NEVHODNÝ NÁPADNÍK

7. část série Mallorenovi - J. Beverley

Jo BEVERLEY

V originále THE MOST UNSUITABLE MAN,

vydalo Domino 2006.

Jo Beverly: Nevhodný nápadník

Anotace (www.dominoknihy.cz):

Rok 1763.

Damaris Myddletonová vyrůstala na venkovském sídle. Po otcově smrti se Damaris rozhodne vyměnit nudu venkova za okázalou nádheru šlechtických paláců. K dosažení tohoto cíle jí sice chybí manžel z nejvyšších kruhů, ale rázná Damaris v tom nevidí problém. Po otci zdědila závratný majetek a za peníze se dá pořídit cokoliv – proč tedy ne vysoce postavený manžel? Pevně odhodlaná Damaris přijíždí do Londýna, ale vzápětí zjišťuje, že jemné finesy společenské smetánky jsou pro její přímočarou povahu příliš tvrdý oříšek. Když ji navíc veřejně odmítne markýz z Ashartu, v němž spatřovala možného budoucího chotě, zahanbeně uprchne z večírku, čímž se mezi honorací definitivně znemožní.

Po útěku se o ni zajímá jen jediný člověk, o nějž by se ale vůbec neměla zajímat ona. Fitzroger je sice nesmírně přitažlivý, ale zato chudý dobrodruh, kterého navíc pronásleduje dávný milostný skandál. Damaris dobře ví, že Fitzroger jí do nejvyšších kruhů nepomůže, ale zároveň se v jeho přítomnosti cítí tak dobře… Dokáže upustit od velkolepých plánů a dát své srdce muži, který je pro ni vskutku nevhodným nápadníkem?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No já nevím, už jsem možná z JB trochu unavená, jak jsou všichni její hrdinové dokonalí, shovívaví a krásní, a zloduši odporní, šílení a tak vůbec. No a Damaris je prostě bohatá holka, která si za peníze nakonec koupí všechno, po čem zatouží, a její vyvolený se tomu ani moc nebrání… Prostě průměr.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,00 (31 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Článek napsala Renka dne 2.11.2006 v 12:11 a je zařazený do rubriky BEVERLEY Jo *Anglie 18. století. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentář k článku “NEVHODNÝ NÁPADNÍK”

  1. karolina2 podotýká:

    Moje třetí JB a zároveň třetí Mallorenovi. Najednou jsem si uvědomila, že se mi její styl vlastně hodně líbí. Nejlepší se mi zatím zdály Falešné zásnuby, ale tohle jsem taky četla jedním dechem. Té romantiky tam tedy není tolik, kolik bych si představovala, ale přes to je to velmi pěkné a čtivé. (A je tam několik velmi pěkných momentů). Dávám čtyři a čtvrt, zaokrouhleno dolů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*