KOUZLO PODZIMU

2. část série Čekanky - L. Kleypas

Lisa KLEYPAS

V originále IT HAPPENED ONE AUTUMN,

vydalo Domino 2005.

Kleypas: Kouzlo podzimu

Anotace (www.neoluxor.cz):

Lillian Bowmanová je mladá, krásná, kurážná a nepředstavitelně bohatá americká dáma. Zdánlivě má všechno – jen se jí pozoruhodně nedostává ctitelů. Na vině je bezesporu neurozený původ, a tak se společně s matkou vypraví do Londýna, aby se tam poohlédly po ženichovi s modrou krví, který by výměnou za peníze poskytl rodině chybějící společenské postavení.

Plán je to hezký, ale Lillian prosedí celou společenskou sezonu potupně v koutě a je okázale přehlížena. Zdá se, že temperamentní dívky probouzejí v anglických gentlemanech místo touhy spíše hrůzu či opovržení. Lillian si navíc nechtěně znepřátelí nejvlivnějšího z aristokratů, sebevědomého hraběte Westcliffa.

Její přesně nalinkovaná cesta k oltáři se začíná nečekaně zamotávat. Je vůbec možné, aby na jejím konci našla skutečnou lásku i vytoužený šlechtický titul?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Druhá knížka z „čekankové“ série, ve které má Lillian náhle ženichů až moc, čert ví, zda to nezpůsobilo její experimentování s údajně kouzelným parfémem. A chudák Wescliff neví, co dřív. Další hezký příběh od L. Kleypas.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,71 (246 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Článek napsala Renka dne 21.10.2006 v 15:13 a je zařazený do rubriky KLEYPAS Lisa *Viktoriánská Anglie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “KOUZLO PODZIMU”

 1. Naru podotýká:

  Tuto knížku a její pokračování ZIMNÍ NADĚJE mám z celé série nejraději. Miluji arogantní mužské hrdiny 🙂

 2. Irmis podotýká:

  Chtěla bych poprosit někoho z Vás, kdo má nové vydání s prologem, jestli by byl ochoten mi prolog naskenovat a poslat na e – mail – Irmik.T@seznam.cz, budu za něj strašně moc ráda a předem někomu z Vás mockrát děkuju.

 3. Honzina podotýká:

  Připojuji se k Terez coby čerstvý strávník prvních dvou dílů čekankové série a teda na tomhle jsem si teda fakt šmákla 🙂 První díl – Tajemství letní noci – nebylo špatné, ale byl to takový (nutný) rozjezd, zato v Kouzlu podzimu si v překvapujícím souznění podaly ruku romantika, erotika, akce a úžasně svižný sarkastický humor. Máloco mě takhle dostalo – u příhody s hruškou v knihovně jsem se culila nahlas a to, co následovalo bylo také k zakousnutí 🙂 Jinak knížku jsem kupovala včera, tj. září 2010 a první kapitole předcházel zmiňovaný prolog v parfumérii, tady vydavatel nic neošidil. Za mě hlasuji na plný počet bodů a už přemýšlím, zda se mám pustit i do Eviina příběhu se zhýralým Sebem 🙂

 4. Terez podotýká:

  Tak mám za sebou první dva díly a musím říct, že tato knížka se mi líbila opravdu moc 🙂 Hodně jsem se nasmála různým drobnostem a v ostatních částech mě zase mrazilo jako například hned u prvního sblížení hmmmm… fakt dobrý. První díl byl taky hezký, ale asi ho za chvilku v hromadě romantických přípěhů nerozliším od ostatních. Za to k tomuto se zřejmě i časem vrátím. Westclif je vážně něco pro mě 🙂

 5. rebiseksss podotýká:

  Opravdu jsem si zamilovala Lillian, po Anabelině mi její svéráznost imponovala a Westliff se svou nabubřelou postavou nezůstával pozadu.Příběh se krásně četl, prostě jedním dechem, nezůstávali žádné tíché místa, ostatně u Kleypas jsem se zatím s tímto problémem nikdy nesetkala, její knihy mají prostě spát. Jediný důvod, proč bych nedala úplný plný počet hvězdiček je ten,že jsem knihu četla hned po Letní noci, která mě absolutně uchvátila.A tak prostě je jásné že se nemůžu dvě knihy líbit úplně stejně.
  Jinak všem doporučuji číst je hned po sobě, protože to tak krásně na sebe nevazuje, myslím že by byla škoda to číst na přeskáčku.

 6. Pavla podotýká:

  Tak tahle by si zasloužila těch hvězdiček 6. Podle mě druhá nejlepší knížka hned po Sním o tobě.

 7. katja podotýká:

  Moc se mi líbila. Báječně jsem se pobavila hlavně u scény v knihovně. A občas, když se podařilo Lillian vyplodit nějaký dvojsmyslný výraz, aniž by tušila, co říká! Vážně, tak pěkně jsem se u knížky už dlouho nezasmála. Ale navíc to bylo moc pěkné a romantické!
  U mě 5 hvězd-za poslední dobu jedna z nejlepšího, co se mi dostalo do ruky.

 8. Sirael podotýká:

  Tahle kniha se mi moc líbila 🙂 nejspíš to bylo tím, že na milostné scény došlo až později, ne hned na straně 20. A hrdinka byla fajn, stejně jako Markus. Takový pěkný páreček 😀

 9. Jackqeuline podotýká:

  Kniha sa mi strašne páčila, chcem len podotknúť to, že nechápem prečo sa to na Slovensku volá úpne ináč napríklad toto sa v slovenčine volá „Vôňa jesene“ keby to niekto potreboval zohnať v slovenčine.

 10. Jana podotýká:

  Lillian je zatím ta nejsympatičtější hrdinka, s jakou jsem se u historické romance setkala. Její drzost, odvaha a tvrdohlavost se mi strašně líbili, byla dokonalým opakem suchara Westcliffa a proto pro něj také nejspíš byla ideální partnerkou.
  Tahle kniha se mi líbila z celé čekankové série ze všech nejvíce, možná to bylo i tím, že mám ráda, když spolu hlavní postavy soupeří, takové to kdo z koho, což je přesně případ našich dvou hrdinů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*