téhle série, kde se objevil. Já osobně mám nejraději z téhle trilogie tu poslední. Ale pokud bude serie School of heiresses pěkná, nechám se přesvědčit.

  4. Pokračování Louisy a Simona je druhým dílem série The School for Heiresses. Louisa během let dospěla v krásnou, inteligentní a sebejistou ženu, která prostřednictvím organizace, jejímiž členkami je celá řada vysoce postavených dam, tlačí na politiky, aby provedli reformu vězeňství – toho času v katastrofálním stavu. Politici jsou naštvaní a přiloží Prinymu nůž na krk – buď Louise najde manžela (a ten ji srovná resp. uklidí k dětem) nebo ji nechají zkompromitovat. Prinyho volba padne na..Simona Tremaina, který se po 7 letech vrací z Indie. Simon je i nadále bezpáteřní politický kariérista, takže bez skrupulí uzavře dohodu z Prinym – přiměje Louisu, aby si ho vzala výměnou za post ministerského předsedy a podporu svých politických cílů. Ke svatbě skutečně dojde a Louisa zjistí, že její manžel (jediný muž, kterého kdy milovala-bohužel) absolvoval tvrdou a zvrácenou výchovu svého děda-misogyna. Cílem tohoto „výcviku“ bylo to, aby jeho vnuk nebyl schopen jakékoli lásky a lidské příchylnosti a nebyl tedy nevhodně rozptylován při budování své kariéry budoucího ministerského předsedy.. No a chudák Louisa stojí před životním dilematem, zda bude stát při manželovi, který jí jasně říká, že ji není schopen milovat nebo bude pokračovat ve smysluplné a potřebné práci v organizaci..
    Já bych dala 3*, na mě tam bylo moc politiky, Simon byl hnusně vypočítavý a taky jsem měla dojem, že pokud podstoupil takovou výchovu, tak by ho to muselo i ve vztahu k ženám doživotně poznamenat (i když, láska je mocná čarodějka, že?!)

  5. danny, mas pravdu…a ta kniha je uuuuuzasna, vola sa Only duke will do a patri do serie School of heiresses

  6. Tato kniha má pokračování, které rozvíjí příběh Louisy a Simona. Ale pokud vím, tak vyšla zatím jen v angličtině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..