J. R. WARD

j-r-wardJ. R. Ward vlastním jménem Jessica Rowley Pell Bird, známá též jako Jessica Bird, se narodila v roce 1969 v Massachusetts. S psaním začala ještě jako dítě, a to nejprve zapisováním si svých myšlenek a nápadů do deníčku, což brzy vyústilo v psaní krátkých příběhů. Rok předtím, než nastoupila na univerzitu, napsala svou první knihu – romantickou novelu.

Jessica vystudovala na Smith College historii a dějiny umění se zaměřením na středověk. Poté na Albany Law School vystudovala i práva a léta pracovala jako administrativní pracovnice ve zdravotnictví v Bostonu.

V roce 2001 se Jessica provdala za Johna Nevilla Blakemorea III., který ji podpořil v publikaci jejích rukopisů. V roce 2002 si Jessica našla agenta a její první romance ze současnosti Leaping Hearts byla vydána. Romantické příběhy Jessica nadále publikuje pod svým jménem Jessica Bird.

Avšak po několika tvůrčích letech se Jessica vrhla na psaní paranormálních příběhů, které píše pod pseudonymem J. R. Ward. Tyto příběhy, konkrétně série o členech Bratrstva černé dýky, vychází  i u nás.

V roce 2007 Jessica vyhrála v soutěži RITA Award v kategorii nejlepší krátká romance ze současnosti za novelu From the First a rovněž tak její kniha Lover Awakened (u nás vyšla pod názvem Probuzený milenec) vyhrála v soutěži Romantic Times Reviewer’s Choice Awards.

V současné době Jessica žije se svým manželem v Kentucky a věnuje se psaní svých příběhů na plný úvazek. Její webovky můžete navštívit zde a více o její romantické tvorbě se dozvíte tady.

U nás vychází:

Série Bratrstvo černé dýky:

 1. Milenec z temnot (Wrath a Beth)
 2. Milenec z věčnosti (Rhage a Mary)
 3. Probuzený milenec (Zsadist a Bella)
 4. Nalezený milenec (Butch a Marissa)
 5. Nespoutaný milenec (Vishous a Jane)
 6. Vyvolený milenec (Phury a Cormia)
 7. Pomstěný milenec (Rehvenge a Ehlena) 
 8. Milenec jen můj (John Matthew a Xhex)
 9. Milenka pout zbavená(Manuel Manello a Payne – dvojče Vishouse)
 10. Znovuzrozený milenec (Tohrmentův příběh)
 11. Vytoužený milenec (Blay a Qhuinn)
 12. Král (Wrath a Beth)
 13. Prokletý milenec (Trez a Selena)
 14. Bestie (Rhage a Mary)
 15. Vyvolená (Xcor a Layla)
 • Bratrstvo černé dýky – průvodce

Série Odkaz Černé dýky:

 1. Polibek krve
 2. Přísaha krve

Série Padlí andělé:

 • Padlí andělé 1 – Chamtivost
 • Padlí andělé 2 – Chtíč
 • Padlí andělé 3 – Závist
 • Padlí andělé 4 – Hněv
 • Padlí andělé 5 – Posedlost
 • Padlí andělé 6 – Nesmrtelnost

Série Králové bourbonu:

 1. Králové bourbonu
 2. Andělský podíl
 3. Ďáblův podíl

Série Nezapomenutelná:

 1. Nezapomenutelná
 2. Neodolatelný

Další knihy:

(zdroj bia volně http://www.fantasticfiction.co.uk/b/jessica-bird/ a http://en.wikipedia.org/wiki/Jessica_Bird, zdroj obrázku http://freshfiction.com/author.php?id=6690)

48 komentářů u „J. R. WARD

 1. karol: joo, já si říkala, že jestli si přečteš ten můj komentář, tak se budeš smát 😀 Něco podobnýho se mi už stalo u Garwoodové, a fakt mě mrzí, že se to nadšení vytratilo… když člověk přelétává už i sexuální scény, protože mu připadají – nechci říct přímo nudné, ale… Bodejť bych nemusela, když jsem za ni dala takový prachy, aby jen ležela v šuplíku a co kdyby mi uniklo něco zásadního mezi B a Q? 😉

  Kometa: děkuji za info, budu to mít na paměti 😀 Mám teď rozečtenou jinou sérii, kde jsou ve vztahu dva hlavní mužtí hrdinové, tak se pak do Vytouženého pustím a napíšu své dojmy 🙂

 2. Werano…ach NE! Už i TY??? 😯 🙂 viz naše komunikace 14.11.11…
  Pobavila jsi mě tím, jak sis říkala „musíš!“, to se mi občas taky stává..

 3. Když si tu tak procházím své starší komentáře k sérii, vyvolává to u mě melancholický úsměv. To byly časy, kdy jsem Wardovou zcela a absolutně nekriticky zbožňovala 😀 Znovuzrozený milenec mi ležel doma (po celou dobu v tašce s logem knihkupce) snad víc jak rok, než jsem se odhodlala se do něj pustit, a to jen proto, že jsem náhodou při bloumání po knihkupectví narazila na příběh Blaye a Qhuinna. Nemohla jsem přece přeskočit jednu knížku, že. Dočetla jsem Thormentův příběh před pár týdny a nedostatek nadšení mě ani příliš nepřekvapil. Zpočátku se ne a ne začíst, ale zarputile jsem si říkala: musíš! Na pár nádechů jsem to úspěšně zvládla, byly to příjemně strávené chvíle, ale bohužel bez dřívější euforie. Teď mi tu leží Vytoužený milenec, opět stále v tašce s logem knihkupce a doufám, že mi nepotrvá další rok, než seberu sílu k téhle wardovce, na kterou jsem se tak neuvěřitelně těšila… Je to docela nepříjemné a smutné, když člověku spadnou růžové brýle 🙁

 4. Dočetla jsem 10. díl a užila jsem si každou stránku. Tenhle příběh je rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších z celé série.

 5. Poté co jsem si dala pauzu od wadrovek 🙂 mi její knížky opět přišly k chuti 🙂 Momentálně oddychuji nad andělskou sérkou a jsem maximálně spokojená. Prostě žádná křeč…… Vše se promíjí :))))) Každopádně mi vyhovuje že to neni psané „ich“ formou se kterou se momentálne roztrhl pytel. Asi jsem moc stará prostě to nedávám…a tímhle stylem napsaná milostná scéna ve mě vyvolává maximálně záchvaty smíchu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..